Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce tylne


Gość kyniu1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kyniu1985

Mam problem otoz juz jakis czas temu zaobserwoalem ze tylne klocki hamulcowe niezuzywaja sie prosto tylko scieraja sie pod pewnym katem.W zeszłym roku problem byl podobny wymienilem tarcze razem z klockami,zacisk bym demontowany,zostal oczyszczony tloczek,zalozone nowe gumki,prowadnice przesmarowane.Nawet ostatnio jak zmienialem kola z zimowych na letnie,zaobserowalem ze klocki scieraja sie pod katem.Chlopaki co z tym zrobic???Czyzby zaciski byly krzywe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kyniu1985

Witam podłącze się pod temat ponieważ sam chętnie coś na ten temat usłyszę. Mam ten sam problem.

 

 

 

Wydaje mi sie ze moze to byc przypadek nietylko u nas.Zastanawia mnie tylko jedna rzecz skoro klocki prawidlowo siedza w zacisku,to dlaczego sa dociskane bardziej od góry a nie na calej plaszczyznie tak jak w innych autach.I scieraja sie bardziej od góry.Czy ktos to wytlumaczy?

 

Czy ktos mial podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze moze to byc przypadek nietylko u nas.Zastanawia mnie tylko jedna rzecz skoro klocki prawidlowo siedza w zacisku,to dlaczego sa dociskane bardziej od góry a nie na calej plaszczyznie tak jak w innych autach.I scieraja sie bardziej od góry.Czy ktos to wytlumaczy?

 

Czy ktos mial podobny przypadek?

 

U mnie tarcza wytarta jest tylko na środku... i tylko z tyłu; z przodu jest ok. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kyniu1985

To masz tez cos nietak z heblami z tylu,u mnie wytarta jest prawie cala tarcza oprócz jakis 2 cenymetrów od srodka piasty bo tam niepracuje klocek wiec jest wporzadku.Tylko zastanawia mnie jedna rzecz czemu klocki wycieraja sie pod pewnym katem(skosem).Byc moze wina lezy w zlym zamocowaniu tylnego klocka bo w Haynes pisze ze ząbek na klocku montowanym od strony wewnetrznej powinien wejsc w rowek na tłoczku,byc moze zabek niewskoczyl we wyciecie na tloczku i przez to nacisk przenoszony jest tylko na ten zabek,to sa tylko moje przemyslenia a wy jak myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też klocki ścierają się pod kątem (bardziej u góry mniej na dole) Na moje oko to prowadnik zacisku jest skrzywiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek. Z jednej strony klocek ścierał mi się pod kątem i na dodatek ten wewnętrzny ścierał się dużo szybciej. Okazało się że zapiekła sie prowadniczka po której porusza się jarzmo w zacisku (ta pod gumową harmonijką). Ledwo w imadle udało mi sie to zruszyć. Efekt był taki że tylko wewnętrzny klocek hamował a zewnętrzny praktycznie stał w miejscu. Przeszlifowałem, przesmarowałem i problem ustał. Oczywiście wymiana tarczy i klocków mnie nie ominęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kyniu1985

Problem w tym ze u mnie prowadniczki chodzo bezproblemowo i niewiem jak rozwiazac ten problem bo boje sie wymieniac znowu klockow zeby ich nie zjechalo znowu.Chyba ze zeczywiscie ktoras prowadnica by byla krzywa ale to dziwne troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie założysz aparatu jak nie trafisz rowkiem w tłoczku w klocek mi się widzi że też mam pod kątem ale czeka mnie rozbieranie bo ręcznego brak ,,

Tofu...gadasz...da się... na wcisniętym tłoczku, żaden problem.

prowadnice zacisku tylnego w nissanie to samo zło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

a co jeszcze robiłeś? tylni zacisk musisz zrobić od A do Z. w poradach zrób to sam znajdziesz co i jak. jak bawiłem się tylko wymianą klocków i oringu na tłoczku, to miałem same problemy. no .. prowadnice też zmieniałem.. kompletna reanimacja pomogła, a nie połowiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...