Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z kontrolką hamulców w P11


Gość maniekSpy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniekSpy

Witam

Posiadam Primere P11 2.0TD. Podczas jazdy na wstecznym zapala się kontrolka hamulców na desce. Hamulce działają świetnie (jest po wymianie klocków) nie wiem gdzie szukać rozwiązania. Może ktoś się spotkał z podobnym problemem.

post-41414-0-85693200-1301860896_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam sparciałe przewody podciśnienia do zaworu EGR. Typowe dla P11. Sprawdź zaczynając od EGR zaginając przewód - zobaczysz pęknięcia. Najlepiej wymienić całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie tyle do EGR co do VACUM POMPY. ale ogólnie sprawdź przewody podciśnieniowe idące do serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Auto w tym tygodniu idzie do mecha... więc będę wiedział co mu zlecić. Pozdrawiam. maniekSpy

 

Dziś sam się wziąłem za diagnostykę. Co się okazało wszystkie wasze teorie były w 100% trafne. Przewód od zaworu ERG był kompletnie sparciały (na obydwu łączeniach). Ten drugi (nie bardzo wiem od czego) tak samo. Po wymianie problem zniknął. Kontrolka daje znak tylko przy ręcznym. Jesteście świetną pomocą. Pozdrawiam wszystkich którzy służą dobrą radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, jeśli chodzi o EGR to najlepiej go zaślep, bo tylko kupe niepotrzebnego syfu w kolektor ssący ładuje.

 

tu masz linka: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/2826-tuning-za-2zl-usuwanie-egr/page__st__660

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość maniekSpy

Dobrze rozumiem że niewydolny ERG powoduje też niestabilne obroty? U mnie skaczą na poziomie 100 obr na wolnych. Trochę mnie to niepokoi bo w starej Astrze TD nawet na zimnym silniku pracował bardzo równo a tu pływa.

Edytowane przez maniekSpy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich mam problem podobny do kolegi tylko ze mi zapalasie lamka hamulca przy ruszaniu do przodu jak jade jest oki Poruszalem przewodami i czujnikami przy zbjorniku i przy pedale hamilca i teraz mam cos takigo ze po puszczeniu pedalu chamilca zapala sie czek plyn w zbjorniku jest na stalym poziomie nawet dolalem zeby bylo wiecej nigdzie nie widze przeciekow Co to moze byc pedal czuje ze po dwukrotnym nacisnieciu troche twardnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mijalem dzisiaj troche czasu wiec sprawdzilem dokladnie wszystkie wezyki od ukladu chamulcowego

wizualnie byly dobre zaczelem ruszac po koleji i znalazlem, byl pekniety jeden podcisnieniowy Jak radziliscie wymienilem

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Misiek25gdy

Witam czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć jakie są średnice tych przewodów podciśnienia od vaku pompy do czujnika i do EGR w P11 2.0td? czy muszą być jakieś specjalne czy można je zastąpić przewodami takimi jak od spryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Średnicę wewnątrz mają taką samą (fi 4,5 mm) ale do vacum muszą mieć grubszą ściankę, w spryskiwaczu jest znikome ciśnienie a przy vacum wynosi około -0,87 bara

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniałem ten czujnik bo ktoś przy nim grzebał i zacinała się membrana, bardzo ciężko go kupić- pozdrawiam.

Wymiana czujnika to ostateczność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...