Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dziwny odgłos w okolicy kierownicy


zaskora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem szczęśliwym użytkownikiem (QQ 1,6 benzyna Acenta) od stycznia 2011. Przy zimnym silniku, podczas jazdy, przy kręceniu kierownicą,w jej okolicy słyszę odgłosy przypominające przeskok iskry elektrycznej. Czy ktoś się już spotkał z czymś podobnym? Jeśli tak to co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęśliwym użytkownikiem (QQ 1,6 benzyna Acenta) od stycznia 2011. Przy zimnym silniku, podczas jazdy, przy kręceniu kierownicą,w jej okolicy słyszę odgłosy przypominające przeskok iskry elektrycznej. Czy ktoś się już spotkał z czymś podobnym? Jeśli tak to co to jest?

 

Dziwne odgłosy z okolic drążka kierowniczego kojarzą mi się z przypadłością QQ -> popiskiwanie gumy przy ścianie grodziowej: http://forum.nissank...post__p__784626

Iskier tam jeszcze nie widziałem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęśliwym użytkownikiem (QQ 1,6 benzyna Acenta) od stycznia 2011. Przy zimnym silniku, podczas jazdy, przy kręceniu kierownicą,w jej okolicy słyszę odgłosy przypominające przeskok iskry elektrycznej. Czy ktoś się już spotkał z czymś podobnym? Jeśli tak to co to jest?

Z "czymś podobnym" - tak. Przy kręceniu kierownicą było słychać terkotanie. Wyjaśniono mi, że to jakaś zawleczka / zabezpieczenie jakiejś śrubki w kolumnie kierownicy. Ponoć nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa jazdy i ustępuje po wymianie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - jaki to rocznik bo ani z opisu konta, ani postu nie wynika to jednoznacznie. Jeżeli to jednak używka kupiona tego roku to może poprzedni właściciel olał akcje serwisową dot. przekładni kierowniczej.

Pisaliśmy co nie co tutaj: http://forum.nissank...ja+%2Bserwisowa

Link do listy VIN-ów już nieaktualny ale zawsze można poszukać na str UOKiK-u lub najlepiej po prostu zadzwonić do ASO... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...