Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej Primera 2,2 di


Gość Groszek86

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Groszek86

Witam serdecznie. Jestem świeżym użytkownikiem Nissana Primery P12 2,2 di. Mam pytanie odnośnie wymiany oleju. Co ile km przejechanych należy go wymienić???czy w tym modelu auta wyświetla sie kontrolka SERVIS ktora poinformuje mnie o wymianie? czy samemu musze kontrolowac wymiane?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Kontrolka serwis pojawia się co 20 000 km (ta, której nie mozesz skasowac), jednakze ja polecam sobie ustawic wlasny Service Reminder na 12 000 km i wlasnie co 12 000 km olej wymieniac - lepiej robic to czesciej, niz miec potem problem z turbina. Obecnie leje do takiego samego silnika jak Kolega Castrol Magnatec Diesel 10W/40.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Czy Shell 10W40 jest ok do silnika 2.2Di przy 240 kkm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście wymieniam nie dłużej niż 15kkm tak jak wyżej napisali 12kkm jest dobrą opcją. Co do oleju ja leje shell helix ultra 5w40 a mam najechane 320kkm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tego silnika polecam lać olej Liqui Moly 5w 40 lub 10w40 z MoS2 (dwusiarczkiem molibdenu) wycisza prace silnika. Sam mam taki i moge szczerze polecić. Wszelkie oleje typu Castrol, Mobil 1,Elf itp marki idą na ilość a nie jakość oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...