Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nurtujące 2 kwestie


paba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję porady w dwóch krótkich kwestiach (na przyszłość też się może komuś przyda):

 

1) Oczywiście Qashqai i montowany przez Dealera alarm Challenger -> jak wymusić na nim, aby sam, automagicznie ryglował zamki jeśli ja zapomnę (zwłoka powiedzmy półminutowa, nieważne). Sprzedawca wspomniał, że jest to możliwe, ja niedopytałem, a nie działa.

 

2) Jak ustawić wysokość przednich świateł (ten regulator od lewej z poziomami świecenia), zakładam, że samochodem jadą 2 osoby i lekki bagaż.

 

Dzięki, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

ad.1 mam zainstalowaną COBRĘ i to rozgryzłem, w Twoim musi jakiś entuzjasta Ci pomóc

ad.2 To poważnie niedopatrzenie dilera że nie dał Ci Instrukcji Obsługi, koniecznie upomnij się

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w jaki sposób rozgryzłeś to na Kobrze? Magiczna kombinacja przycisków? Pewnie będzie podobnie w Challenger.

 

Instrukcję zgubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Jak ustawić wysokość przednich świateł (ten regulator od lewej z poziomami świecenia), zakładam, że samochodem jadą 2 osoby i lekki bagaż.

 

To pokrętło złuży tylko do obniżenia świateł. Ja myślę, że ciężar 2 osób i niewielkiego bagażu nie podniesie mocno świateł, chyba, że osoby są bardzo otyłe :)

Teraz mam światła xenonowe z samoregulacją, ale w poprzednich autach robiłem to tak: na drzwiach garażu miałem zaznaczone miejsce (akurat tam był sęk), górnej krawędzi świecenia świateł pustego auta z kierowcą i po załadowaniu auta bagażem i pasażerami obniżałem światła do właściwego poziomu. Trzeba tylko stawać zawsze w tej samej odległości od drzwi.

 

Jak nie masz garażu, czy jesteś na wyjeździe to wystarczy, że na jakimś murku sprawdzisz jak wysoko świecą światła przed załadunkiem i zapamiętasz, czy zaznaczysz to miejsce, a po załadunku obniżysz je do tego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 mam zainstalowaną COBRĘ i to rozgryzłem, w Twoim musi jakiś entuzjasta Ci pomóc

ad.2 To poważnie niedopatrzenie dilera że nie dał Ci Instrukcji Obsługi, koniecznie upomnij się

 

jp

 

kolego daj znać jak to rozgryzłeś bo ja jestem tym także zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie masz garażu, czy jesteś na wyjeździe to

Bądź kolegą i pożycz mu na wyjazd te drzwi :) ) A serio to już kiedyś pisałem w innym poście, że światła w QQłce świecą bardzo wysoko. Czasem jadący z przeciwka krzyczą długimi na mnie sądząc, że ma włączone długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...