Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak uchronić się przed kradzieżą lamp Terrano


akara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! Ponieważ nasilają się kradzieże tylnych lamp Terrano zamocowanych w zderzaku, zwracam się z prośbą o pomysły, jak zabezpieczyć te lampy przed kradzieżą. Poruszam ten temat dlatego, że mam Terrano 2001r. i już drugi raz straciłem lampę. Koszt nowej lampy to ok.400zł, a więc strata jest dotkliwa. Założenie

drucianych osłon, też niewiele daje /są wyrywane ze zderzaka/. Proszę forumowiczów o pomysły na pewno nam się przydadzą. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!! Ponieważ nasilają się kradzieże tylnych lamp Terrano zamocowanych w zderzaku, zwracam się z prośbą o pomysły, jak zabezpieczyć te lampy przed kradzieżą. Poruszam ten temat dlatego, że mam Terrano 2001r. i już drugi raz straciłem lampę. Koszt nowej lampy to ok.400zł, a więc strata jest dotkliwa. Założenie

drucianych osłon, też niewiele daje /są wyrywane ze zderzaka/. Proszę forumowiczów o pomysły na pewno nam się przydadzą. :(

 

Zbić trzeba kawałek

 

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je oznaczył przez wypiaskowanie nr. rejestracyjnego na kloszach, usługa nie jest droga a skuteczna bo kto kupi lampy znakowane. Rok temu ukradli mi dwa razy halogeny, oznaczyłem je w ten sposób i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je oznaczył przez wypiaskowanie nr. rejestracyjnego na kloszach, usługa nie jest droga a skuteczna bo kto kupi lampy znakowane. Rok temu ukradli mi dwa razy halogeny, oznaczyłem je w ten sposób i mam spokój.

Super pomysł z tym wypiaskowaniem nr. rejestracyjnego.Whitie proponował lekko stłuc lampę, tylko nie pomyślał czy z tym stłuczonym kloszem

przeszedł by na przeglądzie.Będę piaskował nr. rej. Dzięki za poradę!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilniczkiem można się za$%^%$bać aby wydrapać nr. na lusterku :P

A dla bezpieczeństwa to wypiaskowałem nr. rejestracyjny na lusterkach i dałem żyletki bo też są chodliwe. Jak się jakiś baran uprze to łapy potnie :devil:

Jak na razie Twu..Twu.. mam spokój z kradziejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFF!!! zrobione. Lampy przymocowane na śruby z blokadą, a na lampach wypaliłem numery rejestracyjne autka. Dzięki za pomoc!!! Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilniczkiem można się za$%^%$bać aby wydrapać nr. na lusterku :P

A dla bezpieczeństwa to wypiaskowałem nr. rejestracyjny na lusterkach i dałem żyletki bo też są chodliwe. Jak się jakiś baran uprze to łapy potnie :devil:

Jak na razie Twu..Twu.. mam spokój z kradziejami.

 

Pamiętaj tylko że jeżeli złodziej uszkodzi się poważnie (np. poprzecina sobie ścięgna) i zostanie w rozumieniu prawa niepełnosprawny to może być tak że do końca życia będziesz musiał mu płacić rentę... i oby jakieś dziecko przypadkiem na parkingu sobie krzywdy nie zrobiło bo wtedy to i do więzienia iść możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jimmyg,jakim cudem ma sobie dziecko krzywdę zrobić, chyba że dzieci też teraz okradają auta.

Poza tym jak sobie wyobrażasz przecięcie ścięgien żyletką od maszynki do golenia?

Zamiast gdybać i snuć przypuszczenia, zorientuj się w temacie a nie pierdoły o więzieniu piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też śruby rozwierciłem i epoksydem zamaskowałem łby śrub.

Nic to nie dało bo je wyrwali i uszkodzili zderzak.

Według mnie wypiaskowanie numerów jest bardzo skuteczne twu..twu.. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też śruby rozwierciłem i epoksydem zamaskowałem łby śrub.

Nic to nie dało bo je wyrwali i uszkodzili zderzak.

Według mnie wypiaskowanie numerów jest bardzo skuteczne twu..twu.. <_<

Wypaliłem numery samochodu lutownicą. Myślę, że to bardzo skuteczna metoda, bo nie można w żaden sposób usunąć napisów / są głęboko wtopione/. Ten sposób na pewno nie odstraszy złodzieja, ale pewne jest to, że będzie mniej chętnych na kupno takiej "poturbowanej" lampy.Do kradzieży zachęcają wysokie ceny tych lamp, moja kosztowała mnie 365 zł polskich, te ceny to istna paranoja, nosiłem się już z zamiarem zastosowania jakiś bardzo popularnych i tanich lamp, ale auto straciło by cały swój urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...