Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Terkot silnika gdy ciepły


Gość mbr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący problem. Za każdym razem gdy odpalam Almerke na zimnym silniku, jest 2-3 sekundowy terkot, który był od zawsze i podobno to normalne i tu nie mam żadnych ale. Natomiast ostatnimi czasy ten terkot jest gdy się odpali na ciepłym silniku i przechodzi on dopiero po 30-40 sekundach. Stukanie jest jak w dieslu. Na zimnym od razu przechodzi natomiast na ciepłym już nie. Terkotanie to występuje gdy odpalę ciepły silnik po 15-20 minutach bezczynności. Jak zgaszę w pełni nagrzany silnik i po chwili odpalę, wtedy to nie występuje. O co chodzi?? Stan oleju jest ok, kontrolka gaśnie prawie od razu.

Almera N15 1,4 75 km, 1997 rok, 262 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może napinacz już klęka albo pompa oleju, trzeba sprawdzić ciśnienie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego, że jest słabe ciśnienie i napinacz jest regulowany ciśnieniem oleju do tego nie pamiętam ale jak masz nieregulowane zawory to znaczy, że są na hydro czyli tez regulowane ciśnieniem oleju i tyle, jak jedziesz to wszystko jest gitt bo ciśnienie w układzie jest a jak staniesz to ciśnienie spada i zanim pompa napompuje to klekocze

 

masz zawory regulowane, czyli raczej nei zawory a napinacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam następujący problem. Za każdym razem gdy odpalam Almerke na zimnym silniku, jest 2-3 sekundowy terkot, który był od zawsze i podobno to normalne i tu nie mam żadnych ale. Natomiast ostatnimi czasy ten terkot jest gdy się odpali na ciepłym silniku i przechodzi on dopiero po 30-40 sekundach. Stukanie jest jak w dieslu. Na zimnym od razu przechodzi natomiast na ciepłym już nie. Terkotanie to występuje gdy odpalę ciepły silnik po 15-20 minutach bezczynności. Jak zgaszę w pełni nagrzany silnik i po chwili odpalę, wtedy to nie występuje. O co chodzi?? Stan oleju jest ok, kontrolka gaśnie prawie od razu.

Almera N15 1,4 75 km, 1997 rok, 262 tyś km.

 

262 tyś km to już całkiem spory przebieg. Obawiam się, że to chyba górny napinacz rozrządu.

 

Poczytaj o tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/23487-wymiana-rozrzdu-w-ga1xdx/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd był wymieniany jakieś 20 tyś km temu. Już mocno szumiał okazało się, że łańcuch już nieźle wyrypał napinacz. Teraz przyznam że ten dźwięk znowu powrócił.

 

 

262 tyś km to już całkiem spory przebieg. Obawiam się, że to chyba górny napinacz rozrządu.

 

Poczytaj o tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/23487-wymiana-rozrzdu-w-ga1xdx/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...