Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolki


dubik77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś to kolego czym podeprzeć? jakieś wykresy albo badania?

Mnie się wydaje, że inżynierowie w fabryce wiedzieli jak skalibrować algorytm włączania się strzałki.

Zliczanych jest dużo więcej parametrów niż tylko obroty. Popróbuj.

 

mozesz napisac bardziej zrozumiale? niestety nie bardzo rozumiem Twoje pytanie - w stosunku do tego co pisałem wcześniej o jezdzie na za niskich obrotach i wpływie innych czynników niz tylko obroty na spalanie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatna funkcja. Czy w EURO 5 powiększyli display pomiędzy zegarami w stosunku do EURO 4, aby zmieścić wskaźnik zmiany biegów? Jeżeli nie, to przy takim samym wyświetlaczu pewnie możliwy byłby w serwisie upgrade softu komputera.

pzdr.D.

 

 

na moje oko takie same a tylko liczniki przebiegu całkowitego i dziennego jest podciągnięta pod wskaźnik chwilowego/średniego spalania wstawiłem obok siebie zdjęcie zamieszone przez Dubika 77 i to co ja zrobiłem więc zobaczcie sami i porównajcie - oczywiście różnica w wyskalowaniu obrotów bo jeden silnik to benzyna a drugi diesel (dci)

 

post-37113-0-44929400-1302445018_thumb.png

 

 

co do algorytmów to nie wiem - ale można się spytać w serwisie czy nie maja jakiejś procedury na włącznie tego bo może to już jest tylko nie aktywne (magiczny schemat przycisków i pokręteł np. wsiadamy do auta przekręcamy na on; przekręcamy na off; włączamy awaryjne jednoczenie przekręcamy na on... itd. itp. podobne procedury robiono żeby aktywować u mnie wskaźnik oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się prezentuje ikona zablokowanej kierownicy ...

Dzięki za fatyge, u mnie ta ikonka mimo zablokowanej kierownicy sie nie pokazuje. Przy okazji ponowie prośbe do osób (tomi, waszka, lechia ...) które odbierały swoje QQ w +- połowie zeszłego roku, macię tę ikonę ?

 

Przydatna funkcja. Czy w EURO 5 powiększyli display pomiędzy zegarami w stosunku do EURO 4 ...

Wydaję mi się że z punktu ekonomicznego Nissan nie pozwoliłby sobie na zmianę i produkcję wyświetlaczy o parę centymetrów innych. Zresztą na zdjęciu widać że odległości od "dzyndzli" okresowych przebiegów sa takie same ... przynajmniej na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fatyge, u mnie ta ikonka mimo zablokowanej kierownicy sie nie pokazuje. Przy okazji ponowie prośbe do osób (tomi, waszka, lechia ...) które odbierały swoje QQ w +- połowie zeszłego roku, macię tę ikonę ?

 

 

Wydaję mi się że z punktu ekonomicznego Nissan nie pozwoliłby sobie na zmianę i produkcję wyświetlaczy o parę centymetrów innych. Zresztą na zdjęciu widać że odległości od "dzyndzli" okresowych przebiegów sa takie same ... przynajmniej na oko.

 

 

Swoje QQ odebrałem w maju 2010 /składany w fabryce przełom marca-kwietnia/ brak jest ikonki blokady kierownicy i wskazań przełożenia biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje QQ odebrałem w maju 2010 /składany w fabryce przełom marca-kwietnia/ brak jest ikonki blokady kierownicy i wskazań przełożenia biegów.

 

Mój, produkcja wrzesień 2010 i tak jak wyżej brak tych cudeniek. Czy dobrze rozumiem, że albo wskazania oleju albo biegów, nigdy razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój, produkcja wrzesień 2010 i tak jak wyżej brak tych cudeniek. Czy dobrze rozumiem, że albo wskazania oleju albo biegów, nigdy razem?

 

Chyba nie, bo mój '11 ma i biegi, i kierownicę, i olej.

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Suzuki Grand Vitary od niedawna serwisy wgrywają nowe oprogramowanie. Może i u nas tak będzie można.

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wskaźnik oleju, przełożenia biegów ale kontrolki blokady nie mam, czy można wiedzieć kiedy ona sie pokazuje?

 

w momencie gdy ma się kierownice zablokowaną :) wyżej chyba opisałem jak się wyświetla ale jeśli nie to pisze teraz :) jak wchodzę do auta i wciskam pokrętło przy stacyjce(inteligentny kluczyk) a mam zablokowaną kierownice (szczególnie przy skręconych kołach w którąś stronę) wyświetla się ikonka blokady :)

 

 

To ja już nie wiem jak z tymi kontrolki, który model i silnik może posiadać, a który czego może nie wyświetlać :) trzeba by przeprowadzić głębszą analizę albo i dwie analizy po trzeciej analizie nie kontaktował :P hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...