Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Czy to napinacz czy łańcuch


foorest1

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie odnośnie napinacza łańcucha rozrządu.

Czy napinacze w 2,0 140 km. są hydrauliczne? Kupiłem auto i jakoś dziwnie brzęczy w okolicy rozrządu. Dziś wymieniłem olej i filtr mechanik powiedział że to może zniknąć tylko trzeba będzie trochę pojeździć. Przebieg na liczniku 156 tyś ale kto to wie ile jestr naprawde... Czy to możliwe że samo przejdzie czy już szukać części? I jeśli szukać to czy JC albo Intercars to dobry pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Jest to napinacz mechaniczny. Sprężynka wszystko załatwia. Mi przyszło zrobić rozrząd przy ok 200 000km. Bóg wie czy nie miał więcej ale wiem jedno, że montaż napinacza za 70zł, który był w komplecie z łańcuchem i trybami nie przyniósł mi oczekiwanego efektu. Dopiero za trzecim razem wymieniłem napinacz na oryginalny i sprawa załatwiona. Całą sprawę dźwięku rzęrzenia przy rozruchu rozwiązałem jeszcze poprzez zastosowanie oleju Castrol Edge Sport 10W-60.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie ja usłyszałem że jest to napinacz hydrauliczny i może sam zacznie napinać jak trzeba po wymianie oleju. Ale coś mi się zdaje że tak nie będzie. Jutro znowu do fachmana jadę zobaczymy co mi powie.

Dzięki za podpowiedź.

 

No i dzisiaj byłem u kolejnego "magika". Osłuchał silnik i powiedzial że to jeszcze nie jest pora na panikę.

Zdążyłem wymienic już olej ( niestety pojechał za mnie teść ) i wlali mi pełny syntetyk mobila. Jak się dziś okazało "magik" powiedział mi że to był podstaawowy błąd. Mobil ok ale półsyntetyk i do tego nie oszczędzać na filtrze. Jak już to zrobię to dopiero posjeździć i się zastanawiać co dalej robić z rzozrządem. Dodatkowo powiedział że napinacz jest hydrauliczny i on może się ułożyć. Czy to jest prawda? I w końcu jaki jest tam ten napinacz?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...