Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Ceny części zamiennych


andrzej6411
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem w serwisie zakupić filtr oleju, oraz podkładkę pod korek spustowy oleju. Porównując cenę z faktur za poprzedni przegląd zauważyłem,że ceny strasznie wzrosły z 38 do 48zl.Abstrachując od kursu Euro, wg, którego to się przelicza na zł, oraz innego salonu to b. duży wzrost. Łącznik stabilizatora tył ok. 4 miesiące temu miał kosztować 180zl, teraz podobno 290zl.Być może dziadek w serwisie coś pomylił, ale podałem mu nr katalogowy z Internetu /Nissan, co chwile zmienia nr części zamiennych/ i twierdził, że na pewno tak jest. Kiedyś też pisałem o teleskopach tylnej klapy, które w ASO kosztują prawie 2 tys., doszedłem do wniosku, że dobrze mieć samochód produkowany też na rynek USA gdzie np. w/w teleskopy są w cenach prawie dziesięciokrotnie mniejszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Porównując cenę z faktur za poprzedni przegląd zauważyłem,że ceny strasznie wzrosły z 38 do 48zl...

to może była promocja albo się pomylili, bo ja mam na fakturze z 2008 za filtr oleju 48,46zł

 

a jeżeli chodzi o filtry to macie jakieś sklepy internetowe gdzie można to kupić czy tylko ASO?

i co tam jeszcze przydałoby się wymienić w ramach przeglądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350Z jest to samochód, który katalogowo kosztuje w granicach 220k, eksploatacja takiego samochodu aspirującego do miana sportowego nie może kosztować tyle, co eksploatacja cinquecento - coś za coś.

 

powiedział co wiedział :D

 

ja rozumiem, że sprzęgło musi kosztować bo nie jest zwyczajne, nawet katalizator, że musi być droższy. Ale nie może byc 2 razy droższy niż do nowego Lancera Evo X :|

 

Jak będe wymieniał amortyzatory to wymienię na bardzo dobre, lepsze od seryjnych i założę się, że zapłacę 2 razy mniej niż za seryjne w ASO. Niedawno kupowałem wyciosane w kosmos tarcze i klocki wyczynowe (już nie ma wyższego modelu) Ferodo. Zapłaciłem za całość 2500 pln. Wszystko nowe. W ASO za zwyczajne, seryjne tarcze i klocki na przód, które mi się spalą po przejechaniu dwóch kółek na torze, chcą co najmniej 2 razy więcej. Więc to nie chodzi o to, że to auto sportowe i musi być drogie. Ceny w ASO są dwa razy wyższe niż za takie same części ale wyczynowe, nie mówiąc o zamiennikach przeciętnych, które są 4 razy tańsze. Niektóre ceny na części w ASO są takie jak za części do samochodów N-grupowych albo wyższe :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ASO omijam szerokim łukiem. Służbowo mam do obsługi sporą flotę samochodów różnych marek, które jeżdżą do ASO i w życiu nie oddałbym im swojego prywatnego samochodu. Nie chodzi mi o 100% wszystkich ASO, ale jak dla mnie to 90% odwala maniany przy obsłudze samochodu a ceny to mają z kosmosu. Ja jeżeli chodzi o filtry to korzystam, albo z Inter Carsu, albo zwyczajnie z alledrogo ewentualnie z Ebay'a. Filtr oleju Knechta 35zł, powietrza 30 zł olej z przesyłką Motul 8100 5W40 5L 105 zł. Wymiana samemu w garażu bezcenne :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą.

W zasadzie eksploatacje możesz sobie sam zrobić. Kupić filtry za groszę i pobawić się w mechanika ;) Jak nie masz warunków uderz do jakiegoś zaufanego warsztatu. Pamienią ci wszystko za 100 PLN.

 

Co do ASO to nie masz wyboru jedynie jeśli chodzi o diagnostykę i resetowanie przez kompa ( programowanie wolnych obrotów czy zaprogramowanie pilota keyless).

 

Filtr oleju - od 30 - 60 PLN ale nawet w ASO z FV płaciłem 50 za nissanowski.

Powietrza 25-250 PLN - papier/sport

 

Oleum z bańki - 130 Mobil 1 5w50 z f.vat

 

brakuje mi tylko namiaru gdzie mogę dostać uszczelki miedziane pod korek spustowy i filtr (z ASO dostałem chyba z uszczelką) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, tylko to nie jest wina ASO przecież... Wiadomo, że wszędzie poza ASO jest taniej, przypuszczam, że gdyby ASO mogło to też by się zaopatrywało gdzieś indziej. :)

 

wiem, że nie ich, nawet mi upust proponują zawsze, ale niech się importer puknie w łebek :devil:

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może była promocja albo się pomylili, bo ja mam na fakturze z 2008 za filtr oleju 48,46zł

 

a jeżeli chodzi o filtry to macie jakieś sklepy internetowe gdzie można to kupić czy tylko ASO?

i co tam jeszcze przydałoby się wymienić w ramach przeglądu?

Masz racje, musiała być jakaś promocja, bo na poprzedniej fakturze cena filtru też była ok. 48z.

 

 

350Z jest to samochód, który katalogowo kosztuje w granicach 220k, eksploatacja takiego samochodu aspirującego do miana sportowego nie może kosztować tyle, co eksploatacja cinquecento - coś za coś.

Też mi się wydaje jak koledze, „devi” to trochę takie BLA, BLA sportowy samochód itp..

Nie widzę powodu, aby siłowniki tylnej klapy kosztowały prawie 2 tys.

Dobra nowina....bo chyba, z 880zl/szt. spadły do.. 780.

 

To tylko 10x mniej niż na ebay w linku, który wcześniej podawałem

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330508134323&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT

 

Nie kupowałem, bo klapa opadała tylko przy mrozie, a zimą i tak nie jeżdżę.

 

Następna sprawa, o której pisałem,łącznik stabilizatora tył, który mi zalecili wymienić na przeglądzie przed sprzedażowym jeszcze w grudniu kosztował 178zl przez 3 miesiące zdrożał do 290zl bez żadnych powodów. Dziś z niedowierzaniem zadzwoniłem do innych ASO sądząc,ze starszy człowiek się pomylił, niestety nie. Na pytanie skąd taki ponad 30% wzrost ceny w ciągu 4 miesięcy odesłali mnie do Warszawy chyba na ul. jerozolimską do Nissan Poland.

Nie świadczy to dobrze o Nissan Poland, tym bardziej, że ta sama oryginalna część kosztuje w USA 14 $

 

URL=http://www.fotosik.pl]f53a6cb45bf076damed.jpg[/url]

 

Oryginalny filtr oleju ma podobno jakąś uszczelkę która zapobiega spływowi oleju z góry, ale jak patrzyłem to dla mnie przynajmniej wygląda jak każdy inny. Podkładkę pod korek spustowy trzeba dokupić w ASO, kosztuje 6zl z groszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe porównaj sobie ceny części do INFINITI to dopiero jest różnicą ;)

 

co do teorii - nowy kosztuje ponad 200 k pln wiec i teleskop klapy musi kosztować 2k PLN - nieporozumienie :whistle:

Swoja drogą pewnie można coś przypasować z innego modelu ;)i bedzie za 200 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :/ ,ostatnio tez byłem wymieniac oil :) i ceny jednak wyższe ,mimo iż pytałem przy umawianiu czy czasem nie podskoczyły...

 

Pdzr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład: Dzwoniłem do ASO o koszt pasków klinowych. Szerszy 147 zł a drugi 124 zł, wymiana 200zł. Ja kupiłem Continentala za 85 zł oba. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład: Dzwoniłem do ASO o koszt pasków klinowych. Szerszy 147 zł a drugi 124 zł, wymiana 200zł. Ja kupiłem Continentala za 85 zł oba. :whistle:

o dobrze wiedzieć, ostatnio jak bylem w ASO też pytałem o ceny pasków - powiedzieli dokładnie tyle samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mamy taki fajny temat założony to podrzucajcie info do części eksploatacyjnych, gdzie udało wam się kupić części za dobre pieniądze a nie jak w ASO.

Paski kupiłem w Inter Carsie z 30% zniżką do tego świece Platinum NGK po 36 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki kupowałem tutaj : http://www.hamulce.net/phu_alpro.html

Bardzo sympatyczny pan. Ferodo nie są najtańsze ale on ma tanio, dobrze i szybko i na FVAT.

 

tarcze DBA kupowałem tutaj:

brakes.pl

bardzo szybka dostawa, towar na magazynie. FVAT

chciałem kupić tutaj: http://www.topendpower.pl/

bo mieli taniej, ale za to nie mieli towaru. Dostawa za 3 tygodnie była i wolałem dopłacić 100 pln i mieć na następny dzień.

 

poza tym nic nie kupuję bo mi się nic nie psuje, a opony to sobie możecie gdziekolwiek kupić :devil:

 

takiego linka dzisiaj znalazłem:

http://www.350z-uk.com/forum/viewforum.php?f=157

nie wiem, może się przyda, ceny są i zdjęcia różnych części w UK

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tanie jak barszcz oryginalne tarcze BREMBO, troche gorzej z kosztami wysyłki.

Zastanawiam się, jak by to wyglądało, jeżeli by w jakiś sposób dokonąć przesyłke przez specjalistyczne firmy wysyłkowe USA-Polska.Może ktoś jest rozeznany w temacie.Patrząc na eBay koszty przesyłki tego samego przedmiotu wachają się np od 50 do 350$

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BREMBO-OE-Quality-Factory-Replacement-2-BRAKE-ROTORS-_W0QQcmdZViewItemQQfitsZMakeQ3aNissanQ7cModelQ3a350Q5AQQhashZitem5198f1bd7cQQitemZ350458330492QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś ma pomysł gdzie kupić przednie żarówki do wersji EU? W serwisie za oryginały cena 1300 PLN :)

 

 

No nie,ręce opadają. Popierd... do końca Nissan Poland. Podawałem przykład łącznika stabilizatora tył, który jesienią kosztował 180zł obecnie bez żadnej przyczyny podnieśli do 300zl.Ta sama oryginalna część w ASO Nissan USA kosztuje 12$.!!!Czy sławne siłowniki tylnej klapy o których też wspominałem za 2 tys.!!!. Widziałem ok. 2 tyg. temu na Allegro takie żarówki, lub proponuje skontaktować się ze sklepem/warsztatami zajmującymi się naprawą, montażem i obsługą oświetlenia xeonowego tam mają takie żarówki w normalnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna różnica jaki kupisz palnik xenonowy - byle był w miarę dobrej firmy. kolega zapalił chińczyka dwa razy - pierwszy i ostatni.

 

Na Bartyckiej w W-wie jest firma co ma dobre zaróweczki, ledy i palniki xenonowe , nietypowe również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma pomysł gdzie kupić przednie żarówki do wersji EU? W serwisie za oryginały cena 1300 PLN :)

http://www.ctd-germany.com/shop/Nissan-350Z/Lighting/Philips-Xenon-UltraBlue-Upgrade::1979.html?XTCsid=0fc7db5d5c1b9c650cc5f1e76c70ea11

to raczej jakieś lepsze,na allegro chyba takie same są po 300-400zł ...to itak wychodzi 1/2 ceny w ASO

a zwykłe są koło 120zł z tego co pamiętam, bo jakiś czas temu wymieniałem u siebie postojówki na Philips Blue Vision W5W, H7 na Philips H7 X-treme Power i kierunki na Philips SilverVision WY21W, // http://www.ctd-germany.com/shop/Nissan-350Z/Lighting:::292_294.html?XTCsid=0fc7db5d5c1b9c650cc5f1e76c70ea11 // kupowałem na allegro //

za żarówkami do xenonów też się rozglądałem ale ostatecznie dałem sobie spokój...

 

IMG_5246.jpg

Edytowane przez BossNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu a ten chyba będzie odpowiedni. Zaczęly mi szumieć łożyska tylnych kół i z tąd moje pytanie: Czy takie będą odpowiednie czy to jakieś badziewie?

http://allegro.pl/piasta-lozysko-kola-tyl-nissan-350-z-3-5-nowa-pn-i2047560156.html

 

Może wiecie gdzie znaleźć w dobrej cenie poza allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...