Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Łożyska z piastami na tył


Qadrat

Recommended Posts

Kupował ktoś piasty na tył do Almery N15, hatchback, 2.0D? Na allegro są tylko JPN i Japan Line, trochę mnie to nie przekonuje, może ktoś wie, gdzie są jakieś porządne? Czy po prostu kupić któreś z tych dostępnych?

 

I jeszcze jedno - w tylnych łożyskach było pełno brudu, czy tam po prostu nie ma żadnego zabezpieczenia? Bo to normalne chyba nie jest...

 

------

edit

 

Łożyska kupiłem firmy JPN. W sumie kosztowały 270zł. Wymiana we własnym zakresie, trwała jakieś 1h30min (na spokojnie). Gdyby ktoś chciał jakieś wskazówki czy porady na temat wymiany piast - chętnie służę pomocą.

 

Ale pojawił się problem. Na tylnej osi, zaraz za zawleczką zabezpieczającą powinien być dekielek, który chroni łożysko przed dostaniem się brudu. U mnie tego nie ma... Nie wiem, dlaczego. Na rysunku z serwisówki jest widoczny, zaraz za pkt. 16, czyli zawleczką, nie jest opisany. Czy ktoś wie, gdzie mogę takie dekielki dostać? Jakieś używane, czy ratuje mnie tylko ASO Nissana?

 

beznazwymy.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja bym kupił używkę. Pełno jest rozbitków na allegro, na pewno cos trafisz ze swojej okolicy.

 

 

 

 

Czy wymian poszła bez problemu czy były jakies nieprzewidziane trudności?

 

 

Link to comment
Share on other sites

No właśnie nikt nie chce sprzedać samego dekielka...

 

Z wymianą problemów nie było, łatwa robota. Lewa piasta się dosłownie rozleciała przy zdejmowaniu :)

 

Ale wrażenia po wymianie niesamowite, wcześniej już przy 60km/h wycie było takie, że trudno było w aucie rozmawiać. Po wymianie istny Mercedes, cichutko.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...