Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Wybór klocków - rodzaj systemu hamulcowego


krajesiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, wybieram klocki hamulcowe na allegro. Zdecydowałem się na ATE, muszę kupić przód i tył. Na aukcjach pojawiają się dwa systemy hamulcowe ATE i LUCAS (tył, przód)

 

Czy te klocki będą pasowały?

 

http://allegro.pl/klocki-tyl-ate-primera-p12-laguna-velsatis-megane-i1551658244.html

http://allegro.pl/ate-klocki-ham-przod-nissan-primera-honda-accord-i1511389299.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ashika Klocki i polecam je,

nie zostawiaja na feldze czarnego pyłu tak jak np. Roadhouse, które mam na tylnej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namysłach i weryfikacji netu postanowiłem zakupić te ATE o roadhouse'ach slyszalem tez od kolezki ze ma czarna felge od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podpinam się pod temat bo muszę wymienić klocki (przód i tył).

Nie będę ściemniać (nigdy nie musiałem tego robić/zlecać), że się w tym orientuję.

 

Pyt.1

Poczytałem i natknąłem się na jakieś oznaczenia typu układu hamulcowego: TRW, ATE. O co tu chodzi i skąd mam wiedzieć jakie klocki zamówić? (P12 po liftingu, produkcja końcówka 2006)

 

Pyt.2

Ile trzeba zamówić? Np. TRW Lucas, w sklepie internetowym, kosztują 126zl za 1 sztukę (oś przednia). Czyli co - 1 szt. to znaczy w tym przypadku komplet na przednią oś (wszystkie koła) czy fizycznie jeden klocek? Nie czaję tego.

 

Pyt 3.

Ile klocków przypada na koło osi przedniej (tarcze rozumiem, że są podwójne), a ile na koło tylnej osi?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz smialo kupic te klocki z aukcji, które podałem. Na jedno koło idą dwa klocki (jeden od wewnatrz, drugi od zewnatrz). Te TRW to sredniaki troche pylą.

Jeden komplet oznacza klocki na cala oś, czyli na dwa koła (cały przód) a przynajmniej tak byc powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podpinam się pod temat bo muszę wymienić klocki (przód i tył).

Nie będę ściemniać (nigdy nie musiałem tego robić/zlecać), że się w tym orientuję.

 

Ja osobiscie polecam klocki Ashika, nie zostawiają czarnego pyły na alufelgach bądź kołpakach,

made in Japan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I okazalo się że klocki z tych aukcji na przód nie pasują u mnie..

 

Ja wziąłem TRW. Właściciel zapewniał, że będą pasować.

Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

slyszeliscie o klockach firmy denckermann lub samko?? które lepsze? polecają jeszcze klocki break czy cos nie wiem co kupić :] i za ile by nie dac sie orżnąć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że samko to badziewie. Potrafią piszczeć i nieźle rzeźbią tarczę. Co do denckermann nie slyszalem o nich, ale kieruj sie lepiej sprawdzonymi typu ATE.

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wiesz zona kupiła mi nowe tarcze - prezent , a ze sie nie zna no coz tarcze firmy o ktorej malo kto słyszał ForStop niemecka firma bardzo malo tego na naszym rynku ale dzwonilem do kolesia ktory tym handluje czasem i ogolnie poleca - darowanemu koniowi nie zaglada sie w zęby

pod firmą denckerman wyczytałem na jakims forum kryje sie ferrodo ile w tym prawdy nie wiem

ogólnie szukałem klocków firmy Akebono u mnie w poznaniu nie znalalem na allegro tez nie ....

tak wiec chyba zaloze denckermana na tylną oś sa to przeciez hamulce pomocnicze a na przód wrzuce cos innego ale jeszcze nie wiem co

co innego jak bym kupował cały komplet to pewnie kupilbym ate a tak z tarczami o ktorych malo wiem ...

 

ok zdecydowalem sie na zakup klockow denckermann , w necie wyczytałem ze robi to ferrodo , taką sama odpowiedz otrzymałem również od sprzedającego " WITAM - JEST TO KLOCEK FERRODO TYLKO W INNYCH PUDEŁKACH ( INNY BRAND )"

tak wiec zamowione, jak zaloze to dam znać jak się sprawują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...