Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Komora silnika 1,5 dci


mucka38

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem autka od czterech dni , własnie robie mu kosmetyke ;) , wnetrze ogarnąłem w miare szybko i teraz przyszła kolej na komore silnika i silik . Zero wycieków , silnik suchutki - ale zdziwiła mnie jedna sprawa - alternator w zasadzie jego obudowa jest zielona :o Nie jest to nalot czy tez kolor utleniajacego sie stopu , jest to koloru zielonej trawy i jest tłuste . Nie mogac dojsc do logicznego wytłumaczenia , podjechałem do firmy ktora zajmuje sie myciem silników(pewnie nie jedno widzieli ;) ) , tam gosc stwierdził ze moze to byc jedynie jakis srodek konserwujący . Nie wiem czy ruszac to (zmywac) , czy po prostu zostawic ? Jakie jest wasze zdanie , moze ktos ma podobnie , bardzo prosze kolejny raz o podpowiedzi . Dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę od pytania. czy odbierając auto, nie zostało Ci ono dokładnie przedstawione/pokazane również z otwieraniem klapy silnika i pokazaniem jak i gdzie uzupełniać płyny? To ważne, bo mnie, sprzedawca uprzedzał, żeby nie dolewać płynu do szyb zaraz po zatrzymaniu rozgrzanego samochodu, bo odkształcony plastik, może stracić swoje parametry. Druga sprawa, z książką wozu, powinieneś dostać wizytówki do opiekuna sprzedażowego i serwisowego z sugestią by dzwonić jak potrzebne sa wyjaśnienia lub informacje. Wreszcie, trzecia sprawa, zostawić, to cholerne zielone, samochód na gwarancji, niech się Nissan martwi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie ma informacji ze samochód jest nowy .... wręcz przeciwnie uważnie zerkając w lewo widzimy rocznik 2007, kolega kupił 4 letnią używkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki , ale nie dopisałem w tym poscie ze Qashqai jest z 2007 roku i pochodzi z Danii :)

 

I wszystko jasne , na kraje skandynawskie jest przewidziana konserwacja alternatora z zewnatrz , jego miejsce montowania narazone jest na wilgoc i aby uniknac utleniania sie obudowy powlekany jest własnie jakims srodkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...