Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Problem z klima w k11


Guest elszczotek

Recommended Posts

Guest elszczotek

Witam.Od jakiegoś czasu zauważyłem że nie załącza się klima,chciałem sprawdzić bezpieczniki i przekaźnik ale nie wiem dokładnie które to są i gdzie się znajduja. Widziałem że jakieś są w kabinie i jakieś w komorze silnika.Prosze o pomoc. Micra jest 99 po lifcie.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Zrób taki test.

Weź kawałek przewodu z dwoma w miarę cienkimi końcówkami.

W okolicach chodnicy klimy kjest coś takiego jak osuszacz. To taka metalowa puszka do któórej wchodzą dwa przewodu z klimatyzacji oraz wtyczka.

Przy załączonej klimie (mam na myśli chodzący silnik, włączony przycisk A/C oraz wentylator nastawiony na min. 1 bieg) zrób zwarcie nz tej wtyczce (możesz to zrobić wyciągając ją lub jeżeli dasz radę dijść bez wyciągania). Jeżeli zastartuje kompresor to masz odpowiedź czemu nie działa.

Ta wtyczka jest podłączona do czujnika ciśnienia czynnika chłodniczego. Jak go będzie za mało to klima nie zastartuje.

Kolejny sposób aby to zweryfikować to masz takie nakrętki na przewodach od klimy z napisem H i L. Spróbuj lekko nacisnąć na wentylek i zobaczysz czy jest syk. Jeżeli nie ma to czynnik się ulotnił.

Uwaga!

Jeżeli uda Ci się zastartować sprężarkę sposobem z przewodem nie trzymaj tego za długo bo sprężarka nie powinna chodzisć bez czynnika!

Jak sprawdzisz w/w i dalej nie bedzie efektu daj znać to będziemy dalej szukać.

Pozdrawiam.

Bart.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...