Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] - brak ssania


tyla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w mojej micrze K11 nie dziala automatyczne ssanie - gdy np rano odpalam zimny samochod to bardzo ciezko ma odpalic i odrazu gasnie jesli nie trzymam nogi na gazie

 

Od czego zaczac sprawdzanie usterek ?

 

 

I jeszcze jedno pytanie - pasek klinowy od alternatora juz wymienilem ale nie wiem jak wymienic pasek od wspomagania ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1, może czujnik temperatury

 

ad2 tak samo jak od altka, tylko trzeba pompę wspomagania poluzować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic czujnik temperatury i gdzie sie on znajduje ?

 

 

Gdzie jest umiejscowiona pompa wspomagania i ile srub trzeba poluzowac ? Tez sie nia napina pasek tak jak alternatorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic czujnik temperatury i gdzie sie on znajduje ?

 

 

Gdzie jest umiejscowiona pompa wspomagania i ile srub trzeba poluzowac ? Tez sie nia napina pasek tak jak alternatorem ?

jeśli masz analogicznie tak jak ja ,,, to po drugiej stronie napinanie tak samo jak na altku choć miejsce gorsze

 

czujnik temp będzie w obwodzie płynu chłodzącego w jakimś kanale wodnym zobacz a sprawdza sie jego opór dla zimnego i ciepłego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury patrzac na silnik od przodu, ponizej aparatu zaplonowego patrzac w strone sciany grodziowej wkrecony w głowice. sa dwa czujniki. jeden jednoprzewodowy ktory wystawia sygnał na deske rozdzielcza, a drugi dwu przewodowy na komputer. sprawdz jeszcze czy nie zatarł się siłownik na przepustnicy. po lewej stronie na przepustnicy masz silownik bimetaliczny, ktory opuszcza sie w momencie nagrzania przepustnicy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracajac do tego paska od pompy wspomagania

 

Mi sie wydaje, ze nie naciaga sie tego paska pompa tylko osobna rolka z napinaczem. Jesli sie myle to powiedzcie mi jak poluzowac pompe wspomagania ?

 

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod plastikiem przy prawej polosi masz napinacz. luzujesz kolo pasowe i krecisz srubka od dolu. przy okazji mozesz sciagnac caly napinacz, wyczysc i przesmaruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod plastikiem przy prawej polosi masz napinacz. luzujesz kolo pasowe i krecisz srubka od dolu. przy okazji mozesz sciagnac caly napinacz, wyczysc i przesmaruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi - dalo rade sciagnac stary pasek ale nie udalo sie wsadzic nowego - okazal sie za krotki o okolo 3 cm

 

Jaki powinien byc tam pasek ? Mam kupiony 4PK728 (48343) - chodzi mi oczywiscie o pasek wielorowkowy na pompe wspomagania. Napedza on tez pompe wody ?

 

Zauwazylem, ze nie dziala swiatlo wsteczne ale zarowka jest sprawna (podlaczona na krotko swieci) - jaka moze byc tego przyzyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość lukas15925

sprawdz jeszcze czy nie zatarł się siłownik na przepustnicy. po lewej stronie na przepustnicy masz silownik bimetaliczny, ktory opuszcza sie w momencie nagrzania przepustnicy.

Panowie możecie mi dokładnie wytłumaczyć gdzie znajduje się ten siłownik bo w mojej mikrze k11 też mam problem z ssaniem, czujnik temp jest dobry wiec może ten siłownik proszę bardzo o pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...