Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12 / WP12] Panel sterowania radia i klimy wraz z wyświetlaczem nie działa


radosq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem na forum podobnej usterki do mojej lecz nic nie znalazłem więc dlatego utworzyłem nowy temat.

Mianowicie, posiadam P12 2002 kombi 2,2 di 126 KM i od kilku dni pojawił się problem, po włączeniu zapłonu wszystko włącza się bez problemu tz na ekranie wyświetla się radio, zegar temperatura zew. wew. generalnie wszystko co wyświetlane być powinno, po około 5 minutach z ekranu wszystko znika. jak radio grało to gra na dal nawiewy działają lecz żadne przyciski i pokrętła nie reagują jedynie tylko włącznik podgrzewania tylnej szyby. Po wyłączeniu zapłonu i po włączeniu go ponownie prócz nawiewu nic co związane jest z wyświetlaczem nie działa radio również nie działa i nie można go włączy oprócz tego nie działa kamera cofania. Nie ma znaczenia czy samochód jest uruchomiony czy też nie. Aby ponownie wszystko zaczęło działać trzeba odczekać długi czas co najmniej kilku godzin lecz po około 5 minutach działania historia się powtarza. Pragnę nadmienić, że nie ma to nic wspólnego z akumulatorem bo awaria ta występuje przy starym i nowym akumulatorze. Może to jest przyczyna jakiegoś przekaźnika? Proszę o jakąś pomoc, co robić?

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nissanprimera.net/forum/forum_posts.asp?TID=3912&PN=1, tutaj jest odpowiedz na rozwiazanie twojego problemu niestety po angielsku, ale jakbys mial problem z przetlumaczeniem to ci powiem, ze problem tkwi w dvd, gdzie wmontowany jest caly komputer pokladowy i jedna mala kosc ma zimny lut czy jak to sie fachowo nazywa, dodam tylko, ze tez tak mialem i problem zostal rozwiazany wedlug wskazan z tej strony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nissanprimera.net/forum/forum_posts.asp?TID=3912&PN=1, tutaj jest odpowiedz na rozwiazanie twojego problemu niestety po angielsku, ale jakbys mial problem z przetlumaczeniem to ci powiem, ze problem tkwi w dvd, gdzie wmontowany jest caly komputer pokladowy i jedna mala kosc ma zimny lut czy jak to sie fachowo nazywa, dodam tylko, ze tez tak mialem i problem zostal rozwiazany wedlug wskazan z tej strony

Wielkie dzięki "korzon" za poradę, problem usunięty i wszystko gra i huczy. Trzymaj się cieplutko. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Podepne sie pod temat :) ja mam problem z obsługą radia (dodam ze auto posiadam od kilku dni) - mianowicie jesli najpierw wlacze klime to radia juz sie nie da wlaczyc, czasem blokuje mi sie tez podgłaszanie i sciszanie- reaguje na pokretlo bo pojawia sie ikona głośności ale nie moge ani podgłosic, sciszyc ani stacji zmienić. Jak to ogarnąć? Pomózcie prosze! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry wszystkim. Również chciałbym się podpiąć. W czasie jazdy zgasł mi wyświetlacz no i z nim radio. Kilka razy po dłuższej jeździe(ok30min) włączyło sie, w końcu i to przestało funkcjonować. Wymieniałem juz moduł komfortu ale również ekran sie nie uruchamial dodatkowo nie mogłem uruchomić auta przez immo. Dodam ze nawiewy włączają sie same ale sterować nimi nie można. Mam pytanie odnośnie czy ten komputer jest również w CD bo mam primerke bez navi no i bez dvd. Pozdrawiam.

Dzień dobry wszystkim. Również chciałbym się podpiąć. W czasie jazdy zgasł mi wyświetlacz no i z nim radio. Kilka razy po dłuższej jeździe(ok30min) włączyło sie, w końcu i to przestało funkcjonować. Wymieniałem juz moduł komfortu ale również ekran sie nie uruchamial dodatkowo nie mogłem uruchomić auta przez immo. Dodam ze nawiewy włączają sie same ale sterować nimi nie można. Mam pytanie odnośnie czy ten komputer jest również w CD bo mam primerke bez navi no i bez dvd. Pozdrawiam.

O to znowu ja. Sam odpowiem dla potomnych :) U mnie był problem z bezpiecznikiem pod maską! Sam bezpiecznik niby był ok po sprawdzeniu zwykłą próbówką ale miernikiem już nie dawał pełnych 12V tylko 3-4v wystarczyło go przeczyścić i wszystko ruszyło. Tylko pośpieszyłem się nieco z demontażem wszystkiego i coś się porobiło z radiem bo przestało (gadać) w zamian mam zielony napis "secure" ale przynajmniej moge sterować klimą. Wyczytałem że to może byc nadal związane z przewodami tym razem od aku także jak rozwiążę problem to napiszę.

Dzień dobry wszystkim. Również chciałbym się podpiąć. W czasie jazdy zgasł mi wyświetlacz no i z nim radio. Kilka razy po dłuższej jeździe(ok30min) włączyło sie, w końcu i to przestało funkcjonować. Wymieniałem juz moduł komfortu ale również ekran sie nie uruchamial dodatkowo nie mogłem uruchomić auta przez immo. Dodam ze nawiewy włączają sie same ale sterować nimi nie można. Mam pytanie odnośnie czy ten komputer jest również w CD bo mam primerke bez navi no i bez dvd. Pozdrawiam.

O to znowu ja. Sam odpowiem dla potomnych :) U mnie był problem z bezpiecznikiem pod maską! Sam bezpiecznik niby był ok po sprawdzeniu zwykłą próbówką ale miernikiem już nie dawał pełnych 12V tylko 3-4v wystarczyło go przeczyścić i wszystko ruszyło. Tylko pośpieszyłem się nieco z demontażem wszystkiego i coś się porobiło z radiem bo przestało (gadać) w zamian mam zielony napis "secure" ale przynajmniej moge sterować klimą. Wyczytałem że to może byc nadal związane z przewodami tym razem od aku także jak rozwiążę problem to napiszę.

 

jednak potrzebne było kodowanie radia (niestety) problem rozwiązany wszystko działa bez zarzutu . pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...