Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[SR20]Tania alternatywa dla Stożka lepsze efekty -Filtr Walcowy


Gość Tofu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opis wykonanego Dolotu metodą chałupniczą EFEKT PRZESZEDŁ WSZELKIE OCZEKIWANIA

 

Witam przez Zimę kleiłem sobie rurki pod przepływkę i docelowo miał być Stożek ale wpadło coś innego

Finał -koszt wykonania puszki adapterka nie przekroczył 100 zł łącznie z filtrem EFEKT na końcu ...

 

Pacjent P10 fabryczny adapter przepływomierza ogranicza przepływ powietrza do 50mm -ja miałem już przerobione ma 67mm

 

Po reklamach i testach każdy wie co daje stożek -fajne buczenie silnika i poprawa osiągów ...Ale dla czego tak sie dzieje

Silnikowi łatwiej jest zasysać powietrze przez bawełniany materiał z którego wykonany jest filtr stożkowy przez co wiecej powietrza dostaje sie do cylindra

przez co układ może dolać wiecej paliwa i detonacja jest mocniejsza -mocnejszy silnik ...tyle teori

Zamiast Stożka i kombinacji można zastosować wkładki do fabrycznych puszek i efekt powinien być zbliżony skoro materiał jest taki sam z zasłyszanych opini okazuje sie

se jednak efekty są marne ,,,,wiec problem różnicy między papierem a bawełną nie występuje ....

 

Rożnica musi być gdzieś indziej zobaczmy na powierzchnię

fabryczna wkładka posiada wymiary 282,5mm x 168,5

w przybliżeniu 28cm x 17cm

pole powierzchni 476 ccm Kwadratowych

 

 

gdzie dla pierwszego lepszego stożka

Pole powierzchni bocznej: Stożka ściętego filtry Stożkowe

Wzór i obliczenia prostego taniego stozka o wymiarach

 

ŚREDNICA MONTAŻOWA - 77 MM(PIERSCIEN ZACISKOWY)

ŚREDNICA DOLNA - 15 cm

ŚREDNICA GÓRNA - 12 cm

WYSOKOŚĆ - 15,5CM

W ZESTAWIE Z OPASKĄ ZACISKOWĄ

.

3.14*15.5(15+12)

3.14*15.5*27= 1314ccm KWADRATOWYCH

 

czyli zasada prosta ograniczeniem jest powierzchnia

 

po poszukiwaniach znalazłem odpowiednio duży filtr walcowy o nr Filtrona AR 296 koszt zamiennika to całe 20 zł z vatem oryginał może kosztować wiecej

 

125mm podstawy górna dolna

291 wysokość

pole powierzchni 1142

powierzchnia nie znacznie mniejsza ale i tak prawie 2,4 razy większa od standartu do tego

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Filtr jest teraz reszta rurek i cudów

wykonanie tego wymaga ostrych skrętów zobaczcie jak jest fabrycznie 2 płaszczyzny skręcone

 

rura.jpg

takie jak na fotkach

 

 

ruraory.jpg

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gorące powietrze nasz wróg -mniej tlenu -rozwiązanie to zamknięta puszka z doprowadzeniem zimnego powietrza najlepiej z zewnątrz

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plan u mnie zakładał dorobienie całego odcinka od przepustnicy -z zamontowaniem przepływomierza i doprowadzeniem wolnych obrotów to wszystko zrobiłem

w oparciu o 2wa kolanka PVC 75mm złączone dolnymi podstawami z 3 go odcinamy odcinek z uszczelką i to zgrubienie nam pozwala połączyć obie rury jedna końcówka pujdzie w stronę do przepustnicy a druga zostanie sklejona z korkiem 150mm i wyciętym otworem

czyli wycinamy centrycznie otwór imontujemy tam kolanko np na patexie na to ma przyjść nowy filterek kawałek tuleji ma wejść w głąb z drugiej strony wkładamy korek zaślepkę 75mm i ok wstawione 4 pręty 5mm przez oba korki 150 mm i skręcone nakrętkami nam wszystko uszczelniają do tego owinąć blachą i mamy puszkę

oczywiście bez fotki to trudno sobie to wszystko wyobrazić fakt faktem prosta sprawa

Adapter wykonany z kawałka plexy i przyklejony do rury wymodelowana podstawa pastą do wydechów i szpachlą

wklejony kawałek rurki do wolnych obrotów to tyle

jeszcze kawałek gumy sklejony razem robi za tuleje gumową

 

Koszty:

4 kolanka po 3-4 zł 75mm

2 korki 150 mm po 7 zł

1 korek 75mm 3 zł

pręt 5mm ---niepamiętam 4 zł

blacha 10 zł

patex

spachla

farba + podkład

PRACA

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doprowadzenie powietrza musze poprawić narazie zostawiłem otwór skierowany w dół wiec łapie powietrze z nad skrzyni biegów mam wlot w halogenie i jeszcze trzeba go dorobić z boku

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tak to się prezentuje w trakcie

fil1.jpg

tak w całości widać zatyczka od rury 150 mm ma zcięty kant

fil2.jpg

a tak w całości zapodkładowane

 

teraz patrzycie u jazda co za Druciarstowo co spoko wodza patrzymy dalej

 

otwór wykonany nie tak jak ma być pasuje wjazd z zimnym zrobić jednak z końca a nie z boku

 

fil3.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A TERAZ FOTKI FINAŁOWE :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fil4.JPG

 

fil5.JPG

 

fil6.JPG

 

fil7.JPG

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Efekty SUPER

przy normalnej delikatnej jeździe nie ma różnicy ale jakie kolwiek dodanie większe gazu niz trzeba odrazu pojawia się ładny rasowy dzwięk Efekt 300 % lepszy niż na tanim stożku Autko super się wkręca a ponad to wyraznie lepiej idzie od samego dołu teraz wystarczy 1 może 2 cm by na 5 biegu smigał 80 Km/h

Dodatkowo przełączanie map w stagu widziałem wyrażniejsze dolewanie auta od średnich do samej góry ...

Finalnie dużo lepiej przyspiesza już od 2 tys do samego końca przy 4.5 wiadomo rakieta ...

 

Plusy i zalety

filtr w zamienniku kosztował mnie 20 zł filtron pewnie będzie droższy

dorobienie rur można policzyć

efekt jak dla mnie super jak na najlepszym stożku

jak sie zbrudzi to go wyrzucę i wsadzę następny koszt jak powyżej nie bawię się w pranie czy na oliwianie itp ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje pomysłu i samego efektu pracy.

Ciekawe czy taki wynalazek podszedł by do P11, więcej by było kombinowania z rurkami PCV.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się da nawet łatwiej dokładamy od razu coś do przepływki ,,,

 

Edit polatałem dziś

 

i Straszna radocha na stacji wyszło 12,3 litra gazu wiec dramatu nie ma po mieście

 

a Nm sporo więcej ,, nagrałbym wam dźwięk ale nie wiem jak by wyszło

 

Ciekawe czy ktoś pójdzie w moje ślady ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że pomysł dla mnie rewelka.. bym go i u siebie zrobił gdybym stożka nie miał.. Ale co prawda to prawda, dźwięk silnika się zmienia.. a w takim razie Twój musi brzmieć naprawde dobrze :) i po co komu wielki sportowy wydech? :D Aż na myśl o tym dźwięku zatęskniłem za autem, bo żem od niego 1500km.. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czekam niecierpliwie na jakąś trasę do Kra ;) wtedy zobaczę tą Twoją "hydraulikę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIŚ byłem na rybkach strona zakopianka do lubnia a potem przez mszany do łącka tak jakby ,,,,no 95 km

wyprzedzanie spokojnie na redukcji 3 z 5 raz były 2 autka to przeciągłem 3 ke i po przyhamowaniu tylko 120 ,,, no a spalanie po butowanej strasie 10 litrów wiec rewelka ,,,,,

 

dupo hamownia wykazuje duży przyrost Nm to napewno ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spawacz1111

podobnych rozmiarow puszka na filtr jest w citroenie ZX 1.6 wiec monza uniknac zabawy w robienie puszek i nawet bedzie pasowac dolot zimnego powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnych rozmiarow puszka na filtr jest w citroenie ZX 1.6 wiec monza uniknac zabawy w robienie puszek i nawet bedzie pasowac dolot zimnego powietrza

poszukam w wolnej chwili ,,,,

 

muszę dopracować doprowadzenie zimnego powietrza ale jak narazie jest fajowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spawacz1111

stoi u mnie taki wlasnie citroen po eksplozji gazu (nie wiem dokladnie co sie stało tylko wielki huk i to nie pod maska tylko pod karoseria,kupa dymu i koniec pracy silnika) myslalem ze kolektor wywaliło ale silnik w jednym kawalku i na benzynie chodzi no i plyn chlodniczy znika w oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz lutownica,zywica i do roboty :)

już tak było ,,,na projekcie efekt do do pracowania ale jak narazie to strasznie jestem zadowolony autko wystarczy kręcić do 5000 rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie mogło by to zmienić w końcu dizle zjada jeszcze ze 2 razy więcej powietrza niz pb,,,,... dla ciebie może lepsze by było kupić filtr od starej skody 120 kosztują po 8 zł a i tak powieżchnie mają o połowę większa jak nissanowskie ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tofu ale z Ciebie BOB BUDOWNICZY dribble.gifdribble.gif i Pomysłowy Dąbromir laugh.giflaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty stożka K&N razem z rurami z nierdzewki (77mm) i kolankami, łącznikami siedzącego obok aku za reflektorem lewym to ok 300 - 350 zł. Także alternatywa jest na prawdę tania. Do tego jak się chce wstawić stożek za światłem właśnie to trzeba jeszcze jakoś miejsce zrobić, bo się nie zmieści. Ja chyba obrócę aku o 90 stopni, jak się uda, bo nie chcę ruszać zbiorniczka płynu. Ano, rura doprowadzająca zimne powietrze ze zderzaka to kolejne 50 zł plus kolejny problem jak ją tam upchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spawacz1111

Tofu zgadzam sie lecz o dziwio u mnie zimny dolot robi bardzo duzo (zima uratował mi silnik,pompa wody poszla w pizdu i 200km bez wody)

kolektor rozwiercilem troche dremlem i wypolerowałem i róznica jest bo pod gore na 5 biegu normalnie jedzie i przyspiesza a predzej tego nie było wiec niewiele ale satysfakcjonuje.a wydech po prostu caly przelot i seryjna srednica i to cale moje przerobki diesla.jestem ciekaw co pokazalaby hamownia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojna jazda i spalanie w normie ecu miało niestety trudną sprawę bo nie dałem mu szansy dograć PB tylko od razu jazda na LPG choć zrobiłem mapę pB i do tego dobrałem LPG choć to może za krótki odcinek choć co by nie mówić ciągnie pięknie ... dostroiłem wolne obroty i już sie nie bujają jak zrzucam na luz chciałem wam przynajmniej zgrać dźwięk ....

 

kwestja wystrugania adaptera na przepływkę i rure do wolnych obrotów i musi to być któtkie bo filtr ma prawie 30 cm długości i fabrycznie śmigał w 2.3 Turbo dizlu ,,,

 

co do stożka to start od 70 zł do 200 zł + koszty prania i oliwienia dodatkowo własna zabawa a tu nowy i po sprawie ,,,ja już zaczołem gromadzić te filtry jeden czeka na poczcie a i kupie jeszcze jeden na zapas ,,,,średnio powinno wystarczyć na 50 tyś choć ja wymieniam średnio 15 tys ,,,

 

 

no przyszedł filtr Filtrona no i duże zaskoczenie ,,,lepsza guma na końcach i siatka stalowa z obu stron ..dużo lepsze wykonanie niż tego zamiennika na fotkach ... ale i cena pewnie wyższa ....tak mówili w sklepie ,,, www alletanio i 22 zł //

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moglbys ponownie wrzucic te fotki :)

Pomysl bardzo ciekawy i chyba nie trudny w wykonaniu :)

W mojej P11 2.0 TD powietrze to duzo :) moze sproboje przeszczepic Twoj pomysl, oczywiscie copy right i te sprawy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowalem takowe ustrojstwo-dzwiek fajniejszy ale nie drze japy tylko musze zbudowac oslone bo jak sie silnik nagrzeje to mula lapie ale malo strasznie tam miejsca na cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...