Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kod do radia


sobkon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak mogę zdobyć kod do radia książki mam po francusku słowa code radio są niby uniwersalne i w książce je znalazlem ale za nimi były tylko puste okienka.Napiszcie proszę czy na samym radiu w kod jest gdzieś naklejony to zdemontuję panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod do radia powinieneś dostać osobno ,tzn,razem z kluczykami.Zawsze jest dodawany taki kartonik z kodem do radia.W żadnej książce tego nie znajdziesz.Dla własnej wygody właściciel powinien wpisać w te okienka kod.Jedyne wyjście to do serwisu,i tam za "drobną "opłatą powinni znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby rozebrać całą konsolę środkową ,a to nie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy nie jest naklejony na radiu,

 

Kod który ma z zasady chronić przed amatorami cudzej własności naklejony na radiu?To by było co najmniej dziwne :rofl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod który ma z zasady chronić przed amatorami cudzej własności naklejony na radiu?To by było co najmniej dziwne :rofl: .

 

a co Ci da kod na radiu, którego i tak nie możesz użyć bo radio jest spięte z NATS-em rofl.gif, akurat przerabiałem taką sytuację bo wymieniałem u siebie radio i oryginalne jest podpięte p[od NATS-a i nic Ci nie da, że znasz kod bo i tak nie uruchomisz laugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał kolega dojście do kontroli poprzez VIN,to wydaje mi się że powinien odzyskać kod,bo przecież serwisy chyba tylko tak mogą sie orientować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Ci da kod na radiu, którego i tak nie możesz użyć bo radio jest spięte z NATS-em rofl.gif, akurat przerabiałem taką sytuację bo wymieniałem u siebie radio i oryginalne jest podpięte p[od NATS-a i nic Ci nie da, że znasz kod bo i tak nie uruchomisz laugh.gif

W jego przypadku dal by wiele ponieważ zakładam że ma orginalne kluczyki z czipem więc NATS nie stanowi problemu.Ja zaś stwierdzam tylko że kod jest jednym z dwóch zabezpieczeń potrzebnych do uruchomienia radia, więc trudno oczekiwać by był naklejany na radiu.(z nats-em powiązane było radio już w mojej almie z 99r) puste kratki w instrukcji o których pisze to nic innego jak miejsce gdzie należy wpisać kod z blaszki,kartonika lub karteczki z kodem(wszystkie te rozwiązania spodkałem w nissanie.) by w razie gdy sie je zgubi móc je uruchomić.Niestety mało kto to robi :angry:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jego przypadku dal by wiele ponieważ zakładam że ma orginalne kluczyki z czipem więc NATS nie stanowi problemu.Ja zaś stwierdzam tylko że kod jest jednym z dwóch zabezpieczeń potrzebnych do uruchomienia radia, więc trudno oczekiwać by był naklejany na radiu.(z nats-em powiązane było radio już w mojej almie z 99r) puste kratki w instrukcji o których pisze to nic innego jak miejsce gdzie należy wpisać kod z blaszki,kartonika lub karteczki z kodem(wszystkie te rozwiązania spodkałem w nissanie.) by w razie gdy sie je zgubi móc je uruchomić.Niestety mało kto to robi :angry:

Dziś odwiedziłem salon uporają się z moim problemem ale za bagatelka 150 zł.Powiedzieli mi tam że trzeba zdemontować panel z radiem i spisać numery radia i numer VIN ,dopiero wtedy będą mogli w bazie danych dotrzeć do kodu radia.Niby wszystko jasne ,zastanawiam się tylko czy chcąc utrudnić życie złodziejom ktoś tu nie wylał dziecka z kąpielą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem, auto sprowadzone z Niemiec i brak kodu.

próby u "znawcow" nie powiodły się, bo auto bez radia nie działa

więc pozostała opcja wizyty w ASO, ale skoro radio było wykręcone to porobiłem fotki nalepek na radiu, zadzwoniłem do ASO (Poznań Polody ul. Tymienieckiego), wyslalem e-mailem skan dowodu osobistego i rejestracyjnego + nalepki,, no ale panowie z ASO byli średnio chętni żeby pomóc, dopiero 2 pietnastominutowe rozmowy + uzasadnianie, że 180 PLN za wyjecie radia i spisanie z niego numeru seryjnego to troche drogo, bo prawie 1/10 mojej wypłaty + grzeczna prośba czy nie da się tego załatwić taniej/bezkosztowo lub cokolwiek za przyslowiową flaszkę poskutkowały tym, że miły pan z ASO powiedział, no to prosze przyjechać, zobaczymy co się da zrobić.

Więc zapodjeżdżam wchodzę do środka, mówię, że byłem umówiony z panem X, on wychodzi ze mną do auta, wstukuje kod, podaje go do zapisania, i mówi "Prowszę bardzo, miłego użytkowania". Nawet nie chciał na flaszkę :)

 

więc wszystko zależy od obsługi w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miałem ten sam problem, auto sprowadzone z Niemiec i brak kodu.

próby u "znawcow" nie powiodły się, bo auto bez radia nie działa

więc pozostała opcja wizyty w ASO, ale skoro radio było wykręcone to porobiłem fotki nalepek na radiu, zadzwoniłem do ASO (Poznań Polody ul. Tymienieckiego), wyslalem e-mailem skan dowodu osobistego i rejestracyjnego + nalepki,, no ale panowie z ASO byli średnio chętni żeby pomóc, dopiero 2 pietnastominutowe rozmowy + uzasadnianie, że 180 PLN za wyjecie radia i spisanie z niego numeru seryjnego to troche drogo, bo prawie 1/10 mojej wypłaty + grzeczna prośba czy nie da się tego załatwić taniej/bezkosztowo lub cokolwiek za przyslowiową flaszkę poskutkowały tym, że miły pan z ASO powiedział, no to prosze przyjechać, zobaczymy co się da zrobić.

Więc zapodjeżdżam wchodzę do środka, mówię, że byłem umówiony z panem X, on wychodzi ze mną do auta, wstukuje kod, podaje go do zapisania, i mówi "Prowszę bardzo, miłego użytkowania". Nawet nie chciał na flaszkę :)

 

więc wszystko zależy od obsługi w ASO

 

ja w rzeszowie znam gościa który taki kod tobie bez udziału ASO dostarczy ;) Tylko musisz przyjechać do rzeszowa :). Jeśli jesteś zainteresowany to pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://forum.eserviceinfo.com/login.php spróbuj poszperać tu, odkodowywałem kilka miesięcy temu radio w megance siostrze, wystarczyło podać numery znajdujące sie na radiu i trwało to do 30 min i ...już :rolleyes: są też strony polskie, poszperaj troche a znajdziesz !! :rolleyes:

 

a dokładnie w tej zakładce http://forum.eserviceinfo.com/viewforum.php?f=8,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam

rze tak głupio spytam to ee,... jak się wpisuje dod do tego radia?

No dobra już doszedłem do tego (najpierw zablokowałem na godzinkę :)). Radio działa prawidłowo

Edytowane przez jerzyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do wątku z pytaniem - kiedy kod radia jest potrzebny ? Mam sprowadzonego Note-a, oczywiście nie dostałem kodu i się zastanawiam kiedy będzie to problemem, bo póki co radio gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odłączysz akumulator, to kod się przyda

Tego sie obawiałem. Jeżeli radio nie jest zablokowane to odczytanie jego kodu też odbywa się wg. powyższych metod (VIN + S/N + Serwis) ?

Edytowane przez tomdef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

w ogóle to radio do odkodowania musi być podłączone do auta, nie da sie go odkodować u "specyalistów", bo sie w ogóle nie włączy.

Ja to zrobiłęm tak jak to wyżej opisałem i podziałało, skoro nie musieli wykrecac radia, to nie było "uzasadnienia" do pobrania kwoty 180 pln za pracę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś na forum że radio po trzykrotnym błędnym wpisaniu kodu blokuje się na amen, włącznik nie działa i nie można wpisać kodu. Może ktoś to przerabiał i wie jak je odblokować bo podłączenie radia na godzinę do zasilania nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Na temat kodu do radia, coś wiem z własnego doświadczenia. Kolega kupił starego opla z radiem Blaupunkt car 300. Przy wymianie akumulatora wypiął przewody. Po podłączeniu nowego radio poprosiło o kod. Ponieważ kolega miał kod, zaczęliśmy go wpisywać. Niestety trzy próby skończyły się fiaskiem. On w domu po odczekaniu kilkudziesięciu minut ponownie wpisywał ten kod, znowu błędnie. Wtedy z pomocą przyszedłem ja. W necie odszukałem instrukcję do tego radia i program odczytujący kody. Odczytałem kod, był całkiem inny , podałem mu go i radio się odkodowało. Prawda jest taka, że każdy błędnie wpisany kod wydłuża czas odblokowywania się radia do wpisania kodu. Natomiast w zależności od radia czy jest to dziesięć prób czy mniej po ich błędnym wykorzystaniu radio się blokuje na zawsze. Czyli w praktyce oznacza to wymianę radia na nowe. To było radio Blaupunkt. Jeśli chodzi o radia w notce, a są tam montowane trzy rodzaje odbiorników. Do każdego z nich jest inny sposób wpisywania kodu. Jeśli się kupi notka używanego, a właściciel nie przekaże kodu, zostaje tylko serwis, który musi radio wymontować i odczytać kod. Ja tak zrobiłem. Udałem się do ASO, tam wymontowali radio, odczytali kod i zapisali w książce serwisowej. :thumbsup::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Otwóż schowek nad radiem ,w środku są dwie zaślepki.Zdejmij je,pod nimi są wkręty które należy odkręcić,reszka konsoli jeśli się nie mylę jest na zatrzaskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwóż schowek nad radiem ,w środku są dwie zaślepki.Zdejmij je,pod nimi są wkręty które należy odkręcić,reszka konsoli jeśli się nie mylę jest na zatrzaskach

Dzięi dzisiaj idę do garażu spróbować je wymontować.

 

Dzięuję za odpowiedź idę dziś do garażu spróbować je wymontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...