Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana kierownicy P12


Gość marol78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marol78

Jako pierwszy post chciałem się podzielić:

 

Wymiana kierownicy na skórzaną – PRIMERA P12 – koszt w zależności od stanu kierownicy 80 – 300 zł

1. Kupujemy kierownicę do P12

2. Rozpinamy akumulator – przewód „-„

3. Wyciągamy poduszkę:

a) Naciskamy plastik u góry poduszki

B) Wkładamy śrubokręt i naciskamy drut sprężynowy z lewej i prawej strony – poduszka powinna lekko wyskoczyć

c) Lekko pociągamy i poduszka powinna wyjść

d) Odpinamy białą wtyczkę ( można to zrobić wcześniej pod zaślepką na dole kierownicy)

e) Odpinamy żółtą wtyczkę przy poduszce – wyciągamy czarne zabezpieczenie i wysuwamy wtyczkę

f) Odkładamy poduszkę

4. Odkręcamy kierownicę (klucz 19)

5. Uderzamy ręką w kilku miejscach i powinna zejść

6. Zakładamy nową kierownicę, zakręcamy nakrętkę

7. Wpinamy wtyczki do poduszki

8. Wciskamy poduszkę – powinna wskoczyć

9. Zakładamy klemę na akumulator

10. Cieszymy się nową kierownicą

 

Pozdrawiam

post-44710-0-49803800-1305876578_thumb.jpg

post-44710-0-09385200-1305876595_thumb.jpg

post-44710-0-71885800-1305876608_thumb.jpg

post-44710-0-14559000-1305876632_thumb.jpg

post-44710-0-66457500-1305876658_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dzieki za wyczerpujace informacje i zdjecia, bardzo sie przydały. własnie jestem po wymianie kierownicy w primerce. obyło sie bez niespodzianek tylko troche problemow z odkręceniem kierownicy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przepraszam za mega odkop...  ale cz bedzie pasowac kierownica od p12 po lifcie do wersji przed ? jak jest z okablowaniem?
mam nadzieje ze ktos odpisze po stu latach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mega odkop...  ale cz bedzie pasowac kierownica od p12 po lifcie do wersji przed ? jak jest z okablowaniem?

mam nadzieje ze ktos odpisze po stu latach :D

 

nie, nie będzie pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie będzie pasować

 

 

Jak już fachowiec się odezwał to może rozwiniesz temat - Nie będzie pasować mechanicznie?? Raczej nie sądzę :) Czy nie będą kostki do wiązek elektrycznych pasować? Bo jeżeli tak to kilka minut z miernikiem i podstawowa wiedza na temat instalacji elektrycznych i temat jest do ogarnięcie.... ale najłatwiej napisać - "Nie, nie będzię pasować.."

 

To forum nissana jest jakoś bardzo proASO nastawione... nie macie 2 rąk - jednej prawej i jednej lewej?? A myślę, że przy odrobinie wysiłku intelektualnego da się osiągnąć ten sam efekt który osiągają mechanicy w ASO, a ile przy tym zabawy i nauki :) Przez wiele lat siedziałem na forum forda, ludzie z tamtego forum to magicy.... przez ostatnie kilka lat siedziałem na forum VOVLO i nikt tam nie miał takich problemów jak tutaj są opisywane, ludzie aby nie wydać kilkuset złotych na adaptację np. przepustnicy sterowanej elektronicznie ( bez linki ) kombinowali, a jeżeli się udało komuś to dzielili się tą wiedzą, a na tym  forum to widzę, że z każdą pierdołą jeździcie do ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze nie ma polaczenia do dodatkowych przyciskow... ale pewnie mechanicznie sama kiera pasuje i przy odrobinie szczescia chociaz jedna strona przyciskow, ktore sa i tak w starej? nie spasuje to jakos? Nie zalezy mi na tych gadzetach, tylko przed liftem wyglada dosc biednie i to kwestia wylacznie wizualna xD
ps dzieki za jakas odpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

udało mi sie zakupić skórzaną kierownice do mojego bolidu. w weekend będę wymieniał. I tu pytanie czy ktoś juz wymieniał? może jakis tutorial? wiadomo ze z poducha nie ma żartów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...)  I tu pytanie czy ktoś juz wymieniał? może jakis tutorial? wiadomo ze z poducha nie ma żartów :D

 

Temat  Twój przeniosłam /połączyłam  z tym powyżej - czasem wystarczy poszukać na forum, a odpowiedź znajdzie się .... ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem, jako ze stara kiera była bez sterowania nawigacja, a ta skórzana juz posiada przyciski po prawej stronie musiałem przełożyć instalacje bo mi kostki nie pasowały. Poza tym luzik.. bardzo przyjemna robota:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam czy ci co robili przekładki kierownicy mogą opisać jakie graty zakupili

Tzn

Kierownica zwijaki kable itp

Oczywiście zakup samej kierownicy to mało potrzeba nam kabli do sterowania np radiem czy tempomatem dla tego napiszcie co kupiliście.

 

Dokładny opis co potrzeba do takiej przekładki i co trzeba rozkręcić. Z doświadczenia z forum opla takie opisy bardzo by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 26.09.2016 o 17:18, robertoss88 napisał:

Witam czy ci co robili przekładki kierownicy mogą opisać jakie graty zakupili

Tzn

Kierownica zwijaki kable itp

Oczywiście zakup samej kierownicy to mało potrzeba nam kabli do sterowania np radiem czy tempomatem dla tego napiszcie co kupiliście.

 

Dokładny opis co potrzeba do takiej przekładki i co trzeba rozkręcić. Z doświadczenia z forum opla takie opisy bardzo by się przydały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdjęcie powyżej jest z mojej primerki samo przełożenie trwało 10 minut wiązka dochodzi do kiery a potem jest tylko do klaksonu w przddlifcie bez sterowania, tutaj założyłem tą kiere o lifcie wpialem kostkę i wszystko hula nawet sterowanie radiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...