Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] 1.2 16V problem po czyszczeniu przepustnicy


hercus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolina2020

Przy rozrządzie powinno: A)świecić się kontrolka silnika,B)jest najczęściej utrudnione uruchamianie(choć u mnie tego nie bylo) Slychac wyrażny terkot łańcucha(ale to może być też wina napinacza)Ogólnie może to być też co innego(np.sonda lambda -błąd i zubożona mieszanka,stąd falowanie),więc lepiej zrobic diagnostykę.Tylko zastanawia mnie brak sygnalizacji ze strony lampek???

 

Hmm, no to tak: kontrolki błędów się żadne nie świecą, uruchamianie chyba nie jest utrudnione, chociaż wg mnie trochę długo trzeba przytrzymywać kluczyk przy zapalaniu, raz przytrzymalam krocej i nie zapalil. Wyraznego terkotu nie slychac, wrazenie jest bardziej odczuwalne jako podskakiwanie, ale tylko na rozgrzanym silniku jak stoi, a w czasie jazdy i na zimnym w czasie postoju chodzi normalnie.

 

Bylam dzisiaj zeby mi podpieli samochod pod komputer, odczytali błąd P0011 "przesunięcie wałka rozrządu". Tez sugerowali ze to moze byc cos z zaplonem, moze cewka i ze najlepiej by bylo pojechac do ASO i tam mi moga podmienic cewke i zobaczyc czy ktoras jest zepsuta metoda prob i bledow.

 

Co o tym sadzicie? Juz sie boje ile mnie ASO skasuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm, no to tak: kontrolki błędów się żadne nie świecą, uruchamianie chyba nie jest utrudnione, chociaż wg mnie trochę długo trzeba przytrzymywać kluczyk przy zapalaniu, raz przytrzymalam krocej i nie zapalil. Wyraznego terkotu nie slychac, wrazenie jest bardziej odczuwalne jako podskakiwanie, ale tylko na rozgrzanym silniku jak stoi, a w czasie jazdy i na zimnym w czasie postoju chodzi normalnie.

 

Bylam dzisiaj zeby mi podpieli samochod pod komputer, odczytali błąd P0011 "przesunięcie wałka rozrządu". Tez sugerowali ze to moze byc cos z zaplonem, moze cewka i ze najlepiej by bylo pojechac do ASO i tam mi moga podmienic cewke i zobaczyc czy ktoras jest zepsuta metoda prob i bledow.

 

Co o tym sadzicie? Juz sie boje ile mnie ASO skasuje :/

No i niestety ale wygląda to na początki kłopotow z tym co sugerowalem,czyli rozrządem.Co do diagnostyki to się nie bój tylko jedź i porozmawiaj ile za co(za pytanie nie kasują :) ).Sam rozrząd jest niestety kosztowną naprawą,ale może to być np.czujnik.Naprawiać w ASO nie musisz ale warto popytać ile by to kosztowało(teraz mają co najmniej 25% rabaty do końca roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

Mam micre K12 1,6 i niestety ten sam problem po przeczyszczeniu przepustnicy...Obroty oscyluja między 1,5 a 2,5 tysiąca i nie zadziałała ani instrukcja użytkownika funio ani motyla noga...Czy macie może jakis pomysł, co jeszcze mogę wypróbować, albo co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Też mam wysokie obroty po czyszczeniu przepustnicy. Sposób motyla nogi zadziałał obroty spadły ale tylko do wyłączenia zapłonu, po ponownym odpaleniu obroty znowu mam na około 1400. Jaka może być przyczyna że nie zapamięta tych obrotów. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak samo w k11 ze po czyszczeniu obroty było wysokie i kazdy na forum sie dziwił bo mowili ze po czyszczeniu obroty powinny byc nizsze a tu zonk. Przeczysciłem krokowca, wyłączyłem aku na noc a po podłączeniu zostawiłem auto na wolnych obrotach do zagrzania do wlaczenia wentylatorów, przez tydzien pojezdziłem normalnie i obroty sie ustabilizowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

witam super ksiazka gdzie można ja dostać jedno pytanko mam co zrobić jak po przeprowadzeniu regulacji obroty sa na poziomie 1000 ale po wyłączeniu stacyjki spowrotem wracają na około 1500 pozdrawiam i dzięki za odpowiedz i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Miałem to samo i wcale nie jest to poważna usterka jak słyszałem zawsze po odpięciu wtyczki przy przep. trzeba ją zaadoptować.Jest to łatwe tylko MUSI być zrobione dokładnie:

puszczamy pedał gazu

Wszystkie odbiornik prądu muszą być wyłączone(światła,klima,radio)

Koła wyprostowane.

1.Nagrzać silnik do normalnej temperatury pracy

2.Wyłączyć zapłon i czekać co najmniej 10 sek.

stacyjka na ON 2 sek

stacyjka na ACC 10sek

stacyjka na ON 2sek

stacyjka na ACC 10sek

stacyjka OFF 10sek

3.Po 11 sekundach przekręcić kluczyk w pozycję ON i czekać 3 sek.

4.W ciągu 5 sek. wcisnąć i puścić pedał gazu 5 razy

5.Odczekać 7 sek. i wcisnąć gaz w podłoge i trzymać 20 sek aż kontrolka check engine zacznie migać.

6.Trzymać wciśnięty pedał gazu aż kontrolka check engine przestanie migać i zapali się na stałe.

7.W ciągu 3 sek. od zapalenia się kontrolki puścić pedał gazu.

8.Włączyć silnik

9.Odczekać 20sek.

10.Odpalić i zgasić samochód 2-3 razy.

Przy wciskaniu pedał do oporu i puszczać całkowicie.

Powinno działać jeśli nie to poszukam dokładniej.

Co do komputera to byłem wtedy na paru wizytach i oprócz wzięcia pieniędzy rozkładali ręce,a ww czynności robił gość w serwisie tylko nie dokładnie i nic mu nie wychodziło.Zaraz poszukam i jak będą jakieś różnice w tym co pisałem napiszę.

Witam,

Procedura genialna do punktu 9 wszystko OK, obroty jak marzenie. Niestety po włączeniu i wyłączeniu silnika problem wraca. Ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przerabiałem adaptację przepustnicy i jedyny problem jaki miałem to utrzymanie miarowego czasu , czyli stoper  jeszcze raz stoper i procedura działa . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przerabiałem adaptację przepustnicy i jedyny problem jaki miałem to utrzymanie miarowego czasu , czyli stoper  jeszcze raz stoper i procedura działa . Pozdrawiam.

Witam,

Działa, to prawda dioda miga zapala się na stałe itd..... Do puki nie wyłączę silnika wydaje się być ok. Niestety jak wyłączę i włączę silnik problem wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Miałem to samo i wcale nie jest to poważna usterka jak słyszałem zawsze po odpięciu wtyczki przy przep. trzeba ją zaadoptować.Jest to łatwe tylko MUSI być zrobione dokładnie:

puszczamy pedał gazu

Wszystkie odbiornik prądu muszą być wyłączone(światła,klima,radio)

Koła wyprostowane.

1.Nagrzać silnik do normalnej temperatury pracy

2.Wyłączyć zapłon i czekać co najmniej 10 sek.

stacyjka na ON 2 sek

stacyjka na ACC 10sek

stacyjka na ON 2sek

stacyjka na ACC 10sek

stacyjka OFF 10sek

3.Po 11 sekundach przekręcić kluczyk w pozycję ON i czekać 3 sek.

4.W ciągu 5 sek. wcisnąć i puścić pedał gazu 5 razy

5.Odczekać 7 sek. i wcisnąć gaz w podłoge i trzymać 20 sek aż kontrolka check engine zacznie migać.

6.Trzymać wciśnięty pedał gazu aż kontrolka check engine przestanie migać i zapali się na stałe.

7.W ciągu 3 sek. od zapalenia się kontrolki puścić pedał gazu.

8.Włączyć silnik

9.Odczekać 20sek.

10.Odpalić i zgasić samochód 2-3 razy.

Przy wciskaniu pedał do oporu i puszczać całkowicie.

Powinno działać jeśli nie to poszukam dokładniej.

Co do komputera to byłem wtedy na paru wizytach i oprócz wzięcia pieniędzy rozkładali ręce,a ww czynności robił gość w serwisie tylko nie dokładnie i nic mu nie wychodziło.Zaraz poszukam i jak będą jakieś różnice w tym co pisałem napiszę.

Rewelacja Działa bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda musi byc cos innego ,,bo to co ci podalem to nic innego jak schemat serwisowy nissana tak robia w serwisie tylko ci tego nie powiedza moze cos zle zlorzyles i to nie ta usterka co???

Masz zaloczony plik to sobie poczytaj nie wyssalem sobie z palca Pozdro... sproboj jeszcze to polozenie zaworu przepustnicy zamknieta moze tu jest problem

super rada po tym schemacie przepustnica doszła do siebie i obroty są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich ja też dochodzę do punktu 9 i nic z tego. Po ponownym zapeniu obroty znowu są wysokie ok 1500.

proszę pomóżcie może ta końcówkę źle robie 9-10

Do punktu 8 wszystko przebiega idealnie chek mruga gaśnie obroty spadają do ok. 850 stabilizuje sie ale po zgaszenia i ponownym odpaleniu komputer nie zapamiętuje adaptacji. Byłem nawet w serwisie i chyba się mniej znają niż ja nic nie zrobili. Juz mam dość powoli.

Kolego świetny ten schemat ale nie rozumie dokladnie punktu 9 i 10

9- czekać 20 s na zapalonym czy zgaszonym silniku

10 kiedy wciskać i puszczać Pedal gazu przy zapalonym czy jak?

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy odpalisz a komputer zacznie regulować obroty - to ma trwać 20 s czyli czekasz na zapalonym , później gasisz silnik czekasz chwilę i odpalasz i sprawdzasz czy obroty są OK. Procedurę rób ze stoperem , silnik musi mieć temperaturę roboczą czyli powyżej 80 stopni , jeśli masz uszkodzony termostat i otwiera się np. przy 70 stopniach może być problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odświeżam temat z obrotami

jakie macie obroty po odpaleniu zimnego silnika ??

i drugie pytanie, czy niebieska kontrolka temperatury gaśnie wam po odpaleniu czy dopiero po jakimś czasie aż silnik się nie nagrzeje???

dodam tylko ze chodzi mi o silnik 1,2

Edytowane przez jswistow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka gaśnie po nagrzaniu silnika(dość szybko w benzynie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem ostatnio taki filmik

sprawdziłem, wszystko działa i adaptacja przepustnicy się powiodła.

Edytowane przez miramar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat z obrotami

jakie macie obroty po odpaleniu zimnego silnika ??

i drugie pytanie, czy niebieska kontrolka temperatury gaśnie wam po odpaleniu czy dopiero po jakimś czasie aż silnik się nie nagrzeje???

dodam tylko ze chodzi mi o silnik 1,2

Obroty są zależne od temperatury silnika - otoczenia u mnie około 1200 przy 10 - 20 stopniach  , po chwili maleją do 1000 . Niebieska kontrolka gaśnie przy 50 stopniach na piecu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...