Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcja serwisowa dla Nissan Navara - FELGI


skóraa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan musi wymienić obręcze w autach z wykazu (chyba że się nie zgłoszą), inaczej będzie odpowiedzialny za zdarzenie będące wynikiem wady.

To, że nawet jeśli obręcz jest cała podczas badania nie oznacza iż za 10 tkm nie pojawi się karb, a za kolejne np 3 tkm całkowite peknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przebadali moje, różowy płyn ponoć wnika głęboko i poziom zafarbowania felg pokazuje rozmiar wady (to tak ogólnie mówiąc). Roboczogodziny za który nie zapłaci mi Nissan: 2h

 

Moje felgi są całkiem dobre, ale uprzejmy pan z serwisu powiedział, że zamawia nowe - zgodnie z procedurą. Za ok 6 tygodni mają być w PL i wtedy kolejne spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią ceregiele - powinni z marszu wymieniać wg wezwań i zgłoszeń. A tak to każdemu zawracają ... na 2 godziny + dojazd.

To chlapanie różowym płynem na mój gust wiele nie da, gdyż (jak sądzę) obręcz jest lakierowana, a wszelkie defektoskopie fluidowe działają na gołym materiale. Zatem najpierw musieliby oczyścić z lakieru, dopiero potem traktować penetrantem. Tak przynajmniej drzewiej bywało :)

Szczęście, że ciężary targam rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna85

Ja już jestem po wizycie w serwisie i niestety albo stety stwierdzili na jednej feldze ryse co powoduje wymianę wszystkich obręczy kół łącznie z zapasowym kołem, w serwisie zgłosili ,porobili foty i kazali czekać na wezwanie wymiany felg.Zobaczymy jak to im pójdzie , moim zdaniem trzeba uzbrić się w cierpliwość . O dalszych poczynaniach serwisu będę pisała, pozdrawiam Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę w przyszłym tygodniu na sprawdzenie felg. Też mnie ciekawi co wyjdzie i co powiedzą. W sumie to najbardziej co powiedzą jak felgi będą ok, czy je wymienią czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche późno ta akcja się pojawiła gdyż dla znajomego na zakręcie auto pojechało prosto a felga mineła go z boku :blink: i tak trzeba było przód robić naszczęście przy niewielkiej prędkości.Dostał też liścik z wezwaniem do serwisu na sprawdzenie.Pewnie wymienią na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna85

Ja tylko jestem ciekawa ile będę czekała na nowe felgi.Bo w moim wypadku jeżeli stwierdzili wage jednej felgi to należy się jak psu zupa, a oni mówią że trzeba poczekać. na co mam czekać aż coś mi się stanie . Te całe serwisy są śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie felgi z wadliwej serii będą wymienione - czas oczekiwania ok 6 tygodni.

Felgi z uszkodzeniami w pierwszej kolejności, pozostałe sukcesywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Justyna85

Witam

Już jestem po wymianie wszystkich felg na nowe, co prawda serwis Przyguccy inter cars w łódźi lekko wku.....wił moją osobę, ponieważ auto oddałam im o 16 30 , i Pan który przyjmował samochód mówił że czas wymiany będzie trwał 2 godziny to przyszłam po auto i tak o 19 pan spojrzał i powiedział że nowy kolega przyjmował i się pomylił ze jeszcze to ponad godzine będzie trwało no to myślę sobie zaje....sty serwis jak na wulkanizacji opony zmieniaja max w 40 min a im to zajeło 4 godziny 30 min . Te serwisy to jakaś paranoja.

Jedyne zadowolenie to to że mam już nowe felgi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już jestem po wymianie wszystkich felg na nowe, co prawda serwis Przyguccy inter cars w łódźi lekko wku.....wił moją osobę, ponieważ auto oddałam im o 16 30 , i Pan który przyjmował samochód mówił że czas wymiany będzie trwał 2 godziny to przyszłam po auto i tak o 19 pan spojrzał i powiedział że nowy kolega przyjmował i się pomylił ze jeszcze to ponad godzine będzie trwało no to myślę sobie zaje....sty serwis jak na wulkanizacji opony zmieniaja max w 40 min a im to zajeło 4 godziny 30 min . Te serwisy to jakaś paranoja.

Jedyne zadowolenie to to że mam już nowe felgi. Pozdrawiam

 

 

Powiedz Koleżanko czy te nowe felgi maja inny wzór i kształt czy sa takie same jak poprzednie?

O ile znam Przygłuckich to mogli dac Ci stare felgi tylko oczyszczone i polakierowane a prawdziwe wziążć sobie.

To jego stary numer. Robił już tak z relingami do Scenic I o czym przekonałem sie na własnej skórze,

Dopiero pisemna interwencja w Renault Polska przywróciła mu pamięć.

W wulkanizacji możesz być przy samochodzie i trwa to 40 minut a tutaj 4 godziny. Po CO

Przecież byłaś umówiona na konkretną godzinę.

 

Pozdrowienia

 

Lepiej omijać ten serwis duzym łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna85

Witam

Te felgi co teraz mam różnią sie wzorem , widać że są nowe więc założyli nowe , także jeżeli o to chodzi to raczej nie wepchneli mi starych pomalowanych. Poprostu serwis jest dużo wolniejszy jak widac na jedna felge by wymienić , chłopaki potrzebowali 1 godz 10 min. śmieszne .

Powodzenia i wytrwałosci życzę innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy felgi po zmianie to nowy wzór, który jest aktualnie w ofercie na stronie nissana ?

Ja na stronie Nissana jak oglądałem zdjęcia Navary, to felgi wyglądają tak samo jak do tej pory (po lifcie). Widziałeś może jakieś inne? Może linka podasz do fotki.

Może Justyna85 będzie tak miła i w wolnej chwili strzeli fotkę swoich felg i wstawi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna85

Witam

Jak najbardziej wstawię niedługo fotkę, ale moim zdaniem to są te same felgi jak mówi kolega . Te same co ma Navara po lifcie . Przed zmianą felg pytałam jakie będą to powiedzieli że takie same jak w salonie stoi nowiutka Navara po lifcie. Ale nie ma problemu wstawie fotki.

Teraz po zmianie nowych felg , Navarka coraz bardziej mi się podoba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o te felgi ? :

http://otomoto.pl/nissan-navara-3-0-dci-v6-231-km-C18496928.html

 

Nie wiem jak Wam, ale mi sie one ani troche nie podobaja, z reszta jak cala Navara po lifcie...

Edytowane przez bravo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrecze troche siostre i zapodam zdjecie felg jakie zakladaja sa to takie same felgi jak przed liftem i po lifcie nic sie nie zmienilo

post-30668-0-13684800-1312704335_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrecze troche siostre i zapodam zdjecie felg jakie zakladaja sa to takie same felgi jak przed liftem i po lifcie nic sie nie zmienilo

 

To są felgi po lifcie. Ja mam przed liftem i wolałbym zachować ten wzór który mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martini1980

swoją zostawiłem na przegląd w poniedziałek - jak zbadali to odmówili wypuszczenia na ulicę, dzisiaj odbieram z serwisu - tyle czasu czekałem na ściągnięcie nowych felg z magazynu

 

odebrałem samochód, dalej idę zgłosić wadę lakieru w jednym miejscu na masce - babka bierze czujnik i jej wychodzi grubość 189 mikronów, pyta się mnie czy był jakiś wypadek - szczęka mi opadła.

 

siedziałem w salonie 2 godziny, przykułem się do krzesła - wyszedłem dopiero z uzyskaną na pismie informacją odnośnie grubosci powloki lakierniczej i powiedzieli ze jak sprawdzą u siebie w papierach to dadzą znać - może były jakieś ryzy i musieli przed sprzedażą pomalować !!!!

 

k.....a masakra jakaś, kupujesz samochód jako nowy, niebity a potem wychodzą takie kwiatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po kontroli. Straciłem 2,5 h plus dojazd w obie strony. Serwis centrum toruńska. Nie wiem dlaczego tak długo. Przy oddawaniu samochodu postraszyli, że jeśli wykryją wadę to zatrzymają auto na 5 dni. Mogliby uprzedzić o tym przy umawianiu wizyty. Wady nie wykryto i mogę jeździć. Na wymianę mają rok od czasu kontroli. Nie byli w stanie określić, kiedy mi wymienią. Mam czekać na wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To badanie to pic - wiele nie pokaże, no chyba że wyraźne pęknięcie. Czy Wasze obręcze po badaniu też są ubrudzone tym różowym tak, że nie mozna tego zmyć. Przyznam, że nie próbowałem jakichś specjanych technik, jeno wodę z płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To badanie to pic - wiele nie pokaże, no chyba że wyraźne pęknięcie. Czy Wasze obręcze po badaniu też są ubrudzone tym różowym tak, że nie mozna tego zmyć. Przyznam, że nie próbowałem jakichś specjanych technik, jeno wodę z płynem.

 

Moje umyli w serwisie po zakończeniu testów, więc miałem czyściuteńkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na sprawdzeniu moich felg na Bielanach w Impwarze. Trwało to troszkę ponad godzinę (mają wszystkie potrzebne środki) - felgi super umyte, ale nic sie nie dzieje. Wramach sprawdzenia felg sprawdzili mi zawieszenie i układ hamulcowy gratis.

Edytowane przez aciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...