Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Modzenie autek


devi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ok a jak mam praktycznie nowy zacisk z zerowym przebiegiem to muszę piaskowac żeby dac inny kolor czy walić na ten lakier co jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 15.08.2018 o 17:30, emjaay napisał:

Ok a jak mam praktycznie nowy zacisk z zerowym przebiegiem to muszę piaskowac żeby dac inny kolor czy walić na ten lakier co jest? 

Nie trzeba piaskować, ale zawsze przed lakierowaniem trzeba powierzchnie lakierowaną porządnie zmatowić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po 6 miesiącach użytkowania zetki chyba juz czas nieco ją u Coobcia zmodyfikować  , zatem chciałbym zaplanować jakiś  zestaw modyfikacji i zebrać przez zimę stosowny "cash"

co zatem planuje :

1 wymiana miski olejowej na większą i z radiatorem ( Coobcio pokazywał taką na jednym z filmów )

2 zacieśnienie szpery

3 zamontowanie sportowych katalizatorów i modyfikacja układu wydechowego

4 poprawienie dolotu + zmiana filtra

5 mapa silnika

6 poprawienie chłodzenia hamulców

7 ew wymiana sprężyn  aby nieco obnizyć zawieszenie  - co polecacie ?

turbo ? raczej nie

 

Co jeszcze powinno być zmienione ?  Wizyty na torze będą sporadycznie 2-3 razy w roku  , 1/4mili  nie  , samochód głownie do użytku na co dzień

wszelkie sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz ciągle coś grzebać i naprawiać to nie bój się turbienia : ) jeśli chcesz dużo jeździć i bez przygód to turbienie raczej słabo.

 

reszta modów spoko tylko pamiętaj:

nie polecam Ci mokrych filtrów stożkowych (nasączanych olejem) bo psują przepływki ale mozesz je zastąpić np fitrami AEM ?

jeśli planujesz turbinie to nie moduj n/a bo wyrzucisz pieniądze w błoto.

Pamiętaj że ta powiększona miska bardzo nisko jest osadzona

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Cytrus said:

Jeśli chcesz ciągle coś grzebać i naprawiać to nie bój się turbienia : ) jeśli chcesz dużo jeździć i bez przygód to turbienie raczej słabo.

 

Dzieki Cytrus !  I takie rady są dla mnie bezcenne , bo zdecydowanie preferuję duzo jazdy bez przygód :)

Temat z nasączanymi filtrami jest mi znany , zaraz po zakupie zetki wymieniłem filtry na suche BluePrint  (bo takie były dostępne od reki )  a dopiero po miesiącu dotarły do mnie oryginalne nasączane z Nissana  . Po wymianie na oryginały wydaje mi się  że nastąpił spadek osiągów , ale jak w przyszłym roku zawitam do Coobcia to może bedzie okazja pomierzyć to na hamowni

chyba że "przepływki"  to czujniki w dolocie ? B)

 

A w temacie modu zawieszenia Ktos coś doradzi ?

Edytowane przez Maxx370
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne nissana mam prostokatne ale "papier" jest jakby lekko tłusty , natomiast blueprint  ( ok 25z 1 sztuka) jest zupełnie suchy  .  mam wrazenie ze gdy założyłem oem  to auto jedzie nieco gorzej . te blueprinty prawdopodobnie gorzej filtrują a co za tym idzie maja lepszy przepływ - coś za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Maxx tak czy inaczej jeśli nie chcesz mieć problemów z przepławkami odpuść filtry K&N, Możesz zrobić dolot na filtrach AEM (są takie po środku dużo większa przepustowość niż fabryka ale mniejsza niż K&N natomiast są bez oleju )

Przepływomierz jest najczęściej zaraz za filtrem powietrza a jego główne zadanie polega na pomiarze ilości powietrza, które jest zasysane do silnika ale to wiesz na pewno.

Z tymi fabrycznymi czerwonymi filtrami coś jest na rzeczy są takie tłustawe w dotyku ale to coś całkiem innego.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

planuje zakup dolotu stillena gen3 z suchymi filtrami

https://stillen.com/collections/intake/products/2009-2019-nissan-370z-dual-hi-flow-ultra-long-tube-air-intake-gen-3-z34-dry-filter-402852df

 

ewentualnie AEM https://www.aemintakes.com/cold-air-intakes/nissan/370z/3.7l-v6-gas/2012

 

ma Ktoś któryś z nich na "pokładzie " ?  opinie mile widziane

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...