Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie OC ??


seba.mak1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jeszcze mam w PZU, ale we wrześniu zmieniam na coś tańszego. Nie wiem jeszcze na co, moja mama pracuje w ubezpieczeniach i ona mi wszystko załatwi.

Poproszę, aby w wolnej chwili zrobiła dla Ciebie symulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede bardzo wdzieczny :wink: ino ja sie musze zdecydowac bo mam do 18.08

w wolum scislosci mam 20% znizek za bezszkodowosc i zwyzki za wiek bo mam 23 wioseny :wink: a reszte widac z opisu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chełmiak
bede bardzo wdzieczny :wink: ino ja sie musze zdecydowac bo mam do 18.08

w wolum scislosci mam 20% znizek za bezszkodowosc i zwyzki za wiek bo mam 23 wioseny :wink: a reszte widac z opisu :wink:

Te zwyzki to za mlodość :roll: czy za starość :lol: bo już sie gubię??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka płacenie OC jutro myśle że mi agent dopisze jakieś 10% tobęde miał 40% a miałem 60% no ale dzwonki robią swoje :lol: licze że jakieś 600zł zapłace :D

a ile tych dzwonkow bylo!?

ja jakies 12 lat bezszkodowo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z Was ubezpieczał mailem się w Compensie za pośrednictwem stron mBanku?

 

http://www.mbank.com.pl/oferta/ubezpieczenia/samochodowe/

 

Bo oferta jest atrakcyjna, zastanawiam się tylko czy sprawdzają przebieg ubezpieczenia, bo jeśli im trzeba coś dosyłać to do bani takie ubezpieczenie przez e-mail...

 

P.S. Kto mi wytłumaczy zasadność pytania o wiek samochodu w momencie jego nabycia? Czy chodzi tylko o obliczenie ile czasu nim jeżdżę? Przecież liczy się suma lat ubezpieczenia, również poprzednich samochodów... Zresztą dalej jest formularz z pytaniem o to.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka płacenie OC jutro myśle że mi agent dopisze jakieś 10% tobęde miał 40% a miałem 60% no ale dzwonki robią swoje :lol: licze że jakieś 600zł zapłace :D

a ile tych dzwonkow bylo!?

ja jakies 12 lat bezszkodowo :P

Po 60% dwa i zrobiło się 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z Was ubezpieczał mailem się w Compensie za pośrednictwem stron mBanku?

 

http://www.mbank.com.pl/oferta/ubezpieczenia/samochodowe/

 

Bo oferta jest atrakcyjna, zastanawiam się tylko czy sprawdzają przebieg ubezpieczenia, bo jeśli im trzeba coś dosyłać to do bani takie ubezpieczenie przez e-mail...

 

P.S. Kto mi wytłumaczy zasadność pytania o wiek samochodu w momencie jego nabycia? Czy chodzi tylko o obliczenie ile czasu nim jeżdżę? Przecież liczy się suma lat ubezpieczenia, również poprzednich samochodów... Zresztą dalej jest formularz z pytaniem o to.

 

pzd

 

też się nad tym zastanawiam

mi termin w grudniu mija i chyba się na to zapiszę - Compensa przez mBank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRAWDŹ PTU, a najlepiej zadzwoń do brokera ubezpieczeń, najlepiej znajomego.

 

Broker nie zajmuje się ubezpieczeniami indywidualnymi :wink:

 

Tak czytam i czytam, to duża część klubowiczów płaci za samo OC prawie tyle co ja za cały pakiet OC,AC,NW z bardzo dobrymi warunkami ubezpieczenia AC..... i to nie w żadnym Linku itd....

 

Ale każdy ma swoje dojścia i układy, tak jest świat zbudowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się zdawało, że broker to taki agent, który pomaga dobierać ubezpieczenie z pośród ofert towarzystw ubezpieczeniowych.

 

Agent pracuje dla towarzystwa ubezpieczeniowego i walczy o jego dobro, a klientowi wciska ubezpieczenia zgodne z OWU danego towarzystwa posługując się składkami prosto z taryfy. Ponieważ ma płaconą prowizję od składki z polisy, dlatego czasami chce naciagnąć na max składkę.

Wciska polisę i tyle go obchodzisz co zeszłoroczny śnieg.

 

Broker walczy o klienta i jego dobro, działa w jego imieniu negocjując stawki oraz warunki ubezpieczenia indywdualne dla każdego klienta, dlatego nei zajmuje się samochodem indywidualnej osoby, a flotą np. 500 pojazdów, gdzie warunki ubezpieczenia są bardzo ważne, na drugim miejscu są składki. Dla brokera ważny jest klient, a nie towarzystwo ubezpieczeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o OC (i inne ubezpieczenia) to moja mama pracuje w firmie ubezpieczeniowej i w razie czego może ubezpieczyć każdego po najniższej cenie. Dla różnych regionów najniższe ceny można osiągnąć w różnych ubezpieczalniach, ponieważ ubezpieczalnie biorą pod uwagę "wypadkowość" danego regionu.

 

Jeśli ktoś by potrzebował kompleksowej porady i usługi ubezpieczenia piszcie na PW :)

 

Brzmi trochę jak reklama, ale to przysługa klubowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Kto mi wytłumaczy zasadność pytania o wiek samochodu w momencie jego nabycia? Czy chodzi tylko o obliczenie ile czasu nim jeżdżę? Przecież liczy się suma lat ubezpieczenia, również poprzednich samochodów... Zresztą dalej jest formularz z pytaniem o to.

 

pzd

 

Ano zasadność jest taka,że ryzyko że spowodujesz kolizję jest tym większe im starsze auto (mniej bajerów z zakresu bezpieczeństwa, mniejsza sprawność hamulców amorków itp.)

Czysta statysttyka i analiza ryzyka i nie ma w tym nic osobistego. Niektóre firmy wogóle nie chcą dawać AC dla aut powyżej 10 latek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zasadność jest taka,że ryzyko że spowodujesz kolizję jest tym większe im starsze auto (mniej bajerów z zakresu bezpieczeństwa, mniejsza sprawność hamulców amorków itp.)

Czysta statysttyka i analiza ryzyka i nie ma w tym nic osobistego. Niektóre firmy wogóle nie chcą dawać AC dla aut powyżej 10 latek.

 

Ale ja rozumiem zasadność pytania o wiek auta. Nie rozumiem zaś zasadności pytania o wiek auta w momencie jego zakupu. Jeśli kupiłem nowy samochód lat temu 10 to wpiszę że miał wiek 0. A jeśli kupiłem dziś 2-letnie auto, napiszę 2. Efekt jest taki, że jeżdżę młodszym autem, a traktowane jest jak starsze... Gdzie tu logika?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zasadność jest taka,że ryzyko że spowodujesz kolizję jest tym większe im starsze auto (mniej bajerów z zakresu bezpieczeństwa, mniejsza sprawność hamulców amorków itp.)

Czysta statysttyka i analiza ryzyka i nie ma w tym nic osobistego. Niektóre firmy wogóle nie chcą dawać AC dla aut powyżej 10 latek.

 

Ale ja rozumiem zasadność pytania o wiek auta. Nie rozumiem zaś zasadności pytania o wiek auta w momencie jego zakupu. Jeśli kupiłem nowy samochód lat temu 10 to wpiszę że miał wiek 0. A jeśli kupiłem dziś 2-letnie auto, napiszę 2. Efekt jest taki, że jeżdżę młodszym autem, a traktowane jest jak starsze... Gdzie tu logika?

 

pzd

 

Hm...mnie się wydawało że to o to samo chodzi, ale faktycznie logika gdzieś tu ginie...popdytam znajomych od ubezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No z przyzwyczajenia wylkupiłem OC w Samopomocy i sie zdenerwoiwałem:

 

.

 

W sumie 748,- złotych i to jeszcze dziwny podział 449,- I rata, 299,- II rata.

 

A miało być tak pięknie :(

 

BO pierwszą ratę liczą za 7 miesięcy a drugą za 5 ;-)

Takie małe cwaniactwo, ale w sumie chyba się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne...w zeszyłym roku opłacałem jeszcze Opelka w Samopomocy i płaciłem 70%/50%...

Może Ci po jakieś zniżce polecieli i zapłaciłeś 70/70 :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...