Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie OC ??


seba.mak1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w PZU zaśpiewali 610 za rok przy 50% zniżki. Oczywiście złożyłem wypowiedzenie i zapłaciłem w PTU 470zł. U nas taniej nie ma już nigdzie a w tym ubezpieczeniu mam jeszcze NW, asistance i ubezpieczone mieszkanie na 5000zł. Ten pakiet nazywa się Auto-Dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiego ubezpieczyciela wybrać w wawie, nie posiadam żadnych zniżek jakie "towarzystwo" wybrać, może macie namiar na jakiegoś klienta który da mi zniżki (w Warcie dali mi na dzień dobry dali 15%)ale 1790 to dla mnie to za dużo za samo OC. Szczegóły w opisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiego ubezpieczyciela wybrać w wawie, nie posiadam żadnych zniżek jakie "towarzystwo" wybrać, może macie namiar na jakiegoś klienta który da mi zniżki (w Warcie dali mi na dzień dobry dali 15%)ale 1790 to dla mnie to za dużo za samo OC. Szczegóły w opisie
ostek sproobuj w allianz, jak interesowalem sie tematem to dawali mi lepsze warunki na oc niz w link 4 a o konkurencji nie wspominajac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w Generalli OC, ale jak w tym roku przywalili podwyżkę to podziękowałem im za współpracę. teraz wszyscy ubezpieczająw CIGMIE, mają duże promocje i wychodzi to tanio. Mi wyliczyli OC + AC +NW w granicach 1000 zł. Wiec sami widzicie. Zapytajcie o tego ubezpieczyciela u siebie w miastach. :roll:

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa ubezpieczenia auta w innym mieście?

 

Rozwijając: mieszkam w Warszawie ale chce sie ubezpieczyć w Suwałkach

 

Czy mogę?

 

może sie nie udać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa ubezpieczenia auta w innym mieście?

 

Rozwijając: mieszkam w Warszawie ale chce sie ubezpieczyć w Suwałkach

 

Czy mogę?

 

może sie nie udać :cry:

mozna, można ja ubezpieczałem 30 km od zamoscia to można chyba i 300km od miejsca zamieszkania ja nie widzę żadnych przeszkód poza oldegłością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłatę będziesz miał tę samą, bo ubezpieczalnie biorę współczynniki z województwa w którym masz zarejestrowane auto.

 

i właśnie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A jak wyglada sprawa ubezpieczenia auta w innym mieście?

Rozwijając: mieszkam w Warszawie ale chce sie ubezpieczyć w Suwałkach

 

Z tego co wiem, to ubezpieczyć można u każdego agenta na terenie całego kraju, tylko stawka ubezpieczenia uzależniona jest od miejsca zarejestrowania pojazdu. To gdzie faktycznie mieszkamy nie ma znaczenia. W zasadzie miejsce zamieszkania z dowodu osobistego powinno pokrywać się z danymi z dowodu rejstr. Ale jak nie jest, to też się ubezpieczy, tylko stawki są brane z dowodu rejstr.Chociaż czasami agenci ubezpieczeniowi bez pojęcia nie chcą ubezpieczyć, wtedy trzeba poszukać bardziej zorientowanego.

Podsumowując: miejsce zamieszkania nie ma żadnego znaczenia, ubezpieczyć można bez względu na to gdzie wózek jest zrejstr lub gdzie mamy zameldowanie, tylko stawka będzie na podstawie adresu dowodu rejstr.

 

Opłatę będziesz miał tę samą, bo ubezpieczalnie biorę współczynniki z województwa w którym masz zarejestrowane auto.

 

No właśnie nie. Dzisiaj stawki do OC uzależnione są od powiatów, a nie województw.Dla poszczególnych powiatów wewnątrz danego tego samego województwa ustalono różne stawki. Czyli stawkę wezmą Ci z powiatu, gdzie jest zarejstr. wózek.

 

 

a moze ktos z Was orientuje sie ile daja zwyzki w Conpensie jeśli miało sie szkode??

 

Orientuje się każdy, również Ty - wystarczy, ze w ogólnych warunkach ubezpieczenia AC danej firmy znajdziesz odpowiedni podrozdział dotyczący stawek za bezszkodową jazdę :) - prawie we wszystkich firmach te same zasady są przy wyliczaniu zwyżek i zniżek OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Płock, HDI Samopomoc. Miła panie zaproponowała mi ubezpieczenie ponoć jakieś promocyjne dla mieszkańców płocka które wynosi mnie jakieś 600 zł W tej cenie dostaję OC, NW i ubezpieczenie mieszkania na 5000zł. Zarejestrowany jestem jako współwłaściciel a głównym właścicielem jest ojciec, żadne zwyżki mi nie przysługują choć nie mam ukończonych 25 lat. Ojciec zniżek nie posiada ale normalnie po roku (czyli teraz w grudniu) dochodzi 10% zniżki. Podsumowując ubezpieczenie chyba najtańsze z możliwych na rynku więc godne polecenia zaczynającym dopiero przygodę z samochodem.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dziś płaciłem OC. Wybrałem HDI bo byla to dla mnie najlepsza oferta. Auto zarejestrowane na ojca (pełne zniżki), ja jestem współwłaścicielem i na rok ubezpieczenie wyniosło mnie 336 zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC+NW = 341,00

AC = 953,00 Wartość pojazdu 13 000,00 Radio 300,00

AC mogło być jeszcze niższe o ok. 100 zeta ale wtedy odliczali by amortyzację wymienionych części więc poszalałem i wziąłem pełne.

 

Mam agentkę która przychodzi do domu kiedy mi pasuje ostatnio była o 20.00

Wyszła ok 22 - długo trwało ale szukała różnych zniżek i porobiła zdjęcia autka

np. wynalazła zniżkę za zakup w salonie

za to że autko było sprowadzone przez dilera w 2000roku.

jakaś klasa BONUS-Malus

 

Patrzyłem z otwartą gębą jak składka leciała w dół.

 

Do zapłaty 1294,00 Zapłaciłem przelewem z Inteligo.

Wszystko załatwione w zaciszu domowym bez kolejek i wiem ,że jak się bedzie kończyć to znowu przyjedzie i załatwi na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam agentkę która przychodzi do domu kiedy mi pasuje ostatnio była o 20.00

Wyszła ok 22 - długo trwało ale szukała różnych zniżek i porobiła zdjęcia

No ja nie wiem co tak długo robiliście :D i jakie zdjęcia cykaliście :P

Swoja droga AC jak dla mnie troche drogo :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale było cykane i to się liczy

No chyba że tak.

Bo za AC to Cię skosiła k**ew....ko.

Ja z samochodzikiem wartym prawie dwa razy tyle płacę tyle samo za AC :) I też opcja bez żadnych negatywnych odliczeń. No ale jakoś musiała wyjść na swoje za usługę w domu klienta :)))

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z samochodzikiem wartym prawie dwa razy tyle płacę tyle samo za AC I też opcja bez żadnych negatywnych odliczeń.

 

Załamałeś mnie - myślałem, że składka w wysokości 7,3% od wartości ubezpieczenia to dla mnie dobry interes - jak ukradną kupię następną.

Ty masz składkę 3% wartości ZAZDROSZCZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że składka w wysokości 7,3% od wartości ubezpieczenia to dla mnie dobry interes

Może to i jest dobry interes - zależy ile miałeś zniżek, bo może wcale - wtedy cudów nie możesz oczekiwać.

Zanim ubezpieczysz samochód dobrze jest odwiedzić kilku ubezpieczycieli i sprawdzić ile u każdego byś zapłacił i na ile można negocjować zniżki (coraz rzadziej się trafia taka okazja). Wtedy możesz wybrać najkorzystniejsza ofertę. Na pierwszy rzut oka z Twojego OC wynika, że masz jakieś zniżki, albo dostałeś je gratis przy podpisywaniu umowy :)

AC można negocjować - czasami agenci idą na rękę w zakresie swoich możliwości. Tam też jest konkurencja.

Osobiście zadowolony byłbym, jakbym składkę OC zapłacił od pojemności 1000cm, a nie 1800 :( To mnie wykańcza... Ale rekompensuje się w jeździe na szczęście :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Vincent29

Almerka 2.2 cały pakiet Oc,Ac,NW ... (przy wartości samochodu 25000 i 50% zn.) na poczcie wyszło mi 1450zł na rok. Dodam że rok temu za seicento 0.9 i cały pakiet goście z PZU skroili mnie 1400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...