Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uwaga BUBEL !!!


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To że się ścisza , to akurat normalne.Ma tak być,by po np.głośnym słuchaniu,ktoś rano włączając radio, nie dostał zawału ;) .U mnie w tiidzie jest opcja,że zostaje głośno,ale nie pamiętam jak to włączyć.Było o tym głośno na początku po zakupie w dziale tiida.Odwrotnie do Ciebie,wk...iali się koledzy że po włączeniu ryczy.

Tej elektroniki sporo w aucie i czasami zamiast pomagać, to przeszkadza, zwłaszcza dla przygłuchawego kierowcy.

Zauważyłem więcej takich, moim zdaniem nieprzydatnych wynalazków,  jak czujnik zmierzchowy, czy też czujnik deszczu.

Mimo wszystko dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej elektroniki sporo w aucie i czasami zamiast pomagać, to przeszkadza, zwłaszcza dla przygłuchawego kierowcy.

Zauważyłem więcej takich, moim zdaniem nieprzydatnych wynalazków,  jak czujnik zmierzchowy, czy też czujnik deszczu.

Mimo wszystko dzięki.

Witam

I tu się z Tobą nie zgadzam ja z tego korzystam cały czas i uważam to za ułatwienie fakt zawsze można załączyć wycieraczkę ręcznie czy załączyć światła ale ja mam światła dzienne i automat przełączeniowy działa dobrze . Ponadto iść dalej tym rozumowaniem to po co elektryczne szyby ręcznie też można otworzyć czy po co klimatronic jak ręcznie też można załaczyć klimę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co jeździć samochodem,jak można taczką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był Fiat 125p, trabant, maluch, polonez.... i nie było naszych jakże przyziemnych i bezsensownych rozterek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I tu się z Tobą nie zgadzam ja z tego korzystam cały czas i uważam to za ułatwienie fakt zawsze można załączyć wycieraczkę ręcznie czy załączyć światła ale ja mam światła dzienne i automat przełączeniowy działa dobrze . Ponadto iść dalej tym rozumowaniem to po co elektryczne szyby ręcznie też można otworzyć czy po co klimatronic jak ręcznie też można załaczyć klimę.

Pozdrawiam

Tylko sprostuję i kończę temat.Czujnik zmierzchowy sprawdza się doskonale,w kraju gdzie nie ma obowiązku jazdy na światłach /np.Niemcy/.Cyba że dokleję ledy,ale ja nie z tych co robią z auta choinkę.Fabryka wypuściła i ma działać w kraju przeznaczenia.

A co do wycieraczek,to już kilka razy po załączeniu chodziły dla mnie w niezrozumiały sposób.Np.deszcz przestaje, a te się biorą do baaardzo szybkiej pracy i brak reakcji na opcjonalną przerywaną prace. Chyba,że od nowości walnięte. A reszta jak wspomaganie,klima auto, czy szyby elektr.jak najbardziej ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprostuję i kończę temat.Czujnik zmierzchowy sprawdza się doskonale,w kraju gdzie nie ma obowiązku jazdy na światłach /np.Niemcy/.Cyba że dokleję ledy,ale ja nie z tych co robią z auta choinkę.Fabryka wypuściła i ma działać w kraju przeznaczenia.

A co do wycieraczek,to już kilka razy po załączeniu chodziły dla mnie w niezrozumiały sposób.Np.deszcz przestaje, a te się biorą do baaardzo szybkiej pracy i brak reakcji na opcjonalną przerywaną prace. Chyba,że od nowości walnięte. A reszta jak wspomaganie,klima auto, czy szyby elektr.jak najbardziej ok.

Pozdrawiam

Witam

Jeżeli chodzi o ledy to mam zabudowane od zakupu samochodu i oszczędzam akumulator (mam głównie krótkie odcinki jazdy) oszczędzam odbłyśniki reflektorów szczególnie latem a także oszczędzam żarówki ( w qashqaiu mam h7 - żarówki nie wymieniałem jeszcze ani razu- podejrzewam że bez ledów trafiło by mnie 2-3 razy w roku tak miałem w hondzie a tak mam spokój) tak że wg mnie same plusy i działają z automatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie problemy nie tylko w Note.

Mi też jest przykro że nissan stracił jakość!

Co do lakieru to po zakupie Tiidy,lakiernik powiedział że super oszczędnie, polakierowany samochód kupiłem ;-(. 

Lakier na felgach od wewnątrz utlenia się.

Łożyska już wymieniali mc persona ;-(.

A o skrzyniach biegów strach pisać......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Makrofag

Niestety zaczynam podzielać zdanie kolegi jamlasicmoj notek zaczynam nie wkuuu... półtoraroczne auto przebieg 18 kkm a robione już było lub będzie robione na szczęście na gwarancji:

1. Wymiana przedniej szyby

2. Wymiana poszycia siedziska kierowcy (pękła pseudo skóra)

3. Wymian mieszka skrzyni biegów (pękła pseudo skóra)- najbliższa sobota

3. Wyciek oleju- uszczelnienie  pokrywy zaworów- najbliższa sobota

3. Skrzypienia siedziska kierowcy - smarowanie 

4. Wymiana czarnych oklejek słupków drzwi- zaczęły odłazić

5. Regulacja drzwi pasażera nie chciały się zamykać

6. Wymiana uchwytu tylnej półki - półka wylatywała z uchwytów podczas jazdy- zresztą nadal wylatuje mam na nią pomysł tylko zrobi się ciepło

7. Wymiana podszybia wypaczyło się - nowe też się wypaczyło

8 Trzaski i stuki dochodzące z pokrywy schowka i prawego słupka oraz podszybia od strony wewnętrznej tak ze zagłuszają radio - Panowie pokombinują w najbliższą sobotę

9. Rozszczelnienie się zbiornika płynu do spryskiwaczy co wiązało się  z jego wyciekiem

no sporo już tego było a jeszcze półtora roku gwarancji oj coś czuję ze będzie się działo...

Jedyny plus to serwis robione jest wszytko no i sympatyczni tam ludzie pracują.

Zresztą nie wiem może z wiekiem zrobiłem się upierdliwy i czepialski  :whistle: 

Sorki nie dość stary czepialski to jeszcze sklerotyk:

10. Wymiana łożysk na mcphersona-ch a właściwie najpierw zakładane były jakieś podkładki- ponoć taka technologia :nissan2:  ależ że g... to dało a było jeszcze gorzej to wymiana samych łożysk    

Edytowane przez Makrofag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak z ciekawości - dlaczego nr. 7   w ogóle wystąpił po tylu latach projektowania samochodów przez Nissana  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to z innej strony.Jak już wszystko naprawią przez okres gwarancji ,to później tylko sielanka zostanie :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto ma 2,5 roku, 34 tkm i też powoli zaczyna mi się wydawać, że  japońskie, to jest tylko z nazwy, co do wymienionych felerów kolegi Makrofag, to podzielam: 

Niestety zaczynam podzielać zdanie kolegi jamlasicmoj notek zaczynam nie wkuuu... półtoraroczne auto przebieg 18 kkm a robione już było lub będzie robione na szczęście na gwarancji:

3. Skrzypienia siedziska kierowcy - smarowanie   - zamierzam dopiero z tym jechać 

5. Regulacja drzwi pasażera nie chciały się zamykać - drzwi lewe tylne do regulacji

7. Wymiana podszybia wypaczyło się - nowe też się wypaczyło - nie wiem czy mówimy o tym samym, ale u mnie chyba z prawej strony trochę odstaje - robi się taka buła

8 Trzaski i stuki dochodzące z pokrywy schowka i prawego słupka oraz podszybia od strony wewnętrznej tak ze zagłuszają radio - to jest wkurzające, niby już raz robili, ale po chwili wszystko "wróciło do normy", dodałbym do tego też drżenie mikrofonu w podsufitce od zestawu głośnomówiącego 

 

10. Wymiana łożysk na mcphersona-ch a właściwie najpierw zakładane były jakieś podkładki- ponoć taka technologia :nissan2:  ależ że g... to dało a było jeszcze gorzej to wymiana samych łożysk    - po roku wymieniali po 2 stronach bo strzelało pokaźnie, po 2 latach z lewej strony, teraz słyszę od czasu do czasu z prawej 

Do Twojej listy dodałbym jeszcze, że na "leżących policjantach" szczególnie jednym wyższym od 3 dni słyszę zgrzyt, czyli dochodzi wymiana tych tulei w przednim zawieszeniu (czy to jest to co jakiś czas temu była akcja, że w Olkuszu można dorabiać polimerowe ?), jak szybko to postępuje i czy zdążę jeszcze wymienić na gwarancji, bo często tak bywa, że jak jadę z facetem z serwisu to akurat nic się nie dzieje. 

 

Proponowałbym też sprawdzić odbłyśniki w reflektorach nad żarówką, bo u mnie są lekko zmatowione/odbarwione od żarówek, była kiedyś akcja, że któryś z kolegów z tym pojechał i mu wymienili na nowe reflektory, ale nie pamiętam ... może gdyby to przeczytał to by się przypomniał jak to było. 

 

A jeszcze jedno, na zimnym silniku dziwnie działa sprzęgło przy ruszaniu, bo dość często szarpie autem - ma tak ktoś ? po rozgrzaniu jest wszystko OK. Jeżdżę/jeździłem różnymi samochodami i w tym mam tak pierwszy raz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ssaniu czasami,przynajmniej u mnie zdarzy się że lekko szarpnie,ale to trzeba delikatniej sprzęgłem operować.Co do tulei,tak to są te z Olkusza,tylko nie zapominać o smarowaniu ich smarem!

Co do skrzypienia z prawej strony podszybia,jeżeli tam styka się szyba z deską to muszą to poprawić.Błąd montazowy,deska nie może dotykać szyby.Prawy słupek,a raczej plastik nie może dotykać szyby,raczej nie da się tego ominąć,ja to lekko zeszlifowałem,mam ok 1mm luzu i miejsce styku tego plastiku z deską rozdzielczą należałoby wykleić cienką gąbką samoprzylepną,taka do wytłumienia płyt GK.Serwis może Ci tego nie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja z reflektorem to ja :). Na jednym nad żarówką zrbiła mi się mgiełka - takie zmatowienie. Zgłosiłem to przy okazji trzeciego przeglądu. Po kilku dniach dostałem telefon zmojego ASO, że czeka na mnie nowy reflektor :).

 

Z drugiej strony, mój egzemplarz jest chyba wyjątkowo udany. Pomijając reflektor i jedno łożysko mcphersona, to do  dzić nic mu się nie przytrafiło a nie długo 4 latka i 60 tys przebiegu stukną :). Słyszałem, że rocznik 2010 był jednym z lepszych jeżeli chodzi o jakość. W moim przypadku to się potwierdza :) :) :).

 

Poza tym przypominam, że jest to temat na temat części i akcesoriów, które są złej jakości i założenia miał przestrzegać innych użytkowników przed ich zkupem. To nie jest temat o narzekaniu na NOTE i inne modele Nissana. Jak jest parcie na narzekalnię, proszę utworzyć odpowiedni temat ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

Sorki za namieszanie w temacie. Zgodnie z sugestią zapraszam zainteresowanych na nowy wątek:

No co zwrócić uwagę przed końcem gwarancji

 

Należy zwrócić tego grata z powrotem do producenta:

1- cieknie olej z silnika jak z prosiaka po swiniobiciu

2- pęknieta "najwyższej" jakości "skóra" na siedzisku

3- łożyska mcpersona chroboczą aż milo dla ucha 

4- rzęzi terkocze wszystko dookoła

5-sprzęgło pali się aż strach je naciskać

ach jaka szkoda że DACI nie kupiłem chociaz bym kasy trochę zaoszczędził  a tak tylko płakać nad BUBLEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacia ha ha, teść mój non stop jeździ bo coś siada z Dusterem.

Wszystko tak teraz robią aby przejechać 3 lata i ma się rozpaść .

Była zmowa żarówkowa jest zmowa samochodowa hu........z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietrasek,temat Uwaga Bubel nie był stworzony do opisywania przypadłości Note,ale do ostrzegania innych potencjalnych uzytkowników,którzy maja zamiar wymieniać poza serwisami jakieś części.Niby opisane do Note,ale w rzeczywistosci szybko kończą zywot lub sa po prostu dziadowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to  prawda. Bubel ma dotyczyć rożnego rodzaju części, liftu itp. Jeśli chodzi o notka z mojego punktu widzenia, nie jest to limuzyna, ale jeżdżę nim trzy lata, a kupiłem go jako dwulatka. Przebieg nie jakiś tam wielki, ale 60 tyś. km. Do tej pory jego usterki to przerwane kabelki w klapie, wymiana wieszaka rury wydechowej, ogranicznik drzwi. Jak na sześciolatka i pięć lat jeżdżenia to można powiedzieć zero usterek. Dodam, że nie serwisowany w ASO. Samodzielna wymiana oleju i filtra co rok , filtr kabinowy i odgrzybianie  zawsze na wiosnę i to wsio. Dopiero teraz zamierzam zrobić mu większy przegląd właśnie w ASO. Więc nie jest to chyba bubel. Może te młodsze roczniki????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie Forumowicze,

Jezeli ktos nie potrafi zamontowac chlapaczy, nie znaczy to ze produkt jest BUBLEM.

W moim Note maz zamontowal bez najmniejszych problemow chlapacze uniwersalne( do kilku modeli) I nie mam zachlapanych ani drzwi ani tylnej klapy. Sprawuja sie swietnie.

Pozdrawiam

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie Forumowicze,

Jezeli ktos nie potrafi zamontowac chlapaczy, nie znaczy to ze produkt jest BUBLEM.

W moim Note maz zamontowal bez najmniejszych problemow chlapacze uniwersalne( do kilku modeli) I nie mam zachlapanych ani drzwi ani tylnej klapy. Sprawuja sie swietnie.

Pozdrawiam

B.

Doceniam zdolności manualne Twojego męża,ale sam miałem kiedyś problem z dopasowaniem tych uniwersalnych,a było ich kilka.

W końcu zamówiłem oryginał,bo oprócz spełniania swojej funkcji muszą mieć jeszcze wygląd. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat chlapaczy. Oryginały są bardzo dobrze wykonane, pasują idealnie i nie trzeba nic przy nich improwizować. Ale najważniejsze w nich jest to, że są w nich otwory odpływowe, bo w NOTE w miejscu gdzie zakłada się chlapacze są kanały odpływowe wody z min. podszybia. W uniwersalnych chlapaczach tych otworów  nie ma co powoduje gromadzenie się wody i błota "pomiędzy" blachami przednich błotników. Czym to będzie skutkowało nie trzeba za bardzo zgadywać ;). Więc nie warto oszczędzać paru złotych i nabyć jednak oryginały ;).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto ma 2,5 roku, 34 tkm i też powoli zaczyna mi się wydawać, że  japońskie, to jest tylko z nazwy, co do wymienionych felerów kolegi Makrofag, to podzielam: 

Do Twojej listy dodałbym jeszcze, że na "leżących policjantach" szczególnie jednym wyższym od 3 dni słyszę zgrzyt, czyli dochodzi wymiana tych tulei w przednim zawieszeniu (czy to jest to co jakiś czas temu była akcja, że w Olkuszu można dorabiać polimerowe ?), jak szybko to postępuje i czy zdążę jeszcze wymienić na gwarancji, bo często tak bywa, że jak jadę z facetem z serwisu to akurat nic się nie dzieje. 

 

 

 

Właśnie niech mi ktoś wyjaśni to zjawisko bo pojąć go nie mogę. Mnie po roku i 19kkm użytkowania zaczął piszczeć pasek od osprzętu. Rano w garażu piska jak nie wiem, potem lżej. Jak się umówiłem i pojechałem do serwisu to "zamilkł" - normalnie 0 (słownie: zero) usterki.  Ale pasek i rolkę wymieniono na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...