Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bagażniki i relingi do Note


Gość Raphal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wygląda to tak, jakby nie było w zestawie który posiadam uwzględnione że mam spadzisty dach. Ale instrukcja dotyczy NOTE więc... nie wiem co się dzieje

 

Często belki poprzeczne mają regulację osiową - innymi słowy, po poluzowaniu wkrętów ryglujących można delikatnie nimi obracać i przez to ustawić poziom. Wprawdzie na fotkach z aukcji wynika, że tutaj tego nie ma, niemniej warto dokadnie sprawdzić, czy takiej regulacji nie ma.

A macie już bagażnik dachowy? Jakie jest mocowanie bagażnika do belek? Może tam jest możliwość drobnej korekty i wtedy po prostu nie ma się czym przejmować :)

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thule to bardzo solidna firma i jeśli to bagażnik dedykowany do notka, to jakoś trudno mi uwierzyć w fuszerkę producenta (prędzej w fuszerkę sprzedawcy, który reklamuje bagażnik jako akcesorium do tego pojazdu)- sugeruję raz jeszcze z instrukcją w ręku sprawdzić wszystko po kolei - ewentualnie zdemontować całość i spróbować ponownie :shiftyninja: ewentualnie poeksperymentować z rozmieszczeniem obu belek na dachu, być może przesunięcie o klika-kilkanaście cm w przód lub w tył zmieni kąt położenia belki na tyle,że będą one bardziej poziomo

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za zainteresowanie, ja już dostaję "szału" z tym bagażnikiem. Nie wiem, czy ja się może czepiam...Dziś walczyliśmy z mężem po raz kolejny i ... załączam zdjęcia jak wygląda nałożona na belki szyna do roweru. Gdzie robimy bład to ja nie wiem...

 

Często belki poprzeczne mają regulację osiową - innymi słowy, po poluzowaniu wkrętów ryglujących można delikatnie nimi obracać i przez to ustawić poziom. Wprawdzie na fotkach z aukcji wynika, że tutaj tego nie ma, niemniej warto dokadnie sprawdzić, czy takiej regulacji nie ma.

 

Nie ma :( Za nic nie możemy uchylić belki i tak przymocować. Belka idzie równolegle do dachu, a dach zjeżdża w dół...więc i belka też...

 

A macie już bagażnik dachowy? Jakie jest mocowanie bagażnika do belek? Może tam jest możliwość drobnej korekty i wtedy po prostu nie ma się czym przejmować :)

 

Naszym przeznaczeniem są rowery, bagażnika nie mamy.

 

thule to bardzo solidna firma i jeśli to bagażnik dedykowany do notka, to jakoś trudno mi uwierzyć w fuszerkę producenta (prędzej w fuszerkę sprzedawcy, który reklamuje bagażnik jako akcesorium do tego pojazdu)- sugeruję raz jeszcze z instrukcją w ręku sprawdzić wszystko po kolei - ewentualnie zdemontować całość i spróbować ponownie :shiftyninja: ewentualnie poeksperymentować z rozmieszczeniem obu belek na dachu, być może przesunięcie o klika-kilkanaście cm w przód lub w tył zmieni kąt położenia belki na tyle,że będą one bardziej poziomo

 

Demontaż byl nie jeden...

Dach NOTA jest na tyle krzywy, że wszędzie mamy krzywo :(

 

Najgorsze jest to, ze wiem, że Thule to porządna firma a ja, jak blondynka ;), nie daję rady z bagażnikiem :(

 

przód: przod1th.jpg przod2th.jpg tył: tyl1th.jpg całośc: caloscth.jpg

Edytowane przez agnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes a możesz zamieścić fotkę, na której widać cały bagażnik na dachu Notka? Może to kwestia umiejscowienia bagażnika na dachu? Właśnie patrzę na nissanowskie zdjęcie oryginalnego bagażnika. Widać na nim, że elementy bagażnika są na dachu notka rozmieszczone dość "wąsko". Spójrz na zamieszczone zdjęcie - jest małe, ale może coś pomoże :).

 

A jak są mocowane uchwyty na rower do rozpórek bagażnika?

Edytowane przez ranger
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście zamienić miejscami (z prawej na lewo i odwrotnie) gumy pod stopami bagażnika? To one są odpowiedzialne za niwelowanie pochyłości dachu.

 

No właśnie, kxt celna uwaga. Warto pooperować tymi gumami. Nawet nie tylko prawo na lewo, ale też przód tył. Na zdjęciu widać wyraźnie, że gumy mają kształt do niwelowania skosów - nie widać tylko jak są ułożone. Może właśnie tutaj coś można uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzę zerknąć raz jeszcze na fotkę wrzuconą przez rangera - przednia belka jest dość daleko z przodu a tylna stosunkowo blisko za nią - przed słupkiem "C" - może tym tkwi myk?

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes a możesz zamieścić fotkę, na której widać cały bagażnik na dachu Notka?

 

mocowanie.jpg

 

A jak są mocowane uchwyty na rower do rozpórek bagażnika?

 

nie bardzo wiem jak to opisać, mam takie śruby wygięte w literę U, jakby do środka U wkładać belkę bagażnika.

 

A próbowaliście zamienić miejscami (z prawej na lewo i odwrotnie) gumy pod stopami bagażnika? To one są odpowiedzialne za niwelowanie pochyłości dachu.

pozdr.

Tomasz

 

No właśnie, kxt celna uwaga. Warto pooperować tymi gumami. Nawet nie tylko prawo na lewo, ale też przód tył. Na zdjęciu widać wyraźnie, że gumy mają kształt do niwelowania skosów - nie widać tylko jak są ułożone. Może właśnie tutaj coś można uzyskać.

 

 

Samych gum nie zmienialiśmy miejscami. Jutro spróbujemy.

 

Witam

Umnie jest tak samo ale mi to wcale nie przeszkadza bagażnik pasuje idealnie.

post-25991-1277750719,3023_thumb.jpg post-25991-1277750753,9627_thumb.jpg

 

bo masz belki aluminiowe zaokrąglone, a ja mam prostokąty poprzechylane na boki i szyna roweru nie trzyma się dobrze, a w czasie jazdy będzie "uwierała" na kant bagaznika i obawiam się, że szybko go zniszczy :(

 

W poprzednim moim aucie miałam bagażnik dachowy i był dopasowany idealnie do krzywizny dachu dlatego ten który właśnie zakupiłam tak mnie drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując Twoje zdjęcie i zdjęcia nissanowskie, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że pierwsza rozpora bagażnika jest za blisko przedniej szyby. Na pierwszy rzut oka powinna być nieco cofnięta w kierunku słupka drzwi. Wygląda też na to, że to nieco zniwelowało by "krzywiznę".

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć widać, że przesuwanie bagażnika do tyłu, bliżej słupków, też raczej nic nie da. Zresztą w instrukcji są podane odległości w jakich ma być zamocowany i uznaję, że jest tak jak w instrukcji. Coś mi się wydaje, że ten typ tak ma, a u robert-o nie przeszkadza bo belki poprzeczne są półokragłe. Ciekawe czy inne (powiedzmy uznane) firmy też tak robią bagażniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć widać, że przesuwanie bagażnika do tyłu, bliżej słupków, też raczej nic nie da. Zresztą w instrukcji są podane odległości w jakich ma być zamocowany i uznaję, że jest tak jak w instrukcji. Coś mi się wydaje, że ten typ tak ma, a u robert-o nie przeszkadza bo belki poprzeczne są półokragłe. Ciekawe czy inne (powiedzmy uznane) firmy też tak robią bagażniki?

 

Odległości mamy na tym zdjęciu ustawione zgodnie z opisem w instrukcji.

 

Jeśli "ten typ tak ma" to żałuję wydanej na niego kasy. Miałam bagażnik mniej renomowanej firmy i pasował idealnie.

 

W sumie po to się kupuje bagażnik dedykowany do samochodu, że do niego pasował.

nic to, wieczorem popróbuję z tymi gumami i dam znać.

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można go po prostu zwrócić i wybrać inny, choć przez alledrogo będzie to dość kłopotliwe

 

 

Właśnie na alledrogo istnieje chyba prawo zwrotu i jeśli by się udało, to podobno dedykowanym bagażnikiem do note jest taki:

http://www.e-bagazni...be8e0de3e71c53a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można go po prostu zwrócić i wybrać inny, choć przez alledrogo będzie to dość kłopotliwe

 

ze zwrotem to już pewnie będzie za późno, poza tym ciągłe kombinacje z bagażnikiem spowodowały, że nie jest on już w idealnym stanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak już w tym wątku pisałem, posiadam bagażnik MontBlanc'a, i wypoziomowany jest idealnie. Gumy pod stopami, aby zniwelować krzywiznę dachu, mają wyraźny kształt klinów. Poza tym odległość między belkami wynosi także ok 70 cm, a ich pozycje producent określa tylko jako odległość od szczeliny między drzwiami (przednia belka - 21 cm, tylna - 49).

 

pozdr.

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie -czy fakt,iż szyny nie leżą idealnie płasko na belkach w czymkolwiek przeszkadza? w końcu na owalnych belkach też dotykają ich powierzchni tylko w jednym punkcie? Sądzę,że będą trzymać na tyle mocno i stabilnie że da się je użytkować bez ryzyka,że spadną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie -czy fakt,iż szyny nie leżą idealnie płasko na belkach w czymkolwiek przeszkadza? w końcu na owalnych belkach też dotykają ich powierzchni tylko w jednym punkcie? Sądzę,że będą trzymać na tyle mocno i stabilnie że da się je użytkować bez ryzyka,że spadną

 

No i właśnie ma to znaczenie dlatego że moje mocowania szyn rowerowych są prostokątne i "owijają" szynę dookoła a przez to że jest krzywa owijają ją stykając 2 rogi... Ech trudno to opisać. Będę z tym kombinować podkładając coś pod belkę z jednej strony, żeby jakoś to wyprostować.

 

Kupiłam Thule sądząc, że będzie do odpowiedni bagażnik. Okazuje się, że nie jest i jestem zawiedziona. Zwłaszcza, że cenę ma nie małą.

 

Oto odpowiedź sprzedawcy na mój problem:

 

Witam,

 

dostałem odpowiedź od importera, że w tym modelu auta bagażnik ma tak

pasować. Sami montowali go dzisiaj na Nissanie Note i efekt jest taki

sam. Zostało to również potwierdzone w firmie THULE.

 

Zatem NIE POLECAM zakupu bagażnika Thule rzekomo dedykowanego dla NOTE.

Kupowałam już bagażnik innej firmy do innego auta, również z pochylanym dachem i leżał idealnie.

 

Chciałabym jeszcze wszystkim podziękować za podpowiedzi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli,śmiem twierdzić że każdy inny bagażnik,innej firmy ,nie koniecznie z renomą,bedzie pasował tak samo...a może i lepiej.Więc po co dedykują wyrób do danego modelu jak jest badziewiasto?Dziwne spostrzeżenie sprzedawcy...dzisiaj montowali do Note...To sprzedawali nie sprawdzony wyrób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko rozwalasz mnie smile.gif

 

dzisiaj montowali do Note...To sprzedawali nie sprawdzony wyrób?

 

Muszę Cię zaszokować większość sprzedawców nigdy nie montowała akcesoriów ani części którymi handluje, bo jest to po prostu fizycznie niemożliwe! Zobacz taki katalog części BOSCH-a. Dziesiątki tysięcy części to setek samochodów, jak sobie wyobrażasz wypróbowanie każdej?

 

Bagażników jest co prawda mniej bo u THULE jakieś 5 modeli do samego NOTE, a mnożąc to przez ilość modeli samochodów to już raczej tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes, a ja bym na Twoim miejscu spróbował zareklamować bagażnik w ramach niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową - na piśmie u sprzedawcy. Jak się nie uda - trudno. Ale warto spróbować. Niezgodność jest - bagażnik miał być do konkretnego samochodu. Wszyscy widzieliśmy, że nie jest, bo nie pasuje. Niech niezgodność usuną lub niech wymienią na inny. W moim przekonaniu, jesteś na prawie. A to, że próbowałaś zainstalować i są ślady - no cóż, masz prawo do instalacji zakupionego towaru a wada jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal twierdzę,że Thule to producent solidnych wyrobów - miałem z nimi kilkakrotnie do czynienia i nigdy się nie zawiodłem. Problem tkwi raczej w niesolidnym sprzedawcy oferującym produkt nieprzystosowany do tego modelu

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal twierdzę,że Thule to producent solidnych wyrobów - miałem z nimi kilkakrotnie do czynienia i nigdy się nie zawiodłem. Problem tkwi raczej w niesolidnym sprzedawcy oferującym produkt nieprzystosowany do tego modelu

 

Ależ to łatwo sprawdzić, na stronie THULE jest konfigurator. Jeżeli sprzedane części pasują do wyszczególnionych tam w zestawach to wszystko w porządku. A ponieważ jedyny element różnicujący wszystkie model THULE to KIT1399, i taki wg. zestawienia Allegro został sprzedany.

 

Reasumując, śmiem twierdzić że ten typ tak ma i żadnej winy sprzedawcy w tym nie ma. Producent twierdzi że pasuje, a sprzedawca nie ma możliwości tego weryfikować. Myślę że dowodzenie niezgodności towaru jest skazane na porażkę. Towar jest ten który był w ofercie, da się go zamontować a odpowiednie certyfikaty profucenta potwierdzają jego jakość i bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror
Reasumując, śmiem twierdzić że ten typ tak ma i żadnej winy sprzedawcy w tym nie ma. Producent twierdzi że pasuje, a sprzedawca nie ma możliwości tego weryfikować. Myślę że dowodzenie niezgodności towaru jest skazane na porażkę. Towar jest ten który był w ofercie, da się go zamontować a odpowiednie certyfikaty profucenta potwierdzają jego jakość i bezpieczeństwo.

Witam.

Czytam sobie ten wątek już od jakiegoś czasu i sam nie wiem co powiedzieć. Mam bagażnik Thule ten sam o którym tu jest mowa i gdybym nie wyczytał jakie są z nim problemy to nie wiedziałbym, że jest aż taki zły. To ja przez tyle czasu żyłem w nieświadomości, że są z nim problemy. A właśnie, że nie żadnych! Cały ten opisany problem według mnie to rozważania czysto akademickie. A co i w czym przeszkadza, że jest pochylony? Mam 2 bagażniki (uchwyty) rowerowe (też thule) przejeździłem z rowerami masę kilometrów i w żadnym przypadku nawet mi nie przeszło przez myśl, że pochylenie jednej belki może w czymś przeszkadzać. Bagażniki rowerowe montuję w 3 minuty pomimo tej rzekomo wadliwej pochylonej belki. Jechałem z rowerami na dachu ponad 110 km/h i jakoś mi nie odfrunęły chociaż jest ta nieszczęsna pochylona belka. Wczoraj wiozłem 17 łat drewnianych o dł. 3.6m na dachu na nieszczęsnej pochylonej belce i też jakoś nic się nie stało. To niech mi ktoś odpowie w CZYM PROBLEM? Ba ja u siebie z bagażnikiem Thule go nie widzę! Skoro dach naszego Nota jest pochylony to belka też musi być pochylona a to zaręczam w niczym nie przeszkadza. Zresztą sprzedawca i producent też tak uważają bo dają na niego gwarancję. No chyba, że w grę wchodzą wrażenia estetyczne i idealne wypoziomowanie linii bagażnika? Uważam, że Thule robi dobre bagażniki , przynajmniej ja do nich nic nie mam i nie jestem sprzedawcą, importerem ani dilerem tej firmy.Dzisiaj jest już ciemno ale jutro zrobię zdjęcia jak to wygląda u mnie. Sam bagażnik bazowy, z uchwytami rowerowymi i nawet z rowerem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie to podejrzewałem, dużo szumu o nic nie znaczący detal. A swoją drogą ciekawe jak duże jest to nachylenie? Na 2-3cm szerokości belki pewnie ze 3 minimetry? No ale jak będą zdjęcia to zobaczymy dywagujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...