Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oferta detailingowa


Gość Afi detailing

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Afi detailing

Witam

 

Chciałbym się na owym forum ogłosić ze swoją ofertą kompleksowej odnowy zewnętrznej aut - mam na myśli niezbyt jeszcze popularną w Polsce dziedzinę tzw. detailingu samochodowego.

Moja przygoda trwa już drugi rok, przez ten czas zdążyłem się trochę nauczyć i przeprowadzić kilka udanych projektów.

Mam nadzieję, że kogoś zaciekawi moja oferta. Jeśli nie zaciekawi i administracja uzna ten temat za spam i go wyrzuci - ok, pogodzę się z tym. Nie mam zamiaru tutaj niczego na siłę wciskać.

 

Ale do rzeczy: czemu akurat postanowiłem ogłosić się na tym forum?

Dlatego, że jakiś czas temu trafił do mnie kolega ze swoim starym Nissanem i pomyślałem, że wśród "Nissanowców" temat zostanie pozytywnie odebrany ;-)

 

Konkrety: Pacjent to Nissan P10 z 1995.

Lakier w dość opłakanym stanie, zwłaszcza w miejscach, gdzie był nieudolnie poprawiany przez lakiernika. Reszta to nieumiejętne mycie i rysy powstałe z użytkowania.

 

Tak prezentował się przed zabiegiem:

N1.jpg

N3.jpg

N4.jpg

 

Uszkodzenia lakieru widoczne w słońcu:

N6.jpg

N5.jpg

N7.jpg

 

I w świetle sztucznym:

N9.jpg

 

Aby auto odzyskało dawny blask, została została użyta cała masa środków czyszczących i polerskich, które są wymienione na innym forum, do którego zresztą dam na końcu link.

Na wstępie, auto zostało porządnie oczyszczone z powierzchownego brudu za pomocą szamponu. Do zakamarków został użyty atomizer oraz pędzelek i miękkie cienkie szmatki. Następnie całe auto zostało oczyszczone ze smoły, żywicy drzew i innych naleciałości za pomocą glinki.

Po osuszeniu auta miękkim ręcznikiem z mikrofibry kompletnej korekcie został poddany lakier, jak i przednie oraz tyle lampy. Praca za pomocą polerki rotacyjnej - Makity 9227CB.

 

Podczas polerowania pozwoliłem sobie na parę ujęć 50/50, czyli zaklejenie taśmą kawałka lakieru i wypolerowanie tylko jednej strony.

 

Oto rezultaty:

N10.jpg

N11.jpg

N12.jpg

N13.jpg

 

Po korekcie lakier został dokładnie odtłuszczony i przygotowany pod nałożenie wosku.

 

W międzyczasie zostały też ożywione felgi - czyszczenie za pomocą środków kwasowych oraz glinki, oraz zabezpieczenie woskiem do felg.

Oczywiście czyszczenie i zabezpieczenie nie ominęło również opon ;-)

 

Efekty:

N16.jpg

N17.jpg

 

Po wyczyszczeniu zakamarków z pasty polerskiej i nałożeniu wosku na lakier oraz zabezpieczeniu plastików auto prezentowało się tak:

N19.jpg

N21.jpg

N22.jpg

Cała relacja z większą ilością zdjęć oraz spis środków jest dostępna tutaj:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=3786&start=0

 

Więcej moich projektów mogę wysłać zainteresowanym na PW. Lub wstawić w tym temacie, jeśli będzie zainteresowanie.

 

Jeśli są jacyś chętni z woj. lubuskiego na poprawienie wyglądu swojego auta, to chętnie służę pomocą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poprostu auto miało dobra polerkę i konserwacje lakieru a czerwony lakier fajnie sie poleruje bo widać efekty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...