Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Odległość 2 rzędu foteli


marekzieba

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby nikt nie probował zmniejszyć miejsce w 2-gim rzędzie na korzyść 3-go ? U mnie (chyba mam typowo ?) w 2 rzędzie można się prawie rozłożyć, a w 3-cim kolana ledwo się mieszczą. Folete w 2 rzedzie się przesuwają. Wydaje mi się, że da się łatwo zrobić dodatkowo punkt zaczepienia, aby się blokowały w innym miejscu. W ten sposób 3 rzad nie będzie aż tak ciasny. Czy nikt tego nie przerabiał - czy nie umiałem znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj tu na forum ten temat juz byl i jeden z naszych kolegów dokladnie wszystko objaśnił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat był chyba poruszany ale rzeczywiście nie jest łatwo coś odszukać coś na forum .Przestrzeń za drugim rzędem jest za mała trzeba odkręcić od dołu osłony prowadnic foteli drugiego rzędu i ok 10 cm.z przodu wywiercić wiertłem 10mm otwory dla zapadek które są na prowadnicach. Pozwoli to na blokowanie foteli w położeniu bardziej w przód.Mi te prace zabrały dwie godziny.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat był chyba poruszany ale rzeczywiście nie jest łatwo coś odszukać na forum.

Przeszukałem ponownie całe forum - chyba temat poleciał w kosmos...

 

(...) trzeba odkręcić od dołu osłony prowadnic foteli drugiego rzędu i ok 10 cm. Z przodu wywiercić wiertłem 10mm otwory dla zapadek które są na prowadnicach. Pozwoli to na blokowanie foteli w położeniu bardziej w przód.Mi te prace zabrały dwie godziny.

Domyślam się, że te dziurki powinny być widoczne po przesunięciu futeli do przodu. Może mi ktoś pstryknąć fotki ? Pewnie można zrobić ze 3 miejsca powiedzmy co 5 cm i przesuwać fotel w zależności od potrzeby. Dzięki Wam bardzo za szybkie odpowiedzi!!

 

Jest jak kolega powyżej pisał. Relacja na foto poniżej oraz na https://picasaweb.go...cie2RzeduFoteli . Ja z tego co pamiętam, wierciłem najpierw 4,5 mm, a powiększałem chyba 7, albo 7,5 mm - to oczywiście wymaga większej precyzji, przy większej średnicy nie musimy tak dokładnie utrafić z otworami w zapadki. Z kolei większa precyzja, to brak luzów po przesunięciu i zablokowaniu fotela.

Odkręcamy osłony prowadnic, a w siedzisku 2 śruby z przodu i 2 z tyłu, oraz 2 od tyły trzymające prowadnice. Po odkręceniu fotel obrócałem o 90 stopni, aby mieć wygodny dostęp do prowadnic. Ja nawiercałem dziury przesunięte o 7,5 cm, bo przy większym oparcie się wprawdzie przesuwa, ale siedzisko i tak zaczyna się wyłaniać i przeszkadzać. Jeśli ktoś ma cierpliwość, może zrobić np. 2 miejsca zamocowania :-).

post-38025-0-55716400-1316983029_thumb.jpg

post-38025-0-32337200-1316983035_thumb.jpg

post-38025-0-91775400-1316983042_thumb.jpg

post-38025-0-09653900-1316983052_thumb.jpg

post-38025-0-53245500-1316983061_thumb.jpg

post-38025-0-72956900-1316983076_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przeszukałem ponownie całe forum - chyba temat poleciał w kosmos...

 

 

Domyślam się, że te dziurki powinny być widoczne po przesunięciu futeli do przodu. Może mi ktoś pstryknąć fotki ? Pewnie można zrobić ze 3 miejsca powiedzmy co 5 cm i przesuwać fotel w zależności od potrzeby. Dzięki Wam bardzo za szybkie odpowiedzi!!

 

Jest jak kolega powyżej pisał. Relacja na foto poniżej oraz na https://picasaweb.go...cie2RzeduFoteli . Ja z tego co pamiętam, wierciłem najpierw 4,5 mm, a powiększałem chyba 7, albo 7,5 mm - to oczywiście wymaga większej precyzji, przy większej średnicy nie musimy tak dokładnie utrafić z otworami w zapadki. Z kolei większa precyzja, to brak luzów po przesunięciu i zablokowaniu fotela.

Odkręcamy osłony prowadnic, a w siedzisku 2 śruby z przodu i 2 z tyłu, oraz 2 od tyły trzymające prowadnice. Po odkręceniu fotel obrócałem o 90 stopni, aby mieć wygodny dostęp do prowadnic. Ja nawiercałem dziury przesunięte o 7,5 cm, bo przy większym oparcie się wprawdzie przesuwa, ale siedzisko i tak zaczyna się wyłaniać i przeszkadzać. Jeśli ktoś ma cierpliwość, może zrobić np. 2 miejsca zamocowania :-).

 

 

Ja nic nie wierciłem. Odkręciłem fotel i naciąłem fleksem rowki w prowadnicy. Mam w ten sposób dwie pozycje blokujące siedzenia drugiego rzędu - bliskie i normalne. Uzyskałem dzięki temu więcej miejsca na nogi w trzecim rzędzie siedzeń. Przeróbkę zrobiłem kilka lat temu i szczegółów nie pamiętam. Generalnie sprawa jest prosta i wymaga trochę odwagi, czas przeróbki ok.2 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam wystarczy naciąć rowki w prowadnicy, wielkość rowków takie same jak te, które blokują w jednej pozycji. Ja zrobiłem maksymalnie jak było można, dało to ok 12 cm. możliwość przesuwu do przodu 2 rzędu siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o wielkość, moim zdaniem większa odległość nie daje już wiele, bo i tak nie ma co zrobić ze stopami - przeszkadzają środkowe fotele.

Mówicie, że naciąć łatwiej niż wywiercić ? Hmmm, ja miałem tylko ręczną wkrętarkę akumulatorową :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...