Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Wysokie zużycie paliwa

Guest kamilooow

Recommended Posts

Posiadam Nissana Qashqaia z 2007r.z silnikiem 1.5.D.C.I, 30 000 km przebiegu. W ostatnim okresie czasu pojazd zużywa zbyt wysoką ilość paliwa - średnio na autostradzie 7-8 L przy prędkości 130 km/h. Wcześniej jego zużycie mieściło się w granicach 6 litrów. Co może być przyczyną tak wysokiego spalania? Proszę o odpowiedź.

W I A T R !!! :)

brudny przepływomierz i padająca sonda lambda też powoduje zwiększenie spalania...

• 5 months later...

U mnie benzyna 2.0 ok 14l/100 po mieście, odcinki do pracy po 10 km, chyba coś za dużo.

Było kiedyś 11l/100, co wy na to?

• 1 month later...
cezzar1
W dniu 16.10.2017 o 04:36, doomster napisał:

Witam, dzisiaj litrażowałem mojego QQ+2, 1.6dci, 4wd, manual 130KM, 2012r na trasie ok 820km. Generalnie spodziewalem sie niższego spalania po tym silniku. Wg komputera wyszło 6,7l/100km a wg tankowania aż 7,8l/100km.

U mnie, w takim samym aucie dokładnie ta sama sytuacja. Autostrada do Warszawy i z powrotem, trochę miasta (w sumie 800 km), jazda na tempomacie w większości 150 km/h, trochę 140 km/h i 160 km/h. Średnie zużycie na komputerze 6,7 a w rzeczywistości 8,3. Masakra, jeśli chodzi o przekłamania komputera.