Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan navara d22 silnik 2.7td


Nissand22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przełożyłem silnik z nissana terrano z roku 1998 2.7 td do navary i navarka teraz śmiga bo mi silnik klękł ten 2.5 orginalny od navary :) były małe problemy z eletroniką ale daliśmy rade poźnie podam linka na youtube żevy sobie obejrzeć jak działa już założony silnik i jak chodzi navarka :)

 

No i te silniki 2.7 td są bez awaryjne nie tak jak te od navary orginalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdziwa navara to jest d40 a d22 to jest pick-up, czyli poprzednik navary, w d22 faktycznie padały silniki ale w d40 nie ma już takiego problemu (wiadomo że ileś sztuk się trafi wadliwych).

Ale chętnie zobacze tą przeróbke i jak możesz to napisz coś więcej: z czym były problemy czy łapy silnika trzeba zmieniać co w elektryce nie pasowało i czy trzeba zmieniać komputer, a może wydech trzeba jakoś przerabiać itd.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kupiłem Nissana terrano Anglika za 4.5tyś . no i potem wyciągneliśmy z jego silnik z skrzynią no i zakładaliśmy do navary z roku 2002 no i wszystko prawie pasowało łape jedna trzeba było lekko przerobić ale wszystko pasuje i musisz też przełożyć skrzynie z terrano . no musieliśmy instalacje przerobic bo komputer przyszedł od tamtego no i kostki trzeba niektóre przerobić i dołożyć 4 kable jeszcze do wiązki bo przy pompie w navarze jest 6kabli a tam 11 czy 8 ale już nie pamiętam jak bedziesz chciał obejrzeć to napisz :) no i licznik i obrotomierz chodzi :)

 

wydech od silnika musisz mieć od terrano ale na łączeniach pasuje do navary mówie najlepiej kupić całego anglika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czętnie bym zerknął ale mam dosyć daleko do poznania bo 350 km ale jak bym był przejazdem to się odezwe. A mógł byś jakieś fotki wstawić, czekam też na filmik. A który wał napędowy został zamontowany?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wały zostały od navary :) dobrze zrobie fotki i wstawie i filmik też :)

 

no i trzeba pedał przerobić od gazu lekko bo trzeba wstawić śilniczek z terrano od pedała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

sory że tak puźno ale jest dodam też zdj http://www.youtube.com/watch?v=U_kahj2Ng1M

 

zdjęcia mogę wysłać na email :)

 

no i pedał gazu było trzeba przerobić

 

jak by ktoś chciał jakieś małe informacje to podaje nr tel na priv

 

polecam warsztat w którym takie silniki zakładją http://www.karlowicz4x4.pl/warsztat/pickup-d22

 

ja ten silnik 2.7 td sam zakładałem

Edytowane przez Rafał4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Trochę archeologię urządzę ale co zrobić, a nuż uzyskam odpowiedź :)

Mam D22, też YD25 padło i wstawiłem QD32 od Karłowicz4x4. Skrzynia została moja, tylko dzwon od terrano 2.7 trzeba było dać (pasuje do tego silnika i do reszty skrzyni z D22 która z koleji jest podobno wytrzymalsza niż ta z terrano)
Silnik na mechanicznej pompie sterowanej linką (od STARa... serio...) więc komputer do działania mu nie jest potrzebny, ale bez komputera nie chce mi działać obrotomierz i kontrolka świec, pozostałe graty w tym prędkościomierz do zegarów bezpośrednio nie stawiają oporu.
Chciałbym się pozbyć kompletnie tego komputerka, bo to trochę bez sensu żeby tylko od obrotomierza tam siedział, a wiązka z niego sroga wystaje.

I tu pojawia się moje pytanie w jaki sposób podłączyłeś obrotomierz po zmianie silnika że ci to wszystko hula? :)
Karłowicz4x4 nie bardzo chce pomóc mimo że silnik u niego kupiony, ale już nie zakładany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 16.08.2011 o 22:24, Nissand22 napisał:

Przełożyłem silnik z nissana terrano z roku 1998 2.7 td do navary i navarka teraz śmiga bo mi silnik klękł ten 2.5 orginalny od navary :) były małe problemy z eletroniką ale daliśmy rade poźnie podam linka na youtube żevy sobie obejrzeć jak działa już założony silnik i jak chodzi navarka :)

 

No i te silniki 2.7 td są bez awaryjne nie tak jak te od navary orginalne :)

Witam. Jestem nowy. Mam nissana D22 king cab ze swapem silnika nissan terano 2,7 TD. Mam problem z podłączeniem prędkościomierza i licznika, natomiast obrotomierz działa, ale moim zdaniem zawyża. Jak jesteś jeszcze w temacie to proszę o podpowiedz. Wojbal2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam. Jestem nowy. Mam nissana D22 king cab ze swapem silnika nissan terano 2,7 TD. Mam problem z podłączeniem prędkościomierza i licznika, natomiast obrotomierz działa, ale moim zdaniem zawyża. Jak jesteś jeszcze w temacie to proszę o podpowiedz. Wojbal2002
cześć i udało się coś sklecić z tą elektryką? niedługo też będę szukał elektryka lub próbował rzeźbić sam gdyż jesteśmy teraz na etapie przekładki silnika z Terrano 2.7 do d40

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię.

Nikt mi nie pomógł. Nie wiem z czego to wynika. Czy ludziom się nie chce pisać czy nie ma ludzi z doświadczeniem. Nie mam czasu ale byłem bez radny. Sam poczytałem i sam naprawiłem prędkościomierz. Zawyża o ok 5 km, ale to mi nie przeszkadza. Można bawić się średnicą zębatki na czujniku, ale myślę że nie ma sensu. Działa. Co do prędkościomierza to działa, ale trochę też zawyża. Dałem spokój. Z hałasem też wiem co jest grane. Też sam doszedłem. Most do wymiany a nie jak mi mówili że reduktor. Reduktor wymieniłem i d*pa. Masakra z fachowcami tak jak z lekarzami. Sam musisz dojść co ci dolega. Jak coś to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię.
Nikt mi nie pomógł. Nie wiem z czego to wynika. Czy ludziom się nie chce pisać czy nie ma ludzi z doświadczeniem. Nie mam czasu ale byłem bez radny. Sam poczytałem i sam naprawiłem prędkościomierz. Zawyża o ok 5 km, ale to mi nie przeszkadza. Można bawić się średnicą zębatki na czujniku, ale myślę że nie ma sensu. Działa. Co do prędkościomierza to działa, ale trochę też zawyża. Dałem spokój. Z hałasem też wiem co jest grane. Też sam doszedłem. Most do wymiany a nie jak mi mówili że reduktor. Reduktor wymieniłem i d*pa. Masakra z fachowcami tak jak z lekarzami. Sam musisz dojść co ci dolega. Jak coś to pisz.
Witam.
Na razie spinam osprzęt, silnik z starego Terrano 2.7 do D40 2007r. Kolego orientujesz się może które kable przy silniku odpowiadają za gaszenie silnika oraz czy obrotomierz bierze prędkość silnika z alternatora czy że skrzyni ?8735d44bfe3a9dfd78e83d6e53c0c785.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@wojbal2002 myślę że fajnie by było jak byś spisał co nieco w jednym konkretnym poście, na przyszłość, jako przewodnik "swap silnika d22 na 2,7 terrano" :)
Ja na pewno pozwolę sobie napisać do Ciebie bo zabieram się od stycznia za swapa, navara już czeka, silnik i resztę gratów będę dopiero szukał..
podrzuć listę wszystich gratów jakie są potrzebne do skompletowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Cię. Sorry, że nie pisałem bo nie miałem zbyt dużo czasu. Napiszę jak znajdę więcej czasu. Zabrałem się za wymianę tylniego mostu. Hałasował. Poprzedni był zamontowany odwrotnie leżał na resorze, teraz resor leży na moście. Most wymieniłem z blokadą mechaniczną. I znów jaja. Zrobiłem tak jak należało, a tył podniósł mi się o 20 cm. Teraz od koła do plastiku nadkola mam 30 cm. To za dużo. Nie wiem czy resor nie ten. Mechanik dość dobry ale nie ma doświadczenia z takimi przeróbkami przy nevarze. Chce podnieść o ok 2 " bo chce założyć większe opony. Także walczę z innym tematem. 

Trochę za wysoko.

IMG_2414.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...