Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lubryfikacja


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak z niemiec...dzisiaj zalatwilem celny we wtorek odbior papierow...wymieniam butle bo wazna jest do 2015 a jak auto jest z zagranicy to nie ma legalizacji TDT a koszt takiej legalizacji plus proba cisnieniowa to 500zl a malo tego cisnieniowa probe robi tylko jedna firma na dolnym slasku ktora w chwili obecnej stracila czasowo licencje...udalo mi sie dorwac taka sama butle z polska legalizacja na 10 lat za 430zl z kosztami wysylki wyjdzie mi 480zl bo zamianke zrobi mi ziomek

Edytowane przez devon00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi butlami tak jest i nei ma na to rady,

niedługo będę zmieniał instalkę w Santa Fe, i tam jest Diego z Lubrą, która już dawno nei była uzupełniana, ale zobaczymy jak kolektor wygląda w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w polsce znalazlem jedna butle tej firmy co mam w aucie jakas litewska firma Atrama a zawor mam firmy Emer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość bluedave

witam...

tiida to kolejne - 7 może 8 moje auto z gazem...z moim silnikiem na czarnej liscie prinse...

w żadnym nie miałem lubryfikatora, bo to strata piniedzy i zaśmiecanie kolektora ssącego..."lubryfikant" nie daje nic prócz tego, że później w formie "towotu" wypełnia kolektor ssący...widziałem na własne oczy...(kolega sąsiad montuje LPG od 15 lat)

a do tych co narzekają na gaz proponuje tankować i jeździć na benzynie!!!!

gaz to tylko paliwo zastępcze...

ALE SPORO TAŃSZE!!!!

jak to mawiał mój ojciec - samochód jest dla Ciebie a nie Ty dla samochodu... i tyle...

Edytowane przez bluedave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

na forum LPG wyczytałem fajne zdanie: przy dobrze wyregulowanej instalacji lubryfikacja jest potrzebna jak dzwoniku przy jakach u zająca w czasie polowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Ja teraz też zakładałem do N16 gaz BRC i faktycznie ten lubryfikator to tak jak piszą jest troche chwytem na naciąganie na koszty ale ja sobie kazałem założyć choćby tylko dlatego że jakby później wystąpiły jakieś kłopoty to żeby nikomu nie przyszło do głowy zarzucić że jakby był lubryfikator to by problemu nie było itd itp. Całość brc wyszła 2750 z lubryfikatorem i wlewem pod klapką więc cena raczej dobra.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze warto podpiąć AFR-a i scaner i wtedy się przejechać aby zobaczyc co i jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też mam BRC u siebie, Sequent 24. Przelatane już prawie 80 tyś. i nie wiedzę większych problemów związanych z brakiem lubryfikacji. Zresztą BRC ma z tego co wiem tą funkcję VSR, która smaruje gniazda zaworów benzyną, chociaż nie wiem na ile to prawda a na ile chwyt sprzedażowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa instalacje w których można dodac procentowo paliwa, czyli co któryś cykl zamiast LPG idzie PB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Też mam BRC u siebie, Sequent 24. Przelatane już prawie 80 tyś. i nie wiedzę większych problemów związanych z brakiem lubryfikacji. Zresztą BRC ma z tego co wiem tą funkcję VSR, która smaruje gniazda zaworów benzyną, chociaż nie wiem na ile to prawda a na ile chwyt sprzedażowy:))

 Witam, trochę w nawiązaniu do tematu, bo jakoś nie znalazłem tu żadnej konkretnej odpowiedzi. Działanie lubryfikacji (w tym przypadku BRC) jest poparte testami przeprowadzonymi przez producenta i polecane do montażu w przypadku samochodów z „grupy ryzyka” tj tam gdzie silnik może ulec uszkodzeniu w przypadku przerobienia na LPG (zależy to zarówno do producenta silnika, jego stanu technicznego, indywidualnych uwarunkowań). Oparte to jest na doświadczeniu instalatorów z takimi silnikami. Płyn podawany jest przez specjalne urządzenie dozujące do kolektora ssącego, a następnie dostaje się do komory spalania obniżając temperaturę podczas spalania mieszanki. Tak więc zakładanie lubryfikacji uzależnione jest w dużej mierze od stanu w jakim jest silnik. Każdy instalator będzie chciał się zabezpieczyć przed ewentualnymi awariami, które mogą wynikać np z tego że silnik jest już mocno wyeksploatowany, a nie z samej instalacji. Bo jak nie wiadomo co się dzieje to najłatwiej winę zrzucić na zły montaż instalacji. Wniosek z tego taki, że jak w niektórych sytuacjach lubryfikacja jest niepotrzebna, a w innych niezbędna zarówno dla czystego i spokojnego sumienia instalatora, jak i spokoju klienta. Ale każde auto należy rozpatrywać indywidualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brykas i zarejestrowałeś się specjalnie po to aby nas oświecić  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brykas i zarejestrowałeś się specjalnie po to aby nas oświecić  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:

:D szukałem czegoś innego, ale nie widzę nic złego w tym jeśli gdzieś komuś się to przyda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brykas, proszę Cię :D zarejestrowałeś się i odrazu tu post walisz :D to forum jest niedostępne bez logowania :D ale niech Ci będzie  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:

 

 

a jak już tak piszemy to co powiesz, na listę prinsa??? (pewnie i BRC)  bo na tym miedzy innymi forum jest wiele dowodów, że jest z nią coś nie tak :D i auta mają duuuzo większe przebiegi bez remontu niż to co jest tam wypisane :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

 

a jak już tak piszemy to co powiesz, na listę prinsa??? (pewnie i BRC)  bo na tym miedzy innymi forum jest wiele dowodów, że jest z nią coś nie tak :D i auta mają duuuzo większe przebiegi bez remontu niż to co jest tam wypisane :D

Jeśli chodzi o listę prinsa (pewnie i BRC i innych:) to sam pewnie dobrze wiesz, że producent swoje, a życie swoje. Jak dbasz o silnik i instalację jak należy to dlaczego ma się coś uszkodzić (głowica) akurat po 100 tys.km? Może i po 50 a może i po 200, a może i wcale:) ale to jak teraz z większością sprzętów. Jak jakiś silnik znalazł się na liście u jednego producenta instalacji LPG, jako silnik z grupy ryzyka to od razu nie można montować instalacji po się zaraz posypie?! jak widać montuje się i jakoś w dużej większości przypadków auto zrobi większy przebieg niż to jest podane - summa summarum zgadzam się z Twoim stwierdzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

ja podczas montowania gazu (2007 r.  instalacja STAG) do mojej Primery P12 za namowa gazownika zamontowałem "kroplówką na lubryfikator".  W 2011 roku pomimo tego zmuszony byłem zrobić remont silnika i mój mechanik stwierdził, że "kroplówka" tylko zalewa przewody, tzn. lubryfikator jakimś sposobem wycieka, więc kazałem go usunąć. Od tamtego czasu jeżdżę bez i nie widzę żadnej różnicy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dorzucę swoje 3 grosze na temat lubryfikacji -w szkole nauki jazdy w kilku autach 

 jezdzacych na gazie bez lubry cos tam w silnikach padalo, natomiast reszta tych samych aut na gazie z lubra bez  zadnych  przygod.Przebiegi duze, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zamawiałem instalację w warsztacie STAG - mechanik stwierdził, że nie jest za bardzo właściwym montowanie lubryfikatora. Zamiast tego wspomniał coś  o jakimś płynie, który wstrzykuje się do instalacji po 10 000km. Koszt 340pln. Podobno stosują to w silnikach marki samochodów na literkę O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  instalację Zenit AG Centrum i oni jak i na gazeo zalecają lubryfikację więc założyłem . Na razie 15.000 na gazie i jest ok płyn w zbiorniczku się kończy.  O różnych innych sposobach czytałem ale płyn za 340 zł co 10000 plus koszt przeglądów to trochę zmniejsza sens . Policz sobie że jak przejedziesz 100.000 to na sam płyn wydasz 3400 zł. Ja bym założył lubryfikację i  odkładał  te 340 zł na ewentualną naprawę samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam BRC u siebie, Sequent 24. Przelatane już prawie 80 tyś. i nie wiedzę większych problemów związanych z brakiem lubryfikacji...

 

 

 

a obecnie  ile kkm masz przelatane na lpg i czy regulowałeś w międzyczasie zawory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie kupilem w piatek Primerke P12 1,8 z gazem mam zamontowana Lubryfikacje co ile dolewa sie tego plynu do zbiorniczka?

Przy tym samym silniku (w Almerze) gość powiedział, że litrowy zbiorniczek starcza na circa 10kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zużycie płynu . Nie wiem co nie jest nie tak. Podają że ma być 10 kropel na minutę i zużycie wtedy będzie 100 ml na 1000 km.
U mnie ustawiłem mniej 8 kropel a wychodzi że w 3000 km zużyłem prawie litr.   Czyli wychodzi 3 razy więcej niż powinno .
Może ktoś wie o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Znalazłem na necie świetny artykuł na temat lubryfikatora, z tego artykułu wychodzi, że lubryfikator chroni gniazda zaworowe a tutaj cały artykuł:

 

 http://gazeo.pl/poradniki/eksploatacja/Lubryfikacja-zbytek-czy-koniecznosc,artykul,5604.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...