Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Felgi, opony


Tokyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa felg rozwiązana ;) dziś założyłem przednią felgę oryginalną od Z 17x7,5" ET bodajże 30 (tylnej nie zakładałem, widząc jak pasuje przód). Tylna felga 17x8,0" ET 33

 

Przedni zacisk mieści się bez najmniejszego problemu - zostaje ok. centymetrowy odstęp zarówno do wnętrza obręczy jak i do ramion felgi.

 

Inna sprawa - patrząc jak mało miejsca zostaje, myślę że mógłby być problem z felgami nieoryginalnymi - wystarczyłby inny kształt ramion i może nie pasować. Niestety felga 17" jest duuuuużo cięższa od 18" raysa :(

 

Fotki, niska jakość bo komórką robiłem tylko ale widać jak się wszystko mieści.

 

DSC00168.jpg

 

DSC00169.jpg

 

DSC00172.jpg

Edytowane przez mks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę sie z decyzja aby sprzedac swoje 20 calowe felgi z nowymi oponami Dunlop Sport Maxx. Gdzie to mozna sprzedać?

Chce kupic 18 z oponami typu półslick. Jaki rozmiar polecacie?

Wczoraj na Torze Poznań widziałem kolesia z ładnymi 18- miał na nie załozone slicki przód 255 tył 285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa - patrząc jak mało miejsca zostaje, myślę że mógłby być problem z felgami nieoryginalnymi - wystarczyłby inny kształt ramion i może nie pasować. Niestety felga 17" jest duuuuużo cięższa od 18" raysa :(

 

Fotki, niska jakość bo komórką robiłem tylko ale widać jak się wszystko mieści.

 

 

i tak jest wiecej jak przy seryjnych 18' :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak jest wiecej jak przy seryjnych 18' :)

 

Pzdr

 

odległość do ramion podobna, ale do wnętrza obręczy w przypadku 18" Raysów jest trochę więcej miejsca - można tam wsunąć palce, w 17" jest to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak widzisz na zdjęciu mozesz takie założyć, to jest pewnie 20", no moze 21'', ale samochod jest obnizony a opony zrobione na "germanstyle" i moze się mi tylko wydeje że to 21''. Gdzieś już je widziałem... ale nie pamiętam - pomyslę.

Musisz troche głebiej pogooglowac, zeby chociaz znaleźć producenta tych felg. Nie chce Cie martwić, ale pewnie jest na oceanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie podchodzą pod 22"

wzór jakiś taki...jak dla czarnych. Ale jak ci sie podobają :)

 

 

tak na szybko cos podobnego : http://www.ebay.com/itm/20-Greed-Chrome-Wheels-Rims-Inch-Mercedes-Audi-5x112-/380381304743?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item58907e17a7

Edytowane przez sirtrojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Skąd wziąć takie felgi jak w załączniku i czy mogę je założyć na swoją Zetkę?

Pozdrawiam

Ula

 

Proszę: http://www.workwheel...ory=25&wheel=63

 

jak dla mnie podchodzą pod 22"

wzór jakiś taki...jak dla czarnych. Ale jak ci sie podobają :)

 

No mi też nie leży, ale o gustach się nie dyskutuje :)

 

Te na tym aucie aucie to:

19×10 -9 khumos 225/35

19×10 -9 khumos 245/35

 

Czyli już naprawdę niziutki profil i duża felga... To już trzeba mieć mega cierpliwość w jeździe i umiejętność wymijania wszystkich możliwych dziur, wgłębień itp. żeby nie pokrzywić felg, a przy takim rozmiarze i profilu to może być uciążliwe... :) No i jak dla mnie to do takiej feli i gumy to obowiązkowo powinna wlecieć porządna gleba, co czyni auto trochę mniej pożyteczne, ale przy takich modach to już nie o to chooooodziiii :P:)

 

P.S. Ja dokładnie nie wiem, ale ten na tym zdjęciu ma chyba jakieś dystanse z tyłu co nie? Podpowiedzcie, bo może to -9 khumos znaczy coś na ten temat :P

Edytowane przez ewa_hb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko auto z fotki ma pneumatyczne zawieszenie i jest na postoju obniżone.Żeby nim jeździć musiał by mieć poblokowane sprężyny i byłby twardy jak beton-zobaczcie: żadnego prześwitu praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko auto z fotki ma pneumatyczne zawieszenie i jest na postoju obniżone.Żeby nim jeździć musiał by mieć poblokowane sprężyny i byłby twardy jak beton-zobaczcie: żadnego prześwitu praktycznie.

Bardzo możliwe że masz racje, bo u nas to jest nie do pomyślenia, ale z drugiej strony ostatnio oglądałam

i u Stańców się chyba tak jeździ ;P On co prawda dokładki zderzaka ma trochę wyżej niż ten zet, ale progowe to się ciorają po ziemi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)u Stańców (...)

(...)się ciorają (...)

 

to taki piotrkowski slang ? :P;)

 

 

a w temacie ;) uważam, że 19" do zetki na seryjnym zawieszeniu to pełen spokój - czasem jeżdżę BMW E93 na zawieszeniu M i kołach 225/35/19 przód i 255/30/19 tył i do tego Runflat i jest hardcore w porównaniu do 18" w zetce. Bo swoją droga to w zetce na 19 calach powinno być 225/40 i 245/40 na tyle a to całkiem duże profile ;) Dopiero od 20 cali może być twardo bo będzie profil taki jak na wspomnianych przeze mnie 19 w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie mogę mieć takich w rozmiarze 18''? I dlaczego muszę ją obniżać?

Ula

 

możesz, ale moim zdaniem nie będzie to ładnie wyglądało - zbyt pełna obręcz i za duży rant, żeby ładnie wyglądało bez gleby

 

 

 

grozisz nam ??! :gun::D

 

gdzież bym śmiał :shiftyninja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

możesz, ale moim zdaniem nie będzie to ładnie wyglądało - zbyt pełna obręcz i za duży rant, żeby ładnie wyglądało bez gleby

 

 

Co to jest rant i gleba?

To nie da rady mieć oryginalnych felg bez wydawania pieniędzy na nowe większe opony i bez obniżania samochodu? :( Nie ma jakiegoś sklepu "niestandardowe felgi, każdy rozmiar, 100 wzorów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest rant i gleba?

To nie da rady mieć oryginalnych felg bez wydawania pieniędzy na nowe większe opony i bez obniżania samochodu? :( Nie ma jakiegoś sklepu "niestandardowe felgi, każdy rozmiar, 100 wzorów"?

 

 

Chodzi o rant felgi - kurde nie wiem jak to wytłumaczyć - no tak jakby obręcz i ten kawałek od ramion do obręczy, od środka opony jakby :P, a gleba to potoczna nazwa obniżenia auta, mam nadzieję, że daje radę zrozumieć :)

Da radę mieć oryginalne felgi bez zmiany opon, pod warunkiem że kupisz felgi o takim samym rozmiarze - jak masz opony na felgi 18" to felgę zamienisz na 18", no i musisz tez wziąć pod uwagę szerokość felgi - bo jak będziesz miała oponę np. szerokość 195 (w zetkach są przeważnie 225/245) to nie założysz jej na felgę np.o szerokości 9,5 czy 8,5. Takie tabelki jaka opona pasuje na jaką felgę i na odwrót są w internecie, na pewno bez problemu je znajdziesz (Edit: albo proszę pod nos tu albo tutaj ) :) Są różne sklepy z oponami, no ale to już trzeba w googlach poszukać felgi o rozstawie 5x114,3 - bo takie wchodzą do zeta, najmniejsze to 17", ale jak masz hamulce brembo to musisz pamiętać też o tym żeby felga miała odpowiedni rozmiar, również pod tym względem, żeby np. ramiona felgi nie zahaczały o zacisk hamulca - generalnie rzecz biorąc to chyba wszystko o czym trzeba pamiętać.

 

 

gdzież bym śmiał :shiftyninja:

 

Twoje szczęście ^ ^ :D

 

 

P.S. Ten link, który wkleił worm, też może pomóc - masz tam podane różne rozmiary felg, opon jakie są na nie założone, a do tego offset - i masz pewność, że będzie pasowało do zeta, bo jak do jednego pasuje, to do praktycznie każdego da się wsadzić ;] (chyba że było coś bardzo modzone)

Edytowane przez ewa_hb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rant to jakby głębokość felgi od zewnątrz w kierunku samochodu? Chodzi o to, że te felgi mają spore wgłębienie i dlatego potrzebuję szerszej opony, żeby felgi nie zahaczały o Brembo?

 

Tylko dlaczego potrzebuję wyższej opony? Tylko ze względów wizualnych?

 

To spiszę wszystkie możliwe numery z opon, żebym wiedziała jaki rozmiar felg wybrać, tylko jeszcze pytanie - gdzie szukać? Na allegro same pospolite nudy...

 

Dzięki za cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rant to jakby głębokość felgi od zewnątrz w kierunku samochodu? Chodzi o to, że te felgi mają spore wgłębienie i dlatego potrzebuję szerszej opony, żeby felgi nie zahaczały o Brembo?

 

Tylko dlaczego potrzebuję wyższej opony? Tylko ze względów wizualnych?

 

To spiszę wszystkie możliwe numery z opon, żebym wiedziała jaki rozmiar felg wybrać, tylko jeszcze pytanie - gdzie szukać? Na allegro same pospolite nudy...

 

Dzięki za cierpliwość :)

 

Hmm.. nie do końca.. masz duży rant w tej feldze - więc przydałaby się gleba, żeby taka felga z dużym rantem dobrze wyglądała ;) Te felgi, które masz na tym zecie ze zdjęcia mają szerokość 10, więc potrzebne będą na nie co najmniej opony o szerokości 245. Może być felga o szerokości np. 9 z dużym rantem i małym rantem - to jest raczej kwestia wzoru, ale to jaka opona wchodzi na felgę zależy od rozmiaru felgi, nie wielkości rantu :)

 

245, 225, 195 to są szerokości opony

35,45,55 to jest wysokość opony (szerokość od felgi do bieżnika opony)

a 17" 18" 19" to jest wielkość otworu w oponie :P jakkolwiek to zabrzmi ;P

 

Potrzebujesz opony tak jakby niższej i szerszej do takiej felgi jak na zdjęciu - felga ta jest w różnych rozmiarze - może najlepiej zrób tak, że zobacz jakie masz opony (szerokość, wysokość) i wtedy porównaj jakie felgi możesz do takich opon kupić... :) Jak masz opony 18" to felgę tez musisz mieć 18", jak masz opony 245 to felgę możesz mieć o szerokości od 8,5 do 10 no i rozstaw 5x114,3. Tak chyba będzie najprościej jak nie chcesz kupować nowych opon.

Edytowane przez ewa_hb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm.. nie do końca.. masz duży rant w tej feldze - więc przydałaby się gleba, żeby taka felga z dużym rantem dobrze wyglądała ;) Te felgi, które masz na tym zecie ze zdjęcia mają szerokość 10, więc potrzebne będą na nie co najmniej opony o szerokości 245. Może być felga o szerokości np. 9 z dużym rantem i małym rantem - to jest raczej kwestia wzoru, ale to jaka opona wchodzi na felgę zależy od rozmiaru felgi, nie wielkości rantu :)

 

245, 225, 195 to są szerokości opony

35,45,55 to jest wysokość opony (szerokość od felgi do bieżnika opony)

a 17" 18" 19" to jest wielkość otworu w oponie :P jakkolwiek to zabrzmi ;P

 

Potrzebujesz opony tak jakby niższej i szerszej do takiej felgi jak na zdjęciu - felga ta jest w różnych rozmiarze - może najlepiej zrób tak, że zobacz jakie masz opony (szerokość, wysokość) i wtedy porównaj jakie felgi możesz do takich opon kupić... :) Jak masz opony 18" to felgę tez musisz mieć 18", jak masz opony 245 to felgę możesz mieć o szerokości od 8,5 do 10 no i rozstaw 5x114,3. Tak chyba będzie najprościej jak nie chcesz kupować nowych opon.

 

Ewa, chyba masz encyklopedię parametrów opon w głowie :o

Okej, spisałam numery. 225 / 45 R 18. Czyli dla moich kół szerokość felgi 6.0-8.5, zalecana 7.5.

...

:( Za dużo tych parametrów :( Jeszcze kupię coś co nie będzie pasować :( Na jakiejś stronie kazali mi wybrać rozstaw śrub i zgłupiałam.

Chlip...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, chyba masz encyklopedię parametrów opon w głowie :o

Okej, spisałam numery. 225 / 45 R 18. Czyli dla moich kół szerokość felgi 6.0-8.5, zalecana 7.5.

...

:( Za dużo tych parametrów :( Jeszcze kupię coś co nie będzie pasować :( Na jakiejś stronie kazali mi wybrać rozstaw śrub i zgłupiałam.

Chlip...

rozstaw śrub tak jak pisała już Ewa 5x114,3

a sprawdziłaś tył bo pewnie tylne są szersze, jeżeli stockowe to 245

 

jak wybierzesz to zawsze możesz tu jeszcze zapytać... a Ewa pewnie odpowie czy będą pasowały :P

Edytowane przez BossNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziłaś tył bo pewnie tylne są szersze, jeżeli stockowe to 245

 

jak wybierzesz to zawsze możesz tu jeszcze zapytać... a Ewa pewnie odpowie czy będą pasować :P

 

sprawdziłam 3 opony, są takie same. prawdopodobieństwo, że czwarta jest inna jest niewielkie ;) dobra, poszukam na ebayu. ale czy naprawdę nie można kupić czegoś oryginalnego w Polsce? nietypowefelgi.pl? felgiwszystkierodzaje.pl?

 

hehe http://gadzetomania.pl/2011/07/12/najbardziej-odjechane-felgi-samochodowe/ruletka/top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...