Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Felgi, opony


Tokyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie zmieniając pytanie.. co radzicie zrobić na zimę, czy przejść na 17 cali, czy pozostać przy 18-kach dobierając odpowiednie felgi i opony? Zrobiło mi się to mega skomplikowane, teraz jeszcze mówicie, że z tymi Brembo są problemy(muszę zobaczyć, czy na pewno mam Brembo w swoim aucie, bo to widzę wiele zmienia w temacie felg).. poradźcie, jak najlepiej ustawić auto na zimę, chodzi mi o kompromis pomiędzy wyglądem, przeczepnością, a ceną. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmks

ogólnie zmieniając pytanie.. co radzicie zrobić na zimę, czy przejść na 17 cali, czy pozostać przy 18-kach dobierając odpowiednie felgi i opony? Zrobiło mi się to mega skomplikowane, teraz jeszcze mówicie, że z tymi Brembo są problemy(muszę zobaczyć, czy na pewno mam Brembo w swoim aucie, bo to widzę wiele zmienia w temacie felg).. poradźcie, jak najlepiej ustawić auto na zimę, chodzi mi o kompromis pomiędzy wyglądem, przeczepnością, a ceną. ;)

 

 

ja postawiłem na 17" z kilku względów:

1) i tak musiałem kupić drugi komplet felg (nie uznaje przekładania opon co sezon, szczególnie że nie mam czasu stać w kolejkach i przekładam koła sam w garażu ;) )

2) większy profil opony daje mniejsze szanse uszkodzenia opony i felgi na dziurach a tych zimą jest dużo i są trudniej zauważalne.

3) cena opon i felg 17 jest duuuużo niższa niż 18

4) uważam, ze jazda na oponach 245 po śniegu nie jest dobrym pomysłem - węższa opona lepiej się sprawdza na śniegu, jednak kosztem przyczepności na suchym. Ale zima to dla mnie czas uspokojenia, wyciszenia i zadumy :D więc jeżdżę spokojniej niż latem Tym bardziej, ze opierałem się na doświadczeniach mojego brata - on ma latem 255 i 19 cali a zimą 225 i 17 cali (w BMW) i jest zadowolony.

5) zetka nie wygląda aż tak źle na 17 calach ;)

 

decyduj sam ;) to czy masz brembo - to zalezy czy masz wersję EU czy US - jeśli euro to na 100% masz brembo, jeśli US to musisz zajrzeć w koło - na zacisku jest napisane, zresztą jego kształt jest inny z uwagi na ilość tłoczków ;) chyba, że masz pełny wypas - skórę, bose itd - to wtedy duze prawdopodobienstwo jest ze masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skórka i bose jest.. ale jutro spojrzę czy na pewno są Brembo tez ;) Twoja opinia pokrywa się z tym, co miałem w głowie, że 17-ki i 225/50 byłoby ok.. Tylko teraz nie wiem, jakie felgi mam do wyboru z tych 17-tek, rozumiem, że jest to zależne czy mam te tarcze z brembo, czy nie.. i jeżeli nie, to na ET muszę patrzeć i ok. 30,35,40 musi ono wynosić z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postawiłem na 17" z kilku względów:

1) i tak musiałem kupić drugi komplet felg (nie uznaje przekładania opon co sezon, szczególnie że nie mam czasu stać w kolejkach i przekładam koła sam w garażu ;) )

2) większy profil opony daje mniejsze szanse uszkodzenia opony i felgi na dziurach a tych zimą jest dużo i są trudniej zauważalne.

3) cena opon i felg 17 jest duuuużo niższa niż 18

4) uważam, ze jazda na oponach 245 po śniegu nie jest dobrym pomysłem - węższa opona lepiej się sprawdza na śniegu, jednak kosztem przyczepności na suchym. Ale zima to dla mnie czas uspokojenia, wyciszenia i zadumy :D więc jeżdżę spokojniej niż latem Tym bardziej, ze opierałem się na doświadczeniach mojego brata - on ma latem 255 i 19 cali a zimą 225 i 17 cali (w BMW) i jest zadowolony.

5) zetka nie wygląda aż tak źle na 17 calach ;)

a ja się wyłamałem i zimą jeżdżę na 18 z oponami 225,245 :P

ale w sumie to tak wyszło.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył 225/55 mówisz.. a felgi te które posyłałem wczesniej w linkach(jakbyś mógł tam zajrzeć, te z dotza czy z momo).. weszłyby?

 

w sensie, czy weszłyby na te opony na przód i tył ;) pewnie napiszesz, że to zależy od tego, czy mam Brembo;) Muszę to jutro sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmks

tył 225/55 mówisz.. a felgi te które posyłałem wczesniej w linkach(jakbyś mógł tam zajrzeć, te z dotza czy z momo).. weszłyby?

 

w sensie, czy weszłyby na te opony na przód i tył ;) pewnie napiszesz, że to zależy od tego, czy mam Brembo;) Muszę to jutro sprawdzić.

 

7 cali byłaby za wąska - zalecane na opony 225 jest 7,5 cala. ja mam przód 7,5 cala , tył 8 cali.

 

Co do montażu na brembo - wybacz, ale wróżką nie jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się wyłamałem i zimą jeżdżę na 18 z oponami 225,245 :P

ale w sumie to tak wyszło.. ;)

 

ostatnia zima na 19' i juz nigdy wiecej... :P

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem na tym setupie plus michelin aplin pa3, a czy daję radę, okaże się jak spadnie śnieg... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nawet mam chyba takie opony, ale nie jestem pewna.. i już przejeździłam poprzednią zimę :) Jest fun, ale dawały radę :P;) chociaż wiadomo, do 'odśnieżania' się z nimi nie zabierałam ;P

Edytowane przez ewa_hb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nawet mam chyba takie opony, ale nie jestem pewna.. i już przejeździłam poprzednią zimę :) Jest fun, ale dawały radę :P;) chociaż wiadomo, do 'odśnieżania' się z nimi nie zabierałam ;P

 

Ewa no to nie dość że mamy takie same zetki, to jeszcze wychodzi na to że jeszcze opony :P Ja tam jakoś nie boję się że będę się na tych 18' zakopywał, bardziej niepokoi mnie fakt że zetką może się jeździć jak pługiem... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak się wozi zimówki :D

http://i54.photobuck.../1239396045.jpg

Ooooo... tylko trzeba pamiętać żeby przypiąć pasem do rozpórki -bezpieczeństwo przede wszystkim :P

 

Młynarz, na to wygląda :P jak sobie/Ci odsnieża to nie będziesz robił za pług.. :P zreszta.. póki co to śniegu nie ma <_<

Strider, na pewno jakieś składane też mają :D Poza tym bez przesady z tym bagażnikiem w roadsterze :rolleyes: Z tego co widziałam to ten fiskars by wszedł spokojnie (z zastosowaniem instrukcji obsługi z klapy) ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo... tylko trzeba pamiętać żeby przypiąć pasem do rozpórki -bezpieczeństwo przede wszystkim :P

...

w ramach ciekawostki:

http://img413.images...41749515416.jpg

http://i334.photobuc...BK/kayak025.jpg :|

 

myślę, że do roadstera spokojnie wszedłby ten fiskars, bo to nie jest zwykła łopata :D do coupe włożyłbym z 10 fiskarsów ;)

 

tak to pasuje do coupe :

To teraz wiem do kogo dzwonić jakby co :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że do roadstera spokojnie wszedłby ten fiskars, bo to nie jest zwykła łopata :D do coupe włożyłbym z 10 fiskarsów ;)

 

tak to pasuje do coupe :

 

DSC04302.jpg

Mam identyczną! :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Podepnę się pod temat. W miniony weekend rozwaliłem felge Rays tylną. Werdykt specjalisty-szrot. W związku z tym mam kilka pytań. Ciężko mi znaleźć na allegro, jak już jest to trzeba dać praktycznie tysiaka. Zastanawiam się co zrobić czy jednak dokupić czy może kupić jakieś inne a pozostałe 3 sprzedać. Nie mam dużych funduszy, ale Rays-y średnio mi się podobają. Jakie parametry powinna mieć felga do brembo i stockowych gum. Chodzi mi najbardziej o szerokość(czy może być jedna? czy też muszą być różne?) i o ET.Czy macie może jakieś namiary na sklepy z felgami nawet używanymi w rozsądnej cenie? Może gdzieś jeszcze poszukać tego Rays-a.

PS: Co można zrobić z rozwaloną felgą?

 

 

 

Niestety naruszona jest konstrukcja i nie da się naprawić.

post-37892-0-59525600-1326210312_thumb.jpg

Edytowane przez DanPlut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego kąta patrzac na zdjecie nie wyglada jeszcze tak zle, żeby nie dało sie jej uratowac

 

felga jakie parametry powinna miec??

a rożne, bo nissan ma duże nadkola co kazdy wynalazek pomiesci:)

w serii jest 18x8`` ET:30

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej felgi już nie uratujesz bo jest kuta i chyba nikt w Wwa nie będzie miał nawet maszyny tak mocnej aby wyprostowała tą felgę.

Ja już załatwiłem pare sztuk kutych felg więc coś na ten temat wiem :)

A nawet jak ją pod prostują to Ci będzie bić przy ponad 140 Km/h

 

Ja mam te raysy do driftu więc jak będziesz chciał sprzedać pozostałe 3 to możesz do mnie uderzyć.

 

PS: Co można zrobić z rozwaloną felgą?

 

Ja będę sobie z jednego Raysa Nismo robił stojaczek obrotowy na wina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...