Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PCMSCAN I INNE PROGRAMY


maius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bawię się właśnie ELMem i PCMSCANem w wer. 2.4.12 i coś nie hula. Tzn w końcu bawiąc się opóźnieniami w programie (ustawienia ODB-II: odpowiednio 5000ms, 1000ms, disable ODB-II support... zaptaszkowane) udało mi się połączyć i nawet przestało zrywać, tylko zastanawia mnie jedno: w konsoli PCMSCAN widzę, że program cały czas próbuje się łączyć z prędkością 115200. Okazjonalnie nadal zrywa połączenie. Szukać innej wersji programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz ustawioną prędkość 115000?? Timeouty daj na 400ms

Prędkość na porcie w systemie mam 38400, wg instrukcji, która przyszła z interfacem. Timeouty były oryginalnie 3000 i 200 ms, ale wtedy rozłączało prawie natychmiast po wykryciu samochodu przez program, dopiero jak ustawiłem tak jak powyżej zaczęło trzymać i byłem w stanie zrobić odczyty z czujników. W sumie nie próbowałem dać niżej od tych domyślnych, może to jest trop.

Z tego, co czytałem, to PCMSCAN sam sobie wykrywa parametry połączenia, tylko właśnie nie rozumiem, czemu uparcie próbuje na 115000 skoro prędkość portu jest inna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień prędkość na 115000

Próbowałem, w ogóle się nie połączy. Chyba, żeby zmienić i jednocześnie zjechać z timeoutami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia USB, prędkość 115000, timeouty po 400 i popróbuj, w programie nic nie ruszaj tylko zaznacz ptaszka tam gdzie poprzednio, nie chce już mi się wyłazić do nissmo jak by co to jutro zerknę i zrobię scrina, ostatnio się łączyłem i było OK ale nie zbadane sa wyroki nissmo devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia USB, prędkość 115000, timeouty po 400 i popróbuj, w programie nic nie ruszaj tylko zaznacz ptaszka tam gdzie poprzednio, nie chce już mi się wyłazić do nissmo jak by co to jutro zerknę i zrobię scrina, ostatnio się łączyłem i było OK ale nie zbadane sa wyroki nissmo devil.gif

Spoko, nie fatyguj się, i tak dobrze, że się udało już drugie podłączenie, a zanim ja ogarnę ten program to też trochę minie, także szału nie ma, puki co to bardziej taka zabawka dla mnie niż narzędzie konieczne do prawidłowego funkcjonowania auta :shifty:

Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo sobie nie obiecuj biggrin.gif podejrzysz to i tamto, wykasujesz błąd i to tyle, nasze nissmo jeżeli chodzi o takie programy jest dość ubogie,

 

no to przeszedłem się do nissmo, zapodałem mu fejsa i odpaliłem PCMSCAN-a i o dziwo nadal działa biggrin.gif wrzucam scriny z pracy programu i ustawień USB oraz plik configuracyjny do odpalenia programu biggrin.gif

 

plik bo coś się zamuliło

 

wydzieliłem temat co by nie szukać po całym dziale, zamieszczamy tu działające konfiguracje i scriny z ustawień programów i USB,

247_11_55_56.png

247_11_56_06.png

247_11_56_11.png

247_11_56_31.png

247_11_57_35.png

247_11_57_50.png

247_11_57_58.png

247_11_58_18.png

247_11_58_25.png

USTAWIENIA.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

panowie posiadam almerke 1,5 dci rok 2002/2003 po fl i mam problem z ELM 327.

zakupiłem u pewnego pana taki kabelek

http://allegro.pl/show_item.php?item=2291554220

no i problem jest ogólnie z programami instalowałem scanmastera i niby kabel widzisz ale nie odczytuje błędów

potem zainstalowałem OBD SCANTECH (NISSAN) wersja 1.29 po pewnych kombinacja przy wyszukiwaniu ECU cos tam znalazło zaznaczyłem odpaliłem skanowanie i nie chce nic znaleźć potem poprzestawiałem na inne prędkosci i potem nie chce wogóle ECU znaleźć.

na sam koniec przed nerwicom zainstalowałem pewien program o nazwie ScanTool.net no i po uruchomieniu i ustawianiu interfejsu gdzie ustawiałem com w kompie i programie na 1 potem zmieniałem na com2 i różne prędkosci i wyskakiwał mi bład taki.

"your device does not appear to be a genuine ElmScan 5. Due to their poor quality and high support costs. ELM 327 clones are no longer supported. Please visit www.ScanTool.net to purchase a genuine scan tool"

ludziska pomóżcie chociaz wy zeby uruchomic tego ELM-a żeby działał i kasował mi błędy bo jak narazie tylko to moge zadziałać z almą.

 

dodam jeszcze że przy podłączeniu ELM-a tylko do kompa zaswieca mi sie jedna dioda czerwona. zaś jak podłaczyłem do almy i komputera to mialem wrazęnie jak by ta czerwona lampka bardziej sie jaśniejsza zrobiła.

pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kupiłeś trefnego elma bo po podłączeniu do gniazda powinny się zaświecić wszystkie diody.

Miałem podobnie i odesłałem kabel i wymienili i łączy się ok.

Tylko nie kupuj tu DIAGNOSTIC_PL bo poczekasz z 5 tygodni

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak że jak podłaczam sam kabel do almy to zaswieca sie jedna lampka od zasilania (czerwona) i potem po kolei jedna po drugiej sie zapala sie i gaśnie jedna po drugiej od strony zasilania w góre i spowrotem i w toyocie Yaris tez tak mam ale znajduje bład i usuwa a w almie mojej nie chce znaleźc błędu pomimo że sie łaczy z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Może Wy mnie poratujecie, kupiłem ELM327 bluetooth, bawiłem się z prędkościami etc i nic, przez ScanTool.net nawet się nie łączy (zatrzymuje się na resetowanie interfejsu) w PCMSCAN łączy się na sekundę i zaraz rozłącza.

 

Wie ktoś co może być przyczyną?

 

Dodam, że urządzenie ma nazwę Bluetooth "CBT." i ciekawe jest to że Samsung Galaxy Ace z androidem 2.3.6 go zupełnie nie wdzi, a również Ace z andkiem 2.2.1 już widzi, ale Torque też nie chce się połaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

witam

nie moge połączyć się PCMSCANem ani scanMasterem do nissana primery p12 2.2Dci konfigurację zrobiłem zgodnie ze zdjęciami wyżej czy ten program łączy się wogóle z dieslami czy tylko benzyniaki ?

Edytowane przez mariusz_xx3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kolegow -potrzebuje programu do elm 327 mam ver 1.5a .kupilem jakis czas temu i z zalaczonej plutki zainstalowalem .Dzialalo ok czuli skanowalo ,a ze bylo wszystko ok wiec odlozylem elma do szuflady aplytke ....gdzies .Zrobilem reset kompa i d*pa nie wiem gdzie ta plytka ,a bez niej elm nie instaluje sie .W bolidzie p12 zaswiecila sie pomaranczowa kontrolka silnika i nie moge zobaczyc co ... prosbe mam by ktos mi  wyslal na imeil ten driver do elm 327   -wosikk@onet.eu dzieki z gory za pomoc 

Edytowane przez diabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stery powinny zassać i zainstalować się z neta bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stery powinny zassać i zainstalować się z neta bez problemu

hm...powinny ale nie moge...dalem rade na szczescie na kompie corki byl i sprawdzilem wykasowalem i wymienilem -sonda lamda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

pcmscan nie działa przez jego prędkość

Lepszy jest scanxl można ustawić prędkość i tak zrobiłem i od razu poszło.

Swoją drogą tyle ludzi niby używa a w całym polskim necie nikt nie potrafi napisać konkretu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

kupiłem ELM327 v2.1 ale nie mogę się połączyć z samochodem (P11.144 GA16DE 2000r.) przez Bluetooth, z samym ELM'em się łączy ale już z ECU nie, próbowałem kilku programów, Torque na androida też nie może się połączyć, jakaś apka na windows phone 10 tez nie, ale wyskakuje komunikat ELM bad clone detected czy coś takiego, dodam że ELM kupiłem jeden z tańszych, co może być przyczyną braku połączenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...