Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy nabytek - wymiana płynów


dooshpastesh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! To mój pierwszy post więc wypada się przywitać :D

 

Zakupiłem używaną navarę D22 z 2003r 2,5Di manualna skrzynia biegów. 230000km przejechane.

 

Daleko mi do autoryzowanego serwisu więc pytanie brzmi:

 

Jakie płyny i oleje powinienem wymienić po zakupie w jakich ilościach kupić i o jakich wartościach? Dokładniej, olej silnikowy, skrzynia biegów, przekładnie, chłodnica, pł. chamulcowy? Co polecacie? jakie są koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze do nowszej wersji ale plyny do przekladni te same.

Pozwoliłem sobie zrobić mały tutorial w pdf`ie dotyczący wymiany płynów i filtrów w silniku 2.5 dCi(YD25DDTi). Dotyczy zarówno Pathfindera R51 jak i Navary D40 w automacie.

 

 

downloadq.png

 

http://www.sendspace.com/file/wrhha2

 

PS

Zamienniki ori oleju do Diesla 2.5:

Bez DPFa - Motul 8100 X-cess 5W-40

Z DPFem - Motul 8100 x-clean c3 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze do nowszej wersji ale plyny do przekladni te same.

Pozwoliłem sobie zrobić mały tutorial w pdf`ie dotyczący wymiany płynów i filtrów w silniku 2.5 dCi(YD25DDTi). Dotyczy zarówno Pathfindera R51 jak i Navary D40 w automacie.

 

 

Zaciekawił mnie Twój tutorial i ściągnąłem, ale pojawił się plik Setup.exe a nie pdf... Czy faktycznie tak jest?

 

To juz sobie sam odpowiadam: kliknąłem "download" z okienka, jak sie okazuje, reklamy, a nie ten od pliku. Wszystko pięknie zrobione!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście dobierałem do Cat-ów oleje Fuchs już jakieś dwa lata temu nic się mi nie przydarzyło , wszystko działa jak należy wiec teraz jak mi gwarancja się skończyła też dobiorę do navki oleje tej firmy.

 

link do stronki z doborem oleju http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1152

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przede wszystkim witam wszystkich,

 

Zakupiłem właśnie Navarę D40 2,5 2007 rok i zacząłem śledzić forum odnośnie wymiany olejów .. jako posiadacz Jeepa jakieś blade pojęcie o tym mam.

 

Olej silnikowy - tak jak polecacie zaleję MOTUL 8100 X-CLEAN 5W-40 ACEA C3 (mam DPF)

Most przód - tu instrukcja zaleca 80W90 .. tak jak w moim Jeepie jednak znawcy tematu do jeepa jeżdżącego w terenie lub targającego przyczepy zalecają 75W140 - czy ktoś z was tego oleju używa do przedniego mostu ??

Most tył - mam most z blokadą, nie znalazłem informacji jaki olej zalać i czy niezbędny jest jakiś dodatek (typu LSD)??

Skrzynia i reduktor - zaleję VAVOLINA MaxLife ATF

 

A i jeszcze pytanko - czy w skrzyni automatycznej są jakieś filtry które się wymienia? (w Jeepach są 1 lub 2 w zależności od modelu..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz most z blokadą lej zwykły olej bez LSD niena potrzeby lać W140 wystarczy W90 most ma radiator zamiast zwykłego blaszanego dekla więc dobrze odprowadza ciepło to samo dotyczy przedniego dyfra obudowa jest aluminiowa

I tak jak w jeepie reduktor ATF.

Gdzieś na forum w moich postach znajdziesz jakie ilości i rodzaje gdzie wlewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...