Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Offroad. Płyta montażowa pod wyciągarkę + zderzak przedni


Gość jareksm2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zainteresowany montażem wyciągarki, ale bez konieczności robienia całego zderzaka.

 

Znalazłem ofertę płyty montażowej pod wyciągarkę link: http://www.szalonymax.pl/product-pol-19142-23419142-Plyta-montazowa-do-wyciagarki-Nissan-Terrano-II.html ale ja posiadam starszy model z 1999 r gdzie jest inny zderzak. Czy ktoś posiada takowe rozwiązanie? Proszę o wszelkie info tj.: projekt, zdjęcia oraz opinie.

 

I co? Nikt nie stosował tego rozwiazania?

Edytowane przez jareksm2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam ten sam model i „windę” zamontowałem w miejscu tablicy rejestracyjnej (wyciągarka ciągnie bezpośrednio za ramę), do tego zostało dorobione orurowanie aby zlikwidować ostre krawędzie a tak to wygląda : post-34113-0-41899200-1317186859_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wally możesz opisać lub zapodać więcej dokładniejszych zdjęć jak to jest zamocowane do ramy? u mnie jest chłodnica od klimy i jest problem gdzie to przykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie całość jest wykonana z blachy stalowej 4 mm (producent wyciągarki zaleca min 6 mm) ja zastosowałem lżejsze rozwiązanie. Miejsca najbardziej obciążone są wygięte lub spawane w kątownik w kilku miejscach napawane do grubości 7 mm. Całość piaskowana i lakierowana proszkowo. Po niedz będe na kanale, to zrobię kilka fotek

 

Przepraszam za nie umyte auto i jakość (telefonem robione)...

post-34113-0-34238100-1317834581_thumb.jpg

post-34113-0-63886000-1317834600_thumb.jpg

post-34113-0-79429300-1317834633_thumb.jpg

post-34113-0-78075500-1317834666_thumb.jpg

Edytowane przez Wally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować zamontować wyciągarkę pod autem np. w okolicach tylnej osi bo jest tam dużo miejsca, tak jak często to ma miejsce przy meczanicznych wyciągarkach. Ma to swoje plusy bo nie obciążasz dodatkowo przodu co za tym idzie nie musisz zakładać twardszych drążków i poprawiasz rozkład masy w samochodzie. Linę ciągniesz pod autem do przodu i przy ramie pod chłodnicą robisz prowadnicę. Na siłę to nawet zderzaka nie musisz wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykane okienko w podłodze pod tylną kanapą. Fakt, jest z tym trochę zabawy ale z drugiej strony w większości zmot wyciągarki elektryczne też się montuje centralnie, dla lepszego rozkładu masy, tylko że na wierzchu. Tutaj kwestia estetyczna wymagałaby ukrycia jej pod spodem. Poza tym to tylko jedna z propozycji, na pewno tańsza od zderzaka pod wyciągarę, ale i nie pozbawiona wad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Wally jaką zamontowałeś wyciągarke i czy spełnia Twoje wymagania?

Gdyby do T I ktoś kombinował to dzięki koledze Gramek odważyłem się i trochę porezałem :) dzięki Gramek za pomoc!! Projekt niedokonczony, narazie na etapie testów. Po zamontowaniu sztywnego mostu od hiszpana dokończy się cały zderzak.

 

 

Przy okazji, bedę miał trochę gratów na zbyciu z przedniej zawiechy. Sprzęgi AVM HP (na gwarancji) drążki IRONMAN most praktycznie nowe tarcze i klocki, nowe amory, regenerowane zaciski, polosie, most itd

p1081635.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez zakula81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się marzy ale pracy i siana .... ojojoj..

 

most 1500 ( po wymianie uszczelniaczy, kompletny ze sprzegielkami, tarczami, zaciskami itd)

drązek kierowniczy 50zł

wahacze od discowery 200zł

sprezyny od discovery 100zł

amory od lublina 150zł

 

browary......zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wally jaką zamontowałeś wyciągarke i czy spełnia Twoje wymagania?

Ojojojjjjj

Dawno mnie tu nie było więc spieszę z odp. dałem MAVERICKA 5,5 t i daje sobie radę (zastosowania turystyczne)

ps

Jak ktoś ma odpowietrzenie mostu wyprowadzone do zbiornika to nie wieszajcie aut na drzewach,czy gdzieś tam indziej... olej+ropa w moście to naprawdę nic dobrego...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a ja tutaj http://www.afn.pt/pl/prod_details.php?id=2249&offset=2 znalazłem mocowanie wciągarki do R20 i ze zdziwieniem stwierdzam że mocują ja po prostu do oryginalnych uszu zderzaka ? wygląda mi to na trochę za delikatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Jeżu

 

Wychodzi, że  to jest zamocowane do ramy na 4 "cinkie" śrubki z castoramy. Ale może to swojego rodzaju bezpiecznik, bo wiadomo co puści, jak sie kirownik zapomni i nie puści na czas guzika od łincza... :D

 

No ja bym to jeszcze taśma izolacyjna skręcił ze dwa razy. Bezpieczeństwo przede wszystkim :innocent:

 

 

 

BTW hugh - sprawdzałem, XTR może być za duży gabarytem do małego zderzaka. Nie wiem jak Dragon...

Edytowane przez regwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest takie mocowanie do ramy ... ale to wystaje do przodu tak że ... upps http://www.euro4x4parts.com/parts/6pt1000-1324_winch_mount_pathfinder_terrano_2_pick_up_d21.html

 

chociaż nie .... też jest do mocowania zderzaka, chyba bo nie ma instrukcji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW hugh - sprawdzałem, XTR może być za duży gabarytem do małego zderzaka. Nie wiem jak Dragon...

 

Widzę, że ktoś tu planuje zakup XTR'a...? Bardzo mnie to ciesz, bo mnie ten model też bardzo interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum LR dobre opinie tez ma dragon. Ponoć jeśli chodzi o Chiny (a wszystko jest z chin w tym przedziale cenowym) to jest nie psujący się i niezłe zmontowany. Mówię o 12000 lbs. Sam XTR , jest spory gabarytem  i wychodzi poza mój budżet.

 

Na dragona mavericka, Tomek z intercars daje mi dobra cenę.

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na południu opinia jest jedna...

 

Zibi... bo tam to przynajmniej wiadomo z kim trzeba gadać i zawsze się da dogadać.

 

znam nawet przypadki gdy ktoś w łinczu od zibiego popsuł coś z własnej głupoty... a dało się załatwić

 

 

a z empiryki naocznej... płyta pod łincza ma być mada faka sztywna... bo jak traci płaszczyznę to przekładnia w łinczu robi "ghhhrhrhrhrhrhrhhr.........."

potem nastaje cisza... 4mm bym nie zaryzykował

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiegacie od tematu :P .... nawet jak włożymy hydraulika za 6k to będzie d*pa jak się urwie od samochodu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...