Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Offroad. Płyta montażowa pod wyciągarkę + zderzak przedni


Gość jareksm2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Thespian - Zibi to tylko Escape i King One?. czy Dragona ma też?

 

hugh_h - no w tym Twoja Tęga Głowa, by się nie oderwało, zresztą Królik doświadczalny już jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko przeszkadza jedna część .. i chyba nie tylko mnie bo tu już widać ktoś poddał profil pod chłodnica amputacji i wtedy jest wreszcie dostęp do ramy.

705_DSC00300_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witas, klima to zbytek i strata energii ... skoro już tak Cię wciągnęło to luknij jak Thespian na przykładzie gumowych dywaników widzi takie przypadki  :thumbsup:

w tej chwili stąpasz po cienkiej czerwonej linii ... później już nie będzie odwrotu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witas, klima to zbytek i strata energii ... skoro już tak Cię wciągnęło to luknij jak Thespian na przykładzie gumowych dywaników widzi takie przypadki  :thumbsup:

w tej chwili stąpasz po cienkiej czerwonej linii ... później już nie będzie odwrotu 

 

 

Oj mylisz się, klima jaka jest taka jest i jej nie wywale, ale np ja swojego tyrrana robię pod wyprawy i latem w takiej czarnogórze to jest mega luksus :) Też planuję budowę zderzaka. Zrobie projekt oryginalnych uchwytów od belki przedniej w wersji grubej 8mm, drugi uchwyt będzie wchodził pod ramę od dołu. Uchwyt górny będzie przechodził na wylot przez zderzak i bedzie tam ucho do szarpania. Tak to widzę i na wiosnę buduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do belki przedniej, chyba nie rozumiem ... 8mm tym bardziej? przód masz za wysoko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zrobie grubsze uchwyty takie jak belka zderzaka przychodzi np 8mm, będa na tyle długie, że będą przechodzić przez zderzak na wylot z uchem na końcu płyta będzie miedzy nimi. Od dołu płyta będzie mocowana dwoma uchwytami od ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 8 to nie potrzebne ... jeżeli to ma być dokręcone do oryginalnego mocowania zderzaka, czy ty chcesz zamienić oryginalne mocowanie zderzaka od ramy na 8mm,

myślałem o tym ale to jest trochę pogięte że tak powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze kombinuje :) na fotce widać te uchwyty pod klaksonem. Tylko na tym trzymają się płyty AFN np. Mam w pdf wersję montażową tej płyty.


Tak planuje zastąpić te uchwyty oryginalne nowymi 8mm. Wytne od belki dam koledze i na kompie ci przygotuje do wycięcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to właśnie o tym pisaliśmy że raczej wygląda to na słabe mocowanie, to jest mocowanie zderzaka po prostu, to jest na tyle delikatne że dawanie tam 8mm nie ma sensu bo ja ma walnąć to walnie mocowanie, 5mm to już sporo będzie.

dawałem linka do afn wyżej, jak masz coś więcej niż tam to się podziel co


Tak planuje zastąpić te uchwyty oryginalne nowymi 8mm. Wytne od belki dam koledze i na kompie ci przygotuje do wycięcia :D

no ale o ile ja kojarzę to NIE jest płaski element tylko gięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w necie. Niestety nie jest napisane do jakiego terrano ale sposób montażu całkiem ciekawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba t1 bo w t2 mam wrażenie że ten przedni pas przeszkadza, ale wygląda jak to co z mojego drugiego linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hugh-h moze latem przećwiczymy koncepcje na moim

tniemy zderzak i co tylko potrzeba ,zakupie wincha ,myśle że superwinch  mam do niego przekonanie po 20 latach z pomocą drogową

, zrobimy projekt i bedziesz maił nową dziedzinę w dorabianiu mocowań :)

Edytowane przez siara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ty topiłeś tak głęboko lawetę że ten superwinch był testowany w wodzie ? :)

 

potrzebuje zobaczyć fotę tego pasa przedniego, bo to jest jedyny element który komplikuje sprawę, jak oglądaliśmy z regiwtem to mi się wydaje ze to wystawało poniżej ramy

 

regwit tak ciśnie że do lata pewnie będzie już gotowa jakaś wersją :P

 

ja czekam na przyjazną pogodę wtedy trzeba pozbyć się zderzaka i zrobić jakiś kawałek modelu mocowania,

ja bym to pogiął na prasie potem nie wiem z 5mm może płytę, i zderzak może z 2..3 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lawety nie topiłem ,ale to robi cały rok śnieg lato piach i jak coś wytrzymuje takie przeciążenia to do off ... się nadaje ,

mogę polecić parę siników które wytrzymują , przekladnia to rzecz wymienna najdroższy silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thespian - Zibi to tylko Escape i King One?. czy Dragona ma też?

 

Po co drążyć? :)

 

Dzwoni się do Zibiego... mówi "Zibi - terrano dwójka, masa własna 2 tony, używany do turystyki, topiono 4 razy w roku... i mam na to tyle a tyle złotych"

 

Zibi poleca... montuje się i robi... a jak się zepsuje to się dzwoni "Zibi zepsuło się, objawy są takie a takie..." a Zibi mówi "to będzie to i to, wyślę Ci to pocztą"

Nie żebym miał w polecaniu chłopaka jakiś interes... ale masa ziomków jeździ na jego szpeju i nie ma nikogo nie zadowolonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...