Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nieszczelny intercooler - naprawa


wysockip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam już drugi intercooler który znowu się rozszczelnił, narazie widać delikatne wycieki oleju, i zastanawiam się nad naprawą takiego intercoolera widziałem na aukcjach na allegro że wymieniają w tych intercoolerach rdzeń i spawają dookoła łączenia (jak na załączonym zdjęciu) pytanie moje to czy warto w coś takiego inwestować czy to wystarczy na dłużej czy raczej lepiej dołożyć i kupić intercooler ze wzmocnionym rdzeniem ??

post-27428-0-60546900-1315897465_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Przerabiałem nieco ten temat jakiś m-c wstecz. Kupiłem Xa, w którym był wymieniony intercooler. Tylko problem w tym ze była to używka, która oczywiście sie rozszczelniła. Nissan zresztą przyznaje sie do tego bez bicia ze chłodnice powietrza mają wade konstrukcyjną. W serwisie za nowy po jakiś tam zmianach konstrukcyjnych które miały wyelminować ten problem trzeba zapłacić 2700zł. Zdecydowałem się na zakup intercoolera w zacnym serwisie aukcyjnym(firma chłodnice 24). Chłodnica z wymienionym rdzeniem podobno mocniejszym ale co najważniejsze wspawanym. Rok gwarancji. Narazie wszystko jest w najlepszym porządku. Cena 1200zł to tez nie mało szczególnie patrząc na ceny chłodnic do innych aut. Ale wiadomo wszyscy mają świadomość ze jest z tym ogólny problem i tak to niestety wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zalozylem nowy intercooler regenerowany w firmie z Warki (nie pamietam nazwy)za 830zł, oczywiscie tez spawany tyle ze z moich informacji ma nieco wiekszy przelot niz ten z chlodnice24,ale tez nie jest powiedziany ze konieznie musi byc lepszy, niedlugo traska na 1500km dostanie w ciry to zobaczymy jak sie ta egenerowana chlodnia spawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam już drugi intercooler który znowu się rozszczelnił, narazie widać delikatne wycieki oleju, i zastanawiam się nad naprawą takiego intercoolera widziałem na aukcjach na allegro że wymieniają w tych intercoolerach rdzeń i spawają dookoła łączenia (jak na załączonym zdjęciu) pytanie moje to czy warto w coś takiego inwestować czy to wystarczy na dłużej czy raczej lepiej dołożyć i kupić intercooler ze wzmocnionym rdzeniem ??

 

Masz tu mojego posta ze stycznia. Polecam wszystkim wymianę rdzenia na mocniejszy w naszych X-ach. Przy wymianie rdzenia i tak musi być spawane dookoła. Nie kupuj używek!

 

 

Miałem podobnie. Kupiłem kilka używek i wszystkie albo się rozszczelniły albo były już nieszczelne. Potem kupiłem oryginalną nówkę na giełdzie i oczywiście się rozszczelniła. Rozmawiałem z facetem, który jest guru od chłodnic w Dąbrowie Górniczej i powiedział, że te chłodnice są wadliwe i żadne spawanie, klejenie nic nie da. Ja chcąc zaoszczędzić kupiłem klej do wklejania szyb samochodowych i to pomogło na długo ale i tak się rozszczelniło. Ostatecznie kupiłem w sklepie CHŁODNICE24 intercooler z nowym rdzeniem z roczną gwarancją za 1200 PLN i wreszcie jest idealnie, ma moc i jest szczelny ( a jeżdżę już na nowym coolerze około roku i nie jak kapelusznik :) ). W CHŁODNICE24 powiedziano mi, że oryginały miały rdzenie do mniejszego ciśnienia, dlatego oni dają mocniejsze rdzenie i to się sprawdza.

Edytowane przez Sebastian179r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masz tu mojego posta ze stycznia. Polecam wszystkim wymianę rdzenia na mocniejszy w naszych X-ach. Przy wymianie rdzenia i tak musi być spawane dookoła. Nie kupuj używek!

 

 

Miałem podobnie. Kupiłem kilka używek i wszystkie albo się rozszczelniły albo były już nieszczelne. Potem kupiłem oryginalną nówkę na giełdzie i oczywiście się rozszczelniła. Rozmawiałem z facetem, który jest guru od chłodnic w Dąbrowie Górniczej i powiedział, że te chłodnice są wadliwe i żadne spawanie, klejenie nic nie da. Ja chcąc zaoszczędzić kupiłem klej do wklejania szyb samochodowych i to pomogło na długo ale i tak się rozszczelniło. Ostatecznie kupiłem w sklepie CHŁODNICE24 intercooler z nowym rdzeniem z roczną gwarancją za 1200 PLN i wreszcie jest idealnie, ma moc i jest szczelny ( a jeżdżę już na nowym coolerze około roku i nie jak kapelusznik smile.gif ). W CHŁODNICE24 powiedziano mi, że oryginały miały rdzenie do mniejszego ciśnienia, dlatego oni dają mocniejsze rdzenie i to się sprawdza.

witam kolegów jak tam wasze intercoolery ?? nie rozszczelniły się ??

pytam bo też mam zamiar kupić na chłodnica 24 albo w warce (ogłaszają sie na allegro)

zastanawiam się która zakupić chłodnica 24 -1200zł , valdi z warki -800zł różnicy jest 400zł tylko czy się opłaca zaoszczędzić te parę groszy.

powiedzcie jak się miewają wasze intercoolery

Edytowane przez brandziol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów jak tam wasze intercoolery ?? nie rozszczelniły się ??

pytam bo też mam zamiar kupić na chłodnica 24 albo w warce (ogłaszają sie na allegro)

zastanawiam się która zakupić chłodnica 24 -1200zł , valdi z warki -800zł różnicy jest 400zł tylko czy się opłaca zaoszczędzić te parę groszy.

powiedzcie jak się miewają wasze intercoolery

 

Kupiłem w chłodnice24 i ponad rok bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące nieszczelnych intercoolerów w X-Trailach.

Standardowy intercooler w X-Trailach jest zgrzewany. Oczywistą rzeczą jest, że elementy zgrzewane nie mają 100% szczelności, takiej jak np. elementy spawane.

Mój intercooler nie dawał oznak przecieków, do puki miałem niedokręconą opaskę mocującą rurę z dolotem powietrza do turbosprężarki (opary oleju z odmy skraplały się i wyciekały po ściance króćca nie docierając do turbiny i intercoolera). Obecnie wyciek wygląda poważnie i bardzo nieatrakcyjnie. ;)

Ponieważ konstrukcja zgrzewana z definicji nie może być 100% szczelna, to normalną konsekwencją pojawienia się oleju w przepływającym sprężonym powietrzu, będzie widoczny wyciek. Dodam, że w moim aucie nie ma żadnych problemów z mocą - silnik chodzi bardzo dobrze w pełnym zakresie obrotów, samochód przyspiesza idealnie i jest w stanie bez problemów osiągnąć swoją katalogową prędkość maksymalną.

 

Pytanie brzmi:

KIEDY DEFINITYWNIE NALEŻY WYMIENIAĆ INTERCOOLER?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

....ja spróbuje pospawać ten intercooler zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam znać jak będzie ok! Pozdrawiam

A ja nadal chciałbym wiedzieć, kiedy nieszczelność intercoolera jest problemem, a kiedy można się nią nie przejmować, przymykając oko na kapiący z niego olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal chciałbym wiedzieć, kiedy nieszczelność intercoolera jest problemem, a kiedy można się nią nie przejmować, przymykając oko na kapiący z niego olej...

 

....po prost "turbo nie loto " tak jak powinno. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....po prost "turbo nie loto " tak jak powinno. ;)

Na razie nie mam problemu, u mnie osiągi są całkowicie OK, więc cały układ sprężania działa wystarczająco sprawnie. Tyle, że olej mi się leje po intercoolerze (no może nie dosłownie leje, ale zacieki są spore).

Edytowane przez Mark_75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam problemu, u mnie osiągi są całkowicie OK, więc cały układ sprężania działa wystarczająco sprawnie. Tyle, że olej mi się leje po intercoolerze (no może nie dosłownie leje, ale zacieki są spore).

 

 

...mam dokładnie tak samo jak ty. Ostatnio wkurzyłem się i umyłem silnik bo już patrzeć nie mogłem na to dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark, załóż sobie separator od Lublina na odmę, umyj silnik jak kolega Virilitas sugerował i zobaczysz zapomniesz o brudnych przewodach, albo przynajmniej zabrudzenie sporo ograniczysz.

Edytowane przez heckler1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam problemu, u mnie osiągi są całkowicie OK, więc cały układ sprężania działa wystarczająco sprawnie. Tyle, że olej mi się leje po intercoolerze (no może nie dosłownie leje, ale zacieki są spore).

 

 

 

...jeżeli pytałeś czy nieszczelny intercoler może mieć na coś wpływ to zapraszam cię do tematu który sam założyłem. Wydaję mi się że jednak ma na coś wpływ !!! :

 

NOWOŚĆ - możliwa przyczyna ciężkiego odpalania X-Traila w zimę!

Edytowane przez Virilitas
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość valdi-chlodnice

Witam w pierwszym poście kolega umieścił zdjęcie intercoolera w naszym wykonaniu. Nasze 15 letnie doświadczenia w zakresie naprawy chłodnic. Oferujemy Państwu wymiane rdzenia ponieważ:

 

Wadą fabryczną intercoolerów w X-TRAILU jest to, że znajduję się on na silniku. Drgania silnika powodują trwałe uszkodzenie intercollera,

które nie nadaje się do naprawy. Dlatego też oferujemy państwu wymianę rdzenia na nowy wzmacniany rdzeń. W ten sposób likwidowana jest przez nas wada fabryczna. Gwarantujemy, że taki intercooler wytrzyma wiele lat. Dla użytkowników forum rabat 5%.

Edytowane przez valdi-chlodnice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, dla niewtajemniczonych przedstawiam fotograficzną instrukcję jak zdemontować intercooler. U mnie jest problem z rzadkim intercoolerem i muszę go wysłać do wymiany rdzenia. W chłodnice24.pl powiedzieli że nie mają gotowego do rocznika po liftingu (rocznik 06-07). Podobno ma inną geometrię doprowadzonych przewodów. Dlatego dzisiaj zdemontowałem i jutro wysyłka.

Po pierwsze należy:

  • odkręcić cztery śruby kluczem 12 mm (zdjęcie 2 i 3),
  • poluzować cybanty na wężach gumowych (zdjęcie 1 i 3),
  • odłączyć wtyczkę (zdjęcie 3),

Następnie, stojąc przodem do komory silnika, podnosimy delikatnie prawą górną część intercoolera aż rozłączy się z przewodem gumowym. Następnie przesuwamy delikatnie w lewo i odłączamy przedni lewy przewód gumowy.

Po zdjęciu, otwarte końcówki przewody zabezpieczyłem folią na wszelki wypadek (postoi 2 dni).

 

I to wszystko.

post-52796-0-45017300-1331492508_thumb.jpg

post-52796-0-73575500-1331492554_thumb.jpg

post-52796-0-16128300-1331492600_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co zamierzasz wysłać im z osłoną i czujnikiem? Ile zaśpiewali za przeróbkę?

Edytowane przez LeonMP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocznika 03-06 mają w lepszej cenie 799,- u mnie rdzeń jest trochę inny więc niestety 999,-.

Wysyłam z osłoną, będzie sztywniejszy w transporcie.

Z informacji z forum wynika że nie warto "inwestować" w oryginał lub używki, a trzeba zmienić rdzeń.

Edytowane przez X-Johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość valdi-chlodnice

Witam serdecznie polecam przed wysłaniem intercoolera do chlodnic24 porownac wykonanie intercoolerów przez naszą firmę

 

A u nas do każdego modelu kosztuje tyle samo bo rdzenie są identyczne a sprzedający mówiąc cene 999 naciąga kupującego

post-51048-0-39023900-1331670391_thumb.jpg

post-51048-0-25362100-1331670403_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakies zniżki dla forumowiczów? Być może byłbym waszym klientem? I ile dajecie gwarancji?

Edytowane przez LeonMP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość valdi-chlodnice

u Nas sytuacja wyglada identycznie jak u konkurencji dostajemy stary tego samego dnia wysyłamy intercooler z nowym rdzeniem jak nawiążemy współprace to będziemy to robić na zasadzie nowy a potem odsyłasz stary. Więcej info pod numerem tel 504 003 451

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość valdi-chlodnice

Klejenie nic nie daje każdy intercooler który dostajemy na wymiane rdzenia widać że był klejony każdy próbuje tak robić ale to zdaje egzamin na bardzo krótki czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...