Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nieszczelny intercooler - naprawa


wysockip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Captain Jack Sparrow

możesz teraz umyć i będzie ładniej ale na krótko :) zaznaczony przez Ciebie element jest brudny bo kapie na niego olej z pękniętego IC który jest nad nim. A olej w IC w małych ilościach jest z odmy - naturalna sprawa.

 

Rozumiem, że najlepiej kupić IC w firmie z Warki.

Czy ja jako nie wprawiony mechanik sam go wymienię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy podana przez Ciebie firma jest dobra. Mój został pospawany i działa ok. Gdybym dziś znów miał naprawiać IC to bym go spawał lub mocował FIMC - wychodzi o wiele taniej niż kupno "nowego wzmacnianego".

 

Wymienisz bez problemu sam. Kilka opasek zaciskowych oraz śrub - podstawowe klucze wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Captain Jack Sparrow

nie wiem czy podana przez Ciebie firma jest dobra. Mój został pospawany i działa ok. Gdybym dziś znów miał naprawiać IC to bym go spawał lub mocował FIMC - wychodzi o wiele taniej niż kupno "nowego wzmacnianego".

 

Wymienisz bez problemu sam. Kilka opasek zaciskowych oraz śrub - podstawowe klucze wystarczą.

 

OK, a co to jest FIMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Captain Jack Sparrow

Intercooler z przodu auta zamiast na silniku.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, wiem że to raczej nie w tym dziale ale z tego co piszesz to wnioskuję, że posiadasz ogromną wiedzę na temat tych samochodów.

Wiesz może dlaczego mój nissan ma ciągle wysokie obroty na "luzie", tzn. jest ciągle ok. 1000 obr/min, a przecież jest ciepło na dworze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy zdarzyło mi się, że jadąc w dłuższej trasie musiałem się zatrzymać bo spod maski wydostawał się dym (z nieszczelnego intercoolera kapało na gorący silnik) i śmierdziało w samochodzie.

 

W końcu wymieniłem intercooler - silnik czysty, brak smrodu, osiągi bez zmian.

 

2uf6n3q.jpg

 

2dhxy4o.jpg
 

ofbjpw.jpg
 

r05eg8.jpg

Edytowane przez Geodeta
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ICek w końcu naprawiony. Wspawany nowy rdzeń i dziś zamontowałem to "cudo". 10 minut roboty i same "plusy" :dribble: .

1. Czysty silnik.

2. Koniec z dymieniem na czarno (coś tam leci ale nie tyle co przed naprawą).  :rolleyes:

3. Auto jest mocniejsze i nie słychać szumu z pod maski. Turbo wykorzystane w 100%-ach.

 

A resztę się okaże w trakcie eksploatacji. Dziś dostał "wciery" i to konkretne. Szczególnie w górach tam gdzie mieszkam.

 

Koszt: 650 zeta za wspawanie rdzenia i koszty wysyłki w dwie strony czyli ok.75 zeta.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Zdjęć nie zamieszczam bo kolega Geodeta już to zrobił w swoim poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! ja swój IC wysłałem do Valdi - chłodnice po dwóch dniach dostałem ze wzmocnionym rdzeniem, za usługe zapłaciłem 679pln, jeżdżę kilka dni, silnik czysty, nie kopci już tak jak to miało miejsce przy nieszczelnym IC, oczywiście zakopci na czarno przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu ale to już taka natura X-a, wcześniej przy trzymaniu stałych obrotów powyżej 2500 kopcił teraz problem się skończył!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

wróciłem z Bułgarii i w trasie powrotnej zauważyłem, że poci mi się w miejscu zaznaczonym czerwonym kółkiem. Nie ma śladów oleju na IC tylko z węża się poci, wycierałem podczas postojów i zauważyłem, że większe pocenie się spod węża było po jeździe ok 3-3,5 tys obrotów czyli autostrada.

 

Czego to przyczyna i ew.co do naprawy? Czy może można to ignorować?

post-50094-0-17618000-1377997327_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też mam wrażenie, że mi puszcza na łączeniu z gumowej złączki... najlepiej wymienić tą gumową rurę (pewnie ze starości już zesztywniała i nie uszczelnia) oraz opaski - najlepiej z nierdzewki. 

Naprawa na 5 minut roboty ;)

 

u mnie zbliża się czas na zamawianie części i pod koniec września coś pewnie zrobię ze swoim IC.... 



edit 26.09.2013

 

spy foto...

7us3.jpg
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało by to sens jeśli bym znał temp przed zmianą. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze 2 muf 55mm do połączenia węży i można zakładać zderzak  (po małej modyfikacji już pasuje). Szkoda, że nikt tego wcześniej nie robił - było by szybciej i taniej. Węży dolotowych zostało mi jeszcze na jedną, może dwie takie same modyfikacje. 

Jak zrobię to podliczę koszta dokładnie - na razie wstępnie kalkuluje coś około 300 - 400zł za kpl czyli połowę taniej niż cena standardowego rozwiązania ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie go wkomponowales Bartek. A co w miejsce starego icka? Moze cos do grilowania kielbasek? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po pierwszych testach drogowych... 

Różnica temperatur na wylocie z turbiny i wlocie do przepustnicy jest ogromna. Ciężko złapać ręką wąż za turbiną, natomiast wlot do przepustnicy sprawiał wrażenie troszkę cieplejszego niż otoczenie (pod maską). Tak samo sprawa ma się z IC - strona wlotowa gorąca, strona wylotowa zimna. 

Ze względu na małą dokładność dupohamowni przyjmuję iż nie jest gorzej niż było. Subiektywne odczucie jest takie, iż turbo wstaje delikatnie później (teraz tak około 1700-1800 obr) i ciągnie do końca obrotów. 

71ua.jpg
 
cqxm.jpg
 
Teraz podsumowanie kosztów:
IC - 230zł
Wąż zbrojony średnicy wewnętrznej 45mm - 0,3m x 32zł/mb = 9,60zł
Kolanko 90 stopni / 45mm (od: star, jelcz, kamaz) - 13zł
kolanko redukcyjne 90stopni  45/55mm ( mann, scania ) - 34zł
kolanko 90 stopni 55mm - (od: star, jelcz, kamaz) x 2 sztuki - 32zł
Wąż zbrojony średnicy wewnętrznej 55mm - 0,2m x 37zł/mb = 7,40zł
Wąż zbrojony średnicy wewnętrznej 60mm - 0,3m x 41zł/mb = 12,3zł
Kolano 90 stopni 60mm - 16zł
Mufy (złączki) 2x 45mm + 3x 55mm + 1x 60mm = 6 x 8zł = 48zł
Opaski z nierdzewki (to co mamy ze starego IC + ) 8szt x 4zł/szt = 32zł 
 
Razem 434,30zł + czas na przeróbkę - około 4godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta gumowa uszczelka z pastikami na pokrywie już niepotrzebna. Jednocześnie zastanawiam się czy naprzykład nie można by wyciąć otworu w pokrywie (masce) i zamontować jakiś profil napędzający powietrze w czasie jazdy na oryginalny IC.

Edytowane przez LeonMP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na masce można zastosować budkę suflera np z subaryny (forka lub wrx/sti). Powinno pomóc bo ori łopatki do kierownicy nadmuchu są mocno optymistyczne ;) 

 

Sprawdziłem dziś przyśpieszenie do 100 - wcześniej oscylowało w okolicach 10s - teraz bez większych problemów przyśpiesza w 9. (pomiar poprzez UKP) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo i gratuluję udanej przeróbkiclaps.gif. Patrząc na kosztorys, to widzę, że cena 1m węża jest jednak tańsza od tych które oglądaliśmy i ogólna cena faktycznie nie wyszła taka wysoka. klnie.gif

I górna osłona silnika ładnie się wkomponowała, wygląda jak u mnie w Tince yay.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A co na to koledzy jak by zamontowac wlot powietrza na masce w xsie..???

zalatuje druciarstwem. lepszy jest FMIC, a robiąc w lot na masce to się narobisz a efekt i tak będzie mierny bo ciepło z silnika i tak będzie podgrzewać IC...

Edytowane przez zeshky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów 

 

Mam pytanie , od pewnego czasu mój X stracił moc ,w sensie jest zamulony . Co dziwne na zimnym silniku wkręca się bardzo ładnie natomiast jak się zagrzeje coś go zamula . Oglądałem dziś "icka" i zauważyłem że jest nieszczelny w dwóch miejscach (patrząc od przodu ) lewy dolny róg (okolice węża ale też wyżej ) oraz lewy górny róg. I tu moje pytanie czy właśnie "icek "może być przyczyną braku mocy na ciepłym silniku ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...