Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Anglik - srebnra P11.144


Piotrek_S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zebrałem się w sobie i zamieszczam opis mojego nowego członka rodziny :)

 

Na chwilę obecną:

MODEL: Primera P11.144 2001

SILNIK: SR20

DOLOT: seria

WYDECH: Kolektor SSAC

ZAWIESZENIE: Seria

UKŁAD HAMULCOWY: seria

Z ZEWNĄTRZ: Nowy lakier z palety VW - ICE SILVER LX7W, felgi seria 16" z oponami 205/50, fabryczne xenony, szyberdach

WEWNĄTRZ: W trakcie przekładki welurów z wersji przedliftowej.

AUDIO: Seria

 

Tak wygląda:

 

P1320068.JPG

 

Krótka historia.

1 stycznia 2011 rozbiłem swoje poprzednie auto, zieloną P11. Była dość mocno sfatygowana, po wielu wypadkach, zostawiała 4 ślady itd. Nie widziałem sensu dalszego inwestowania kasy i pudrowania trupa, więc zapadła decyzją, że będzie nowa Primera :) Plan był taki by kupić anglika, wykorzystać graty które są i zrobić przekładkę.

Zaczęły się poszukiwania na allegro jak również na angielskim ebayu. Nie było łatwo - bo jeśli była fajna okazja to szybko znikała. I tak z przed nosa ktoś mi sprzątnął fajną P11 w full opcji z automatem CVT i wszystkimi bajerami jakie były. Spóźniłem się z telefonem o pół godziny :mad: Ale nie ma co płakać trafi się jeszcze okazja nie raz.

W marcu przeglądając oferty na ebayu znalazłem ciekawie wyglądające auto dość fajnej cenie. Zdjęć było dość mało by je dokładnie obejrzeć, a miało kilka wgnieceń i obtarć, ale technicznie podobno było sprawne. Zaryzykowałem - szybka rejestracja na ebay i licytujemy... kota w worku:) Udało się przelicytować kogoś o funta i auto moje.

Zacząłem dzwonić po firmach w sprawie transportu do PL autka i okazało się, że wolne terminy mają dopiero za miesiąc/półtora, a jeden rekordzista miał zleceń zaklepane na 5 miesięcy w przód. Udało się znaleść - jak zwykle fartem - kolesia z allegro który auto przywiezie. To też załatwione na wariata i w dużej mierze oparte o zaufanie :) Ktoś po prostu zabrał auto dnia następnego, a ja miałem je odebrać na trasie przejazdu gdzieś koło Łodzi jak już będą w Polsce. Chłopaki okazali się bardzo w porządku, nikt mnie nie oszukał :) a na godzinę, na którą się umówili dzwoniąc do mnie z przeprawy promowej byli co do minuty. W końcu auto było u mnie :)

 

Okazało się, że jest trochę sfatygowane, lakier porysowany, kilka wgnieceń. Wnętrze masakra :-o - błoto wszędzie, w bagażniku ktoś chyba woził świniaka ledwo co zaszlachtowanego. Tak to wyglądało:

 

P1300462.JPG

 

Około początku kwietnia zacząłem prace nad przebudową. Zacząłem od powyciągania gratów ze starej zielonej P11.

 

P1300272.JPG

 

P1300283.JPG

 

P1300313.JPG

 

P1300427.JPG

 

P1300447.JPG

 

Jak widać rudy trochę poszalał i zeżarł kawałek grodzi po prawej stronie, zresztą nie tylko jak się okaże dalej. Zacząłem odwiercać na zgrzewach ściankę - kupa roboty. Poszło kilka wierteł do zgrzewów, masa tarcz do cięcia. W końcu doszedłem do wniosku, że nie uda się wyciągnąć takiego kawałka który potrzebuje samym odwiercaniem i wtedy wszedł sprzęt cięższy.

 

P1310011.JPG

 

P1310012.JPG

 

Z tego co odciąłem przez wiele godzin wybierałem, ścinałem resztki nie potrzebnych blach. To najgorszy etap w całej przekładce - miałem naprawdę dosyć. Gdy w końcu się udało grodź po wyjęciu wygląda tak:

 

P1310024.JPG

 

P1310025.JPG

 

Jak widać - pełno dziur, blachę trzeba będzie rzeźbić, ale to co widać nie jest najgorsze - będzie dalej :)

OK - to mając już najważniejszy element do przekładki zacząłem wybebeszać angola.

 

P1300571.JPG

 

P1300576.JPG

 

P1300603.JPG

 

P1300606.JPG

 

Następnie szybkie wygrzebanie silnika :)

 

P1300706.JPG

 

P1300707.JPG

 

P1300720.JPG

 

P1300721.JPG

 

I serducho na zewnątrz. Przed wyciągnięciem oczywiście zrobiłem pomiary sprężania zarówno w tej nowej jak i starej. Nowa okazała się bardzo przyzwoita - po 12.5 bara na każdym cylindrze. Zdecydowałem, że zostanie właśnie ten motor.

W angolu trzeb było jeszcze powycinać szybę, dla wygody zdemontować drzwi, zawieszenie i wszystko co by przeszkadzało. Tak to wygląda:

 

P1310029.JPG

 

P1310030.JPG

 

P1310031.JPG

 

No i czas zacząć żmudny etap odkuwania grodzi w angliku. Tu proces trudniejszy bo trzeba uważać, żeby nie zniszczyć potrzebnych elementów.

 

P1310033.JPG

 

P1310035.JPG

 

P1310037.JPG

 

P1310041.JPG

 

P1310058.JPG

 

P1310144.JPG

 

 

 

CDN.. :)

Edytowane przez Piotrek_S
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjęcie silnika w ten sposób idzie bez problemów?? pytam bo szykuję się na zmianę i mam dwa pomysły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjęcie silnika w ten sposób idzie bez problemów?? pytam bo szykuję się na zmianę i mam dwa pomysły ??

 

Tak - wyjęcie silnika w taki sposób jest bajecznie prosty i można to robić bez pomocy osób drugich :) W moim wypadku był to jedyny możliwy sposób.

Ciąg dalszy:

 

Masę blach jest złożonych na zakład właśnie w miejscu grodzi. Mam wrażenie że od tego elementu zaczynali w fabryce składać te auta :) Po przygotowaniu miejsca na nową (starą) grodź trzeba było zająć się blachą - bo dziury na wylot.

 

P1310146.JPG

 

P1310152.JPG

 

P1310161.JPG

 

I pierwsza przymiarka :) Jakby stąd była :)

 

P1310162.JPG

 

Na podszybiu też była masakra, nie dziwię się, że pod deszczu miałem non stop mokro w aucie.

 

P1310168.JPG

 

P1310171.JPG

 

P1310172.JPG

 

I w końcu montaż grodzi:

 

P1310203.JPG

 

P1310204.JPG

 

P1310207.JPG

 

P1310210.JPG

 

I przymiarka czy aby na pewno wszystko pasuje, choć w tym momencie było to już bez znaczenia bo ściana wspawana :)

 

P1310222.JPG

 

Naprawione podszybie, i czas na malowanie komory silnika:

 

P1310237.JPG

 

P1310252.JPG

 

P1310259.JPG

 

P1310271.JPG

 

I w zasadzie na tym etapie mógłbym zakończyć zabawę - poskładać wszystko i śmigać ale... postanowiłem polakierować całość. Kolor z palety VW - ICE SILVER - bardzo jasny srebrny metalic. Tak więc zaczynami przygotowania. Warunki polowe, brak garażu - ogólnie partyzantka pełną gębą :mrgreen: Na pierwszy ogień podkładowanie wszystkiego:

 

P1310301.JPG

 

P1310302.JPG

 

P1310310.JPG

 

P1310311.JPG

 

P1310315.JPG

 

Do lakierowania wykorzystałem wszystkie możliwe stołki, taborety, krzesła które były w domu. Sztaluga do malowania drzwi i reszty elementów projektu własnego :) :) Po zapodkładowaniu wszystkiego i wyschnięciu nastał etap docierania podkładu pod bazę. Wszystko ręcznie papierem wodnym 1200. Po 3 dniach z opuszków palców zniknęły mi linie papilarne, i gdyby nie pomoc żony w docieraniu pewnie robiłbym to do dziś :)

W końcu gdy wszystko było gotowe, wieczorem odtłuszczone i oklejone zabrałem elementy do domu by nie zabrudziły, zakurzyły się itd. Dzieciaki do babci na nos i jazda :)

 

P1310360.JPG

 

a na drugi dzień od samego rana lakierowanie:

 

P1310363.JPG

 

P1310366.JPG

 

Suszarka do elementów zrobiona z drabiny i kilku gwoździ:

 

P1310370.JPG

 

Auto polakierowane :) Ponieważ wieczory i noce były dość chłodne i wilgotne elementy który udało się schować do domu nie straciły połysku, natomiast to co zostało na dworzu - niestety, weszła rosa i bezbarwny stracił połysk. Ale to nic nie szkodzi bo w planach i tak było polerowanie na lustro całości. Bezbarwnego wylałem odpowiednio więcej by było z czego ścinać. Następnie montaż zawieszenia i później silnika:

 

P1310382.JPG

 

P1310391.JPG

 

Gdy silnik był już na miejscu czas na elektrykę. Do przerobienia masa kabli. Wiązka silnika jest na "odwrót" - wszystko jest na odwrót. Jedyne co się udało przełożyć to wiązkę w kabinie - tą co idzie pod szybą. Reszta to żmudne lutowanie, przedłużanie, skracanie itd.

 

P1310401.JPG

 

P1310402.JPG

 

Kupa roboty. Na tym pająku co go widać poniżej silnik już odpalał a radyjko grało :)

 

P1310438.JPG

 

 

CDN...

Edytowane przez Piotrek_S
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to wszystko zrobione w takim profi zakładzie blacharsko-lakierniczo-mechanicznym?? w tak pięknych okolicznościach przyrody ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to wszystko zrobione w takim profi zakładzie blacharsko-lakierniczo-mechanicznym?? w tak pięknych okolicznościach przyrody ?? :)

 

No wiadomo, że na świeżym powietrzu to najzdrowiej :) :)

 

Ciąg dalszy:

 

Gdy wszystko już działało, pora poskładać wnętrze.

 

P1310625.JPG

 

I w zasadzie auto gotowe:

 

P1320067.JPG

 

P1320069.JPG

 

P1320070.JPG

 

P1320159.JPG

 

P1320160.JPG

 

P1320165.JPG

 

P1320168.JPG

 

Na koniec fotki z szybkiej polerki maski i dachu. Wiele jest jeszcze do zrobienia, ale i tak w porównaniu z głębokim matem jaki był po nocnej rosie jest w miarę ok:

 

P1320174.JPG

 

P1320785.JPG

 

P1320792.JPG

 

P1320790.JPG

 

P1320793.JPG

 

P1320796.JPG

 

P1320922.JPG

 

P1320927.JPG

 

I na szybko przeleciane tyle lampki:

 

P1320787.JPG

 

P1320789.JPG

 

W planach mam wygłuszenie ścianki grodziowej matami, przełożenie tapicerki foteli ze starej primerki - bo ta obecna jest opłakana, przy okazji założę podgrzewanie foteli, na wiosnę pomaluję felgi na jakiś dobry kolorek :) może coś z matu?:D Ale to wszystko plany, na chwilę obecną muszę jeszcze dojść do ładu z ASBem, AIRbagami, tylną wycieraczką i innymi duperelami które puki co nie działają a powinny.

 

Dziękuje za uwagę i gratuluje jeśli ktokolwiek dotrwał do końca tej relacji :)

Zdjęcia tu zamieszczone to jedynie mały fragment dokumentacji - dla zainteresowanych wszystkie są pod adresem https://picasaweb.google.com/PiotrekS222/

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje kolego efektu i nie małego wysiłku aby to wszystko poskładać do kupy w tych spartańskich warunkach.

Powodzenia również w dopieszczeniu primki aby wszystko było cacy B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje kolego efektu i nie małego wysiłku aby to wszystko poskładać do kupy w tych spartańskich warunkach.

Powodzenia również w dopieszczeniu primki aby wszystko było cacy B)

 

Dzięki :)

Warunki polowe - partyzantka, ale się udało i śmiga.

Relacji z dalszego dopieszczania nie omieszkam zamieścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze aspekt prawny, jak to wygląda od strony rejestracji auta skoro zostały numery na ścianie grodziowej ze starej P11stki. Czy w papierach jest to dalej stary model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacun za wytrwałość. tak na 90% ja po 1/3 tych zabiegów bym podlał to benzyną i puścił z dymem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

jedno pytanie - czy to sie oplacalo ... czy to dla satysfakcji ??

 

Opłacało się :) Lubie pogrzebać przy aucie czasami :)

Kosztowo wyszło połowę wartości primery w podobnym stanie krajowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie źle ,,, spawanie to jedna bajka i mechanika to druga ,,,natomiast kable ...

 

Z kablami jak się troche cieplej zrobi to mam walki drugą część :) Bo jednak sie okazuje, że nie jest tak kolorowo i w niektorych miejscach się rąbnąłem i cos popieprzyłem. Nie działa mi tylna wycieraczka, nie działają krańcówki drzwi wszystkie i kilka innych dupereli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jestem w szoku, szacunek za tak wykonaną robote, robiłeś to wszystko typowo tylko całkiem sam ??:) po prostu szok! respekt ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kurde jestem w szoku, szacunek za tak wykonaną robote, robiłeś to wszystko typowo tylko całkiem sam ?? :) po prostu szok! respekt ! :)

 

No w zasadzie sam, żona pomagała - zimne piwko otwierała. I kolega Archie pomógł przy odpalaniu jak jaja z elektryką były - wspólnymi siłami doszliśmy, że styki we wtyczce od ECU od leżenia na dworze pośniedziały i kontaktu nie było.

 

Czas na mały update :)

 

Wyprałem tapicerkę w całym samochodzie. Fajnie się odświeżyła i jakoś tak jaśniej w samochodzie :)

Kilka fotek przed i po:

 

P1320562.JPG

 

P1320560.JPG

 

IMG_9627.JPG

 

IMG_9628.JPG

 

IMG_9629.JPG

 

IMG_9630.JPG

 

IMG_9632.JPG

 

IMG_9636.JPG

 

IMG_9637.JPG

 

IMG_9633.JPG

 

 

 

Dodatkowo przy okazji jak już się rozpędziłem w rozbieraniu - wyciągnąłem deskę i i wszystko, żeby zobaczyć jak się ma grodź którą wstawiałem :)

 

IMG_9654.JPG

 

Jak widać ma się dobrze :) nawet zbytnio nie rdzewieje :P

Jednak musiałem uszczelnić kilka odwiertów, które przeoczyłem przy pierwotnym składaniu i woda się lała do środka. Teraz zrobiłem test wężem ogrodowym i powinno być w końcu sucho w aucie :)

Przy okazji wymieniłem fabryczne wygłuszenie na maty GMS02

 

IMG_9689.JPG

 

IMG_9690.JPG

 

IMG_9692.JPG

 

Efekt może być, choć spodziewałem się czegoś więcej. Nadal jest dość głośno w środku, ale to głównie za sprawą sprasowanych filców na podłodze. One pójdą do wymiany w następnej kolejności.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt po praniu tapicerki dla mnie jest mega.. czeka mnie to samo także jedno pytanko czym tego dokonałeś? jakiś proszek do prania czy pianka do tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

efekt po praniu tapicerki dla mnie jest mega.. czeka mnie to samo także jedno pytanko czym tego dokonałeś? jakiś proszek do prania czy pianka do tapicerki?

 

Odkurzacz piorący, do tego jako prespray Tersus PR101, szczoteczka i jako esktraktor proszek RM760 Karchera.

Zestaw nie jest tani, ale bardzo wydajna chemia - kupisz raz i na lata mozesz wszystko prac :)

 

Dawno się nic nie działo :) Wczoraj wałek ssący poszedł do przodu o te 5-6 stopni.

Dziś nakręciłem film jak się zbiera - jestem rozczarowany :(

 

Po pierwsze to dawno nie dawałem ostrzej, dziś dałem, a za mną siwy dym - trochę bierze mi oliwy po pierścieniach :(

Kompresja mierzona po modzie wychodzi: 13 - 13 - 12,5 - 13,5

 

 

Film:

 

http://www.youtube.com/watch?v=IEIncINcdTU

 

Porównanie:

prawy górny róg - moja stara primera

lewy górny - aktualna

 

http://www.youtube.com/watch?v=epMbISbyJBk

 

W końcu przyszły zabawki :) jeszcze tylko wtryski, montaż i jazda po taniości :)

 

IMG_0741.JPG

 

IMG_0743.JPG

 

IMG_0744.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast staga tech a wtryski barakuda ,,,

 

Tak też mi Dino polecał tego techa, ale nie można tego nigdzie koło mnie kupić, on wyjechał, a mi zależało na czasie :)

 

A wtryski jak najbardziej barakuda - już zamówione jutro przyślą. W weekend będę montował :D

 

Pierwsze przymiarki z butlą:

IMG_0759.JPG

 

Obciąłem mocowanie koła zapasowego:

IMG_0761.JPG

 

Wyrzeźbiona dziura na komin :P

IMG_0765.JPG

 

IMG_0768.JPG

 

Tam gdzie goła blacha lub ruda zapaćkane gruntem:

 

IMG_0779.JPG

 

Dziura pod wlew gazu:

IMG_0783.JPG

 

Przymiarka:

IMG_0785.JPG

 

Połączenie węża faro - świetna sprawa, w końcu nie trzeba się męczyć z miedzią :)

IMG_0787.JPG

 

IMG_0791.JPG

 

Na dziś tyle :) CND...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że butlę nie zostawisz (jak na foto) do jazdy na wstecznym!

 

edit: zaćmiło mnie :thumbsdown:

Edytowane przez hermik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że butlę nie zostawisz (jak na foto) do jazdy na wstecznym!

Do jazdy na wstecznym to by była odwrotnie ;)

U mnie zostanie tak jak widać na foto :) czyli prawidłowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest tak jak na foto

no Dino pojechał na urlop no techa 214 stkę byś nabył tanio trudno narazie sie pitole z techem i volvo kolegi i jakieś jaja sie dzieją ale to wina fury ,,,

 

dokrętka w korku jak ktoś lubi

 

zastanów sie jak zrobić nawierty bo to ważne a w P11 jest sporo miejsca by to ładnie zrobić ,,

 

tz po liftowa ma więcej ,,,

 

a faro fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...