Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Anglik - srebnra P11.144


Piotrek_S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie styknie mi kabla zeby staga na ECU wsadzić, a nie chce dodatkowych dziur robić w grodzi :/

Obok akumulatora bym go umieścił - też może będzie ok?

 

Kilka fotek z dziś ,redutkor i elektro zawór jakby z tąd były :P Mam już podłączoną butlę pod reduktor, wszystko jest szczelnie. Jutro będę robił odwierty w kolektorze i resztę.

 

IMG_0808.JPG

 

IMG_0817.JPG

 

IMG_0821.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto dac w kabinie bo sygnały do wtrysków rozcinasz przy kompe

8 kabli

lambda

obroty

prąd po stacyjce

centralka już jest blisko jak i kabel od wskaźnika

głównie unikasz pajęczyny pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK przekonałeś mnie :) Tak też zrobię.

 

Jestem trochę z robotą do tyłu bo mi w sobotę padało, ale mam już wtryski zainstalowane:

 

IMG_0831.JPG

 

IMG_0832.JPG

 

IMG_0834.JPG

 

IMG_0837.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romana masz ? do tego ,,

 

Co to Roman ? :D:)

 

U mnie wężyki są tyle tylko, żeby króciec w kolektorze i wtrysku pokryć. Tak to te z kolektora praktycznie są na styk do wtrysków.

Poskładałem i dziś się przejechałem, bo musiałem, ale jeszcze LPG nie podłączone. No i chyba gdzieś lewe powietrze łyka, wolne obroty się ustawiają na 1200 ;/ Musze przepatrzeć zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozdzielacz Romano ,,,, jeden króciec na 4 wtryski ,,, kawałek plastiku na pewno masz ,,ja zrobiłem na adapterach kontowych od Sylwi z forum drogie są ale warte ceny

 

Mam dwa takie:

 

rozdzielacz_2cyl.jpg

 

Z reduktora fi16 idzie do filtra - z filtra 2xfi12 idzie do tych rozdzielaczy. Przed jednym zamontuje czujnik cisnienia i temp. gazu.

 

aa bym zapomniał ;) uporałem się z obrotami :D poszedłem trochę na łatwiznę i nie tak podciśnienia podłączyłem, ale poprawiłem i mam książkowe 750 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszło PW

jak dla mnie przekombinowałeś ...po prostu

na tych trójnikach można fajnie to rozmieścić

 

No to teraz już wiem o co chodzi :) No faktycznie na tym można lepiej zrobić. Ale nic to - może wymienię za jakiś czas. Jak zamawiałem graty to nawet nie wiedziałem, że takie fajne rozwiązania istnieją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 zł szt .... pochwale sie jak to u mnie wygląda choć coś mam nie tak ,,,

 

No cyknij fotkę jakąś. A co masz u siebie nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ucieka z reduktora ,,,,hmmmm węże dałem nowe opaski też ,,,hm ,,,

 

 

Te kable to od czego planujesz tak dać ja bym wolał ciągnąć po grodzi gdzieś,,,

 

 

Kable od wtryskow, mapsensora, wskaznika gazu, elektrozaworowow itd.

 

Instalka u mnie założona, trasa 400km zrobiona, nic nie wybuchło, wszystko działa ale wymaga lekkiego dostrojenia :) Generalnie jestem zadowolony. Problem mam chyba tylko z jednym wtryskiwaczem co klepie i stuka, ale muszę to jeszcze dokładniej sprawdzić.

 

IMG_0853.JPG

 

IMG_0854.JPG

 

IMG_0855.JPG

 

IMG_0856.JPG

 

IMG_0860.JPG

 

IMG_0861.JPG

 

mapaGaz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś długie czasy masz ,,,

barakuda bez dyszy

jakie masz ciśnienie

 

wygląda to poprawnie

 

choć o przejście z kablami to nie koniecznie tak jak zrobiłeś bo ja bym przepchał sie przy linkach i reszty przy skrzyni a nie z drugiej ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabli mi nie starczyło, żeby po grodzi ciągnąć - musiałbym je przedłużać :) a mi się nie chciało zbytnio tego robić.

 

ciśnienie na reduktorze mam 1.25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja u siebie walczę z rozszczelnionym elektrozaworem troszkę epoxy i po problemie

 

i wygląda to tak u mnie na tych trójnikach

 

prima33.jpg

 

heja mam prośbę byś na swojej mapie zaznaczył punkty w równych czasach pb

i zpisał mi mnożniki klikasz dodajesz nową kropkę i zczytujesz mnożnik

 

dla

14

11

9

8

7 .... i tak dalej bo mam tak debilną instalacje że najlepiej sobie wyliczę dobrą mapę z twoich ustawień ,,, w sumie nie jest żle z tego co widzę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiero z urlopu wróciłem.

Mapę zdążyłem już 10 razy pozmieniać :) Jak teraz na nowo zbiorę gazową to Ci podeślę ustawienia.

Ja musze poprawić u siebie cybanty przy wtryskach - jakieś słabe założyłem i śmierdzi gazem i syczy po wyłączeniu silnika.

 

Te trójniki całkiem fajne - jak będę miał przypływ nadprogramowej kasy to sobie też takie założę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nie ma potrzeby wywaliłem tą stellę i czekam na techa 214 stkę wczoraj wyciąłem elpigaza ...

 

wiec będzie tech który ogarnie się sam ,,,,i mapki się zrobią same a co ciekawe w techu możesz przestawić na standart i ustawiać tak jak w stagu mnożnikiem ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, dziś przyprowadziłem primerke z przekładki, wszystko ładnie pięknie ale..

włączyłem wycieraczki a tu .. 3 razy się ruszyły i stanęły .. co może być ? kontrolka od absu mi świeci i poduszek,,

i radio nie działa .. co może być nie tak ?

widzę że koledzy są w temacie bardzo rozeznani a ja nie bardzo.. więc proszę o odpowiedzi ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś przyprowadziłem primerke z przekładki, wszystko ładnie pięknie ale..

włączyłem wycieraczki a tu .. 3 razy się ruszyły i stanęły .. co może być ? kontrolka od absu mi świeci i poduszek,,

i radio nie działa .. co może być nie tak ?

widzę że koledzy są w temacie bardzo rozeznani a ja nie bardzo.. więc proszę o odpowiedzi ;)

pozdrawiam

 

Wycieraczki - musisz zobaczyć czy silnik działa prawidłowo, czy kręci w dobrą stronę, czy się nie zapiekło coś. Może miały duży opór i się bezpiecznik sfajczył. Zacznij od sprawdzenia czy do silnika idzie w ogóle napięcie i czy silnik po odłączeniu cięgien kręci.

ABS - pewnie jakiś czujnik popsuty - poszukaj na forum, jest opis autodiagnostyki ASBu, kontrolka wymiga CI co jest przyczyną

Poduszki - podobnie jak ABS - można zrobić autodiagnostykę i wymiga co jest nie tak.

Radio - odpala w ogóle? Pewnie coś źle elektrycznie podłączone.

 

Generalnie ściągnij manuala - jest na forum gdzieś link, książka jest dobra bo opisuje każdą śrubkę w naszych primerach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wycieraczkami było tak że, oderwały się magnesy od obudowy i nie miały siły .

z abs`em jeszcze nie doszedłem co jest i z poduchami tez nie .

a radio odpala, : i wyskakuje napis secure ,

czy podepne to stare radio czy to nowe, jest to samo ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej magicy od przekładki wywalili Ci takiego boxa co siedzi za nadmuchami pod szyba, do niego idą z dwa kable. On jest tylko w anglikach i jest odpowiedzialny za radio - to jakieś tam zabezpieczenie. Nazywa sie to w serwisówce Dongle Control Unit - za cholerę nie wiem do czego to służy :) ale bez tego radio nie zahula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jutro zje*ke dostanie, a powiedz mi jeszcze mogę jakieś inne radio wsadzić i będzie grało ?

i jeszcze mam pytanie, nie działa mi prędkościomierz co jest nie tak ? prawdopodobnie czujnik, ale ja z choinkę nie wiem jak on wygląda i jaki zamówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Dongle Control Unit to moje pierwsze skojarzenie - może być coś innego :) A czujnik to masz w skrzyni biegów. Zerknij do manuala tam jest wszystko pokazane bardzo prosto - ja z głowy nie pamiętam który to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...