Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Katalizatory QR20DE


Gość Navi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję katalizatorów jak w tytule. Prawdopodobnie obydwa są do wymiany. Ten od kolektora na 100%. Czy ktoś zna jakieś zamienniki? Ewentualnie czy wspawanie uniwersalnych katalizatorów załatwi sprawę tzn. zgasi kontrolki checkengine czy raczej się nie uda?

 

05898503.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, jak znajdziesz jakieś ciekawe rozwiązanie. Myślałem o kupnie używanego katalizatora (akurat mam blisko do gościa, który seryjnie demontuje X-Traile), ale póki co jeżdżę z zapaloną kontrolką. Jeżeli potrzebujesz tylko zgasić kontrolkę, to można zrobić to we własnym zakresie - inna sprawa, że wcześniej czy później znów się zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Problem katalizatorów był poruszany na forum. Zamienników nie ma, używka w stanie niewiadomym. "Remont" kata to około 1900 zł(był gość na allegro).

Można zrobić rzeźbę i go wywalić, ale należałoby odsunąć drugą sondę od wydechu, żeby nie zapalał się check. To jest chyba najtańsze rozwiązanie. Schemat jest nieprawidłowy, kolektor wydechowy jest z katalizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest to ten sam co w primerze po 2003 roku.

Znalazłem jedną firmę ale potrzebują 2 tyg. na sprowadzenie. Za to cena niezła bo 1080 zł netto.

Używka na Allegro 800 zł.

 

Schemat faktycznie mało czytelny. Tu jest dokładnie.Mam nadzieję ze sondy będą dobre.

 

74134.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z katalizatorami.Ja wywalilem przed montazem instalacji gazowej.Zamiast drugiej sondy lambda wkrecasz taki dystans a dopiero w niego wkrecasz sonde.Nie wywala zadnego bledu.Taki interesik kupilem na allegro za 95 zeta.W sumie drogo jak na kawalek rurki a dokladnie w naszym przypadku musi byc to kolanko 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem firmę, która regeneruje takie katalizatory łączone z kolektorem. Wysyłasz katalizator a oni wymieniają wkład i wysyłają z powrotem. Kosztuje 550 zł. Dają 12 miesięcy gwarancji. Jak już to załatwię to wyślę informację. Pomysł z emulatorem niezły, ale jak potem sprzedajesz auto to wypada poinformować nowego właściciela. Trochę przypał chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wlasciciel moze sie tylko cieszyc bo ma problem z glowy, poinformowany napewno bedzie.A tak w ogole to na badaniu tech.jeszcze nie badali mi nigdy skladu spalin.

 

Nie jestem fachowcem ale czy nie jest tak, że sygnał z drugiej sondy lambda ma wpływ na regulację składu mieszanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość adrian.wro

Ja to kupilem i faktycznie dziala. Bledu nie wywala i problem z glowy. Katalizator i tak bede musial wymienic ale to zrobie przed badaniami technicznymi dopiero.

Aaa Cena to lekka przesada za zwykle kolanko 95 PLN ale ja kupilem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

panowie mam szybkie pytanie który to z emulatorów d nissana x traila 2004r ? czy którys z tych będzie dobry ?

 

 

http://allegro.pl/emulator-drugiej-sondy-lambda-ocynkowany-promocja-i4158031733.html

 

czy bardziej coś takiego ?

 

http://allegro.pl/oszukiwacz-sygnalu-drugiej-sondy-lambda-i4147140899.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co one emulują???? :lol:   to jest prosta tulejka dystansowa- bierz tą tańszą - ważne aby się gwinty zgadzały... 

 

rozumiem, że wyciąłeś kata... - kiepski tłumikarz to robił bo przeważnie od razu montują dystans ;)

 

ps

120zł za kolanko w/z  :0recourse:  k...a chyba z platyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze z katem nic nie robiłem. Kompletnie nic pyzatym iż przekładałem go wraz z przekładką silnika widziałem od dołu że jest wypalony i miał dziure dośc duża więc obstawiam że to jego wina i checka na blacie. Zaraz jadę podpiąć się pod kompa aby to sprawdzić czy to na pewno kat.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tulejką ("emulatorem") się nie przejmuj... tłumikarz będzie wiedział co zrobić...

 

nie wiem ile ori kat do Xa kosztuje ale jeśli jakieś chore pieniądze - pomyśl o kacie uniwersalnym... mam taki w mx5 (nawet o zwiększonym przekroju i przepływie najlepiej z wkładem metalowym) i z sondą problemów nie miałem a tulejki nie wstawiałem 

koszt to ok 200zł 

alledrogo - "katalizator uniwersalny" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartez dobrze prawi, wycięcie kata to zwiększony poziom hałasu i tego żadna emulacja nie zmieni

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hałas jak hałas... z tym da się żyć. 

pomijam kwestie ekologiczne i administracyjne... ale po zwolnieniu układu w wolnossącym silniku przeważnie tracimy kilka niutków a mocy raczej dużo nie przybędzie (a może i spaść).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie  borykam się już z błędem kata od prawie 2 latek raz sie pali raz nie pali gaśnie. Wymieniłem motor razem z katem był spokój na jkis czas drugi kat miał dużą dziure w środku wiedziałem iż to tylko kwesta czasu kiedy  wyskoczy błąd. Dlatego chem się go pozbyć raz na zawsze. Jak będzie faktycznie tak głośno jak piszecie wtedy zastanowię się nad uniwersalem albo nad włożeniem ze starego silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wiem że temat stary ale też się borykam z błędem 0420 w 2.0 benzyna. Sondy sprawdzone  są ok. Planuje wymienić wkład katalizatora przykolektorowego na metalowy mam tylko jeden problem jakie wymiary powinien mieć taki wkład albo przynajmniej podajcie wymiary puszki  przy kolektorze (średnica i długość) u mnie tak pozasłaniane że nie potrafiłem zmierzyć a kanału nie mam żeby się powyginać i dokonać pomiarów:).

Może ktoś z W-wy lub okolic robił taka wymianę wkładu jeżeli tak to gdzie i ile taka przyjemność kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że temat stary ale też się borykam z błędem 0420 w 2.0 benzyna. Sondy sprawdzone  są ok. Planuje wymienić wkład katalizatora przykolektorowego na metalowy mam tylko jeden problem jakie wymiary powinien mieć taki wkład albo przynajmniej podajcie wymiary puszki  przy kolektorze (średnica i długość) u mnie tak pozasłaniane że nie potrafiłem zmierzyć a kanału nie mam żeby się powyginać i dokonać pomiarów:).

Może ktoś z W-wy lub okolic robił taka wymianę wkładu jeżeli tak to gdzie i ile taka przyjemność kosztuje.

 

Zajrzyj jeszcze do tego wątku:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/68617-swieci-sie-kontrolka-silnika-katalizator/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

spoko tamto czytałem, na 100% musze wymienić lub usunąć katalizator tylko żeby zamówić taki blok/wkład katalizatora musze znać wymiary puszki katalizatora w samochodzie a tego nie mam jak zmierzyć. Także będę wdzięczny za podanie wymiarów puszki średnica lub obwód i długość.

 

 

 

 

Nadal borykam się z problemem, najtaniej wspawanie wkładu katalizatora prawdopodobnie wymiarów 120 średnica na 80 długość metalowego to koszt 800 zł.

 

Więc pytanie moje czy ktoś w benzynie bez gazu wycinał ten i katalizator, czy może tylko wydłubywał ceramikę i czy wtedy autko przejdzie przegląd

Proszę o uwagi i sugestie.


drążę cały czas temat ale pojawiło się pytanie

 

czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi

czy kolektor wydechowy w x-ksie t30 2.0 benzyna jest żeliwny???

Edytowane przez arko1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...