Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 2,2 dci Kod błędu U1000


Gość mario_z

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem okresowy przegląd + wymiana świec żarowych. Po przeglądzie zaczęły szaleć mi liczniki Po podłączeniu do komputera wyświetliło kod błędów U1000 CAN-BUS. Silnik pracuje normalnie, mechanicznie nic się nie dzieje, jedynie od czasu do czasu liczniki robią jakiś numer i na przykład obroty silnika"pompują" się i po wyłączeniu auta zatrzymują się na 3tyś, prędkościomierz zatrzymał sie na 20km/h, czasami na 40km/h. Byłem jeszcze u dwóch mechaników na podpięcie kompa i wszystkie parametry silnika są OK. Na forum znalazłem dwa podobne przypadki tylko że z dwoma różnymi przyczynami, 1 komputer, 2 zegary, przecież nie będę wymieniał i komputera i zegarów. Robiłem test zegarów i raz wychodzi dobrze a innym razem źle.

Odłączałem akumulator na dobę, było dobrze a po tygodniu znowu zaczęły szaleć. Co może oznaczać kod U1000 CAN-BUS i jak wyeliminować te objawy, a może znacie jakiegoś magika w Poznaniu ?

Powyższy problem, zamieściłem na http://forum.nissank...__fromsearch__1 ale nadal nie mam żadnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiem CI ze nie znam sie za bardzo na tym. Z tego co wiem to oznaczenie przed kodem U oznacza blad komunikacji sieciowej . W kodach bledow dla zlacza OBD2 (bo takie masz ) blad U1000 oznacza niewazne lub brakujace dane dla najwaznieszego Id. Mysle ze dla komputera albo dla jakiejs magistrali. Przyznaje sie ze nie wiem. Wiec parametry silnika beda dobre bo to sa inne kody bledow (oznaczone sa litera P) Wiec mechanik ktory zczytal bledy komputerem powinien wiedziec co i jak zrobic.

Wiesz troche tez patrze na inne samochody (mam p11.144 2.0 TD ) i w mamualu dla P12 na stronie 1790 w pliku ec pdf jest cos na temat tego bledu U1000 dla silnika 2,2 dci . Na stronie 1790 i 1792 jest zaznaczone na zielono i tam jak klikniesz to wyskakuje duzo informacji. Niestety po angielsku ale jak jestes mlody to dasz rade . Jak nie masz manuala to sobie sciagnij . Ja sciagnalem z internetu. A moze lepiej jechac do serwisu niz jedzic po mechanikach ktorzy umia tylko zczytac bledy na komputerze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Znalazłem na jednym z forum info (do P11) że jest to "Szyna danych - brak komunikacji pomiędzy modułami kontroli" ale którymi modułami to żaden z mechaników nie umiał mi powiedzieć.

 

Zaryzykowałem i kupiłem nowe( tzn. używane zegary ) i wszystko jest w porządku. Musiała elektronika na zegarach zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...