Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

,,


Gość bonzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po prostu tankuj się na jednej stacji i wtedy zobaczysz jak będą takie różnice to wtedy doszukuj się przyczyny w wielozaworze. A jak nalejesz więcej na którejś z tych stacji np. o 10 litrów to faktycznie przejedziesz więcej czy tyle samo ? No bo jak tyle samo to cię rąbią na gazie o te przykładowe 10 litrów a to już jakieś 18 zł i tyle z twojego taniego jezdzenia !!!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kiedys do 30 litrowej butli weszlo 45 litrow wiecej na tamtej stacji nie zatankuje, gaz byl tanszy ale rąbali na liczniku. Na wielu stacjach walą w .... .Mam kilka sprawdzonych stacji w Polsce a jak jestem w nowym miejscu to tankuje wylacznie na BP , shelu lub statoilu

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o odbiciu wielozaworu w butli nie decyduje ciśnienie tylko poziom cieczy (pływak) wiec jesli są rozbieżnosi to tylko ilość płynnego LPG nie może się zmienić - reszta - to albo temperatura pary nasyconej LPG, albo uczciwość licznika w dystrybutorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wieżę wiedną zasadę: tani gaz=kiepski gaz.

Jak przeliczysz sobie dokładniej to się okaże, że na tanim gazie jeżdzenie wychodzi drożej bo mnie kilosów można przjechać.

 

Na gazie też oszukują i kombinują przy dystrybutorach.

Tankuj tylko dobre paliwo (BP, Shell, Statoil) i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość mikimouse

mam ten sam problem. Tankuję na kilku stacjach, choć zdarzało się że były tankowania na innych. I wiem na 100% że to uszkodzony wielozawór ( jakieś 170 złotych z robocizną). Ale nie ma obawy, zadziała dopiero przy ciśnieniu około 20 MPa.

 

u mnie na gazie jeżdżąc po mieście na 36 litrach przejeżdżam około 300 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to sprawa ustawienia ciśnienia na dystrybutorze i samego licznika dystrybutora. Sam się przekonałem, że różnie z tym gazem jest. Z reguły różnica tankowania na różnych stacjach nie przekracza 3 litrów (zbiornik 100% = 36l, średnio wchodzi ok 31-32l). Ale zdażylo się kilka razy że weszlo 35litrow, a raz 37 litró!!! <shock> . Krótko mówiąc kantuja na licznikach i na gazie.

 

Dodam, ze mam znajomego który pracował przez 3 lata na stacji benzynowej, i z tego co powiedział, cytuję " przyjeżdza kontrola na stację przychodzą do kierownika i pytają się czy dystrybutor jest dobrze ustawiony. Bo jeśli nie, to mogą go ustawić "dobrze" za 500PLN. A wtedy kierownik wyciąga 5 stów, panowie "ustawiają" licznik ......" - a licznik potem bije 0 10 litrów za dużo ...

rozbierzności w tankowaniu wynoszą nawet 10 litrów tankowanie po wyjechaniu gazu do zera
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Dokładnie tak sprawa wygląda:

różnice w ilości zatankowanego gazu wynikają z:

1. temperatury otoczenia - różnica znikoma

2. kalibracja licznika dystrybutora - 99% przyczyny różnicy

 

poprostu jeden wielki kant...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...