Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning, modyfikacje, usprawnienia, ciekawe lub nietypowe wyposażenie


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie oryginalnych chlapaczy nie ma sensownych

no niby są, czy sensowne? wyglądają całkiem nieźle i za 50 zł można nawet nieco przy nich porzeźbić, żeby jakoś dopasować  :rolleyes2:

http://allegro.pl/chlapacze-nissan-note-ii-od-2013r-i6646451734.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zakładać chlapacze ja nie założyłem i żałowałem

post-99374-0-61703200-1482523968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlapacze stanowczo oryginalne...te wszystkie niby pod dane auto to są uniwersalne które tylko będą ci samochód szpecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:snow:  :snow:  :snow: Gdzieś już było na temat chlapaczy. Chyba w bublach. Też jakiś czas temu pokusiłem się na chlapacze z ale. Nijak nie mogłem  dopasować. zakupiłem za 200 zł w serwisie. Nawet zgodzili się przysłać pocztą. do dzisiaj jeżdżę.  Rację mają koledzy, tyko oryginalne. Kosztują, ale są robione do danego wozu i nic nie trzeba kombinować. Odnośnie listwy bocznej to w moim poprzednim aucie lanosie przykleiłem takie zakupione w serwisie jeszcze wtedy Daewoo i do dzisiaj się nie odkleiły, a lanos ma 18 wiosen.  :rolleyes2:  :) :santa-sock:  :santa-sock:  :santa-sock:

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostałam przekonana do oryginalnych chlapaczy.

Dzieki.

 

 

Listwy na progi dzwi i bagażnika ozdoba czy ochrona?

Edytowane przez dasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy to zdecydowanie ochrona mam takowe i super chronią progi i tylny zderzak przed zarysowaniami, w poprzednich autach nie miałem i niestety pojawiły się rysy głownie od kobiecych szpilek i bucików latorośli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzisiaj mnie coś natchnęło i dodałam do Notka dwa fajne gadżety ;)

2eac9e5e1a491da3med.jpgdd1c87dba20745b3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może gdzieś już coś było na ten temat ale jakoś googłe nie daje mi wyników ...  Czy ktoś już próbował podmianę silnika dig-t na dig-s w nissanie note ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DIG-S to silnik z mechanicznym kompresorem. DIG-T to silnik z turbo sprężarką. Podejrzewam, że koledze chodziło o wymianę jednostki wolnossącej na tą z kompresorem. Myślę, że to skomplikowana sprawa. Różne silniki, różne sterowniki a tym samym konieczność modyfikacji całej elektroniki. Mało opłacalna sprawa raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Czy istnieje możliwość wymiany panelu climatronica tego bez wyświetlacza na ten z wyświetlaczem? z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ma dwoch wersji climatronica. Albo jest, albo go nie ma.

 

//edit: żeby było jasne, jak nie ma climatronika, to jest klimatyzacja manualna

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak, ale ta klima co jest u mnie to też niby automatyczna ale wyświetlacza nie ma, też ustalasz orientacyjnie temperaturę i masz tryb auto oraz czujnik temperatury, kształt panelu taki jak w tym z wyświetlaczem. Dlatego zastanawiałem się czy można je zamienić. Po lifcie to były te klimy z wyświetlaczem? bo nie widziałem żadnego note po lifcie z wyświetlaczem do klimy.

 

 

edit. nawet w mojej instrukcji od note ta klima opisana jest jako automatyczna

Edytowane przez jusef19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest tak zwana klimatyzacja manualna......ta z wyświetlaczami to klimatronic (klimatyzacja automatyczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, żeby klimatyzacja była automatyczna nie jest potrzebny wyświetlacz, tylko musi być możliwość żeby pewne opcje sama kontrolowała bez udziału kierowcy takie jak utrzymanie wyznaczonej temperatury czy samodzielny dobór prędkości wiatraka. Manualna nic nie robi sama, wszystko trzeba samemu kontrolować. Może niepotrzebnie użyłem określenia klimatronik, chodziło mi ogólnie o automat. Dlatego zastanawiam się czy można wymienić ten panel na ten z wyświetlaczem. W obu panelach są identyczne wtyczki co do sztuki. Pytanie czy to będzie współgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pod szybą przednią czujnik temperatury ? czy zaślepkę ?

Ty ustawiasz tylko np 22C i tyle Ci dmucha......nie masz tyle czujników temperatury bo korbotronic tego nie potrzebuje.

 

Jak by wymiana była taka prosta to każdy kto ma "golasa" mógł by sobie wymienić. 

A już na pewno handlarze którzy na tym by zarabiali wydając parę złotych na używkę z innego samochodu.

 

Próbowali przekradać w QQ, też wtyczki niby takie same a mimo to nie udało się.

 

Poza tym 

cytat z innego forum.....

 

"Żeby założyć klimatronik to musisz zmienić:
- panel sterowania 
- wiązke elektryczną 
- nagrzewnice z obudową (ponieważ wszystko jest na silniczkach elektrycznych)

Po zrobieniu tego wszystkiego i tak nie uruchomisz klimy ponieważ w nissanach jest coś takiego jak BCM który trzeba przeprogramować tak aby on miał ustawione że w samochodzie jest klimatronik dopiero wtedy zacznie działać klima prawidłowo jeżeli wszystko jest podpięte ok."

 

A tu masz ogólnikowo jako ręczna - automat i też piszą o nagrzewnicy do odpowiedniego modelu.

http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/uklad-chlodzenia-i-klimatyzacja/256806,Czy-mozna-zamontowac-Climatronic-w-miejsce-klimatyzacji-manualnej.html

 

Wujek google i dowiesz się więcej niż potrzebujesz.

Można wymienić Twoją klimę na climatronic ale się nie opłaca......panel, wiązka kabli, nagrzewnica, przeprogramowanie komputera, dodanie kilku czujników.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi chodziło, nie można i tyle. Dzięki

 

 

ps. Mam jeszcze takie pytanie, czy po lifcie były Note I z klimatronikiem? bo jak szukałem dla siebie to żadnego z kilmatronikiem nie spotkałem.

Edytowane przez jusef19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi chodziło, nie można i tyle. Dzięki

 

 

ps. Mam jeszcze takie pytanie, czy po lifcie były Note I z klimatronikiem? bo jak szukałem dla siebie to żadnego z kilmatronikiem nie spotkałem.

 

 

To co masz , to jest właśnie klimatronik. 

Automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę w aucie, nastawioną środkowym pokrętłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik to elektroniczny system klimatyzacji jedno lub kilku strefowej z cyfrowymi wyświetlaczami gdzie nawiew jest sterowany automatycznie.

Klimatyzacja tak zwana manualna to też niby automat ale nie klimatronik......kierunkiem nawiewu sterujesz sam, ewentualnie w małym zakresie np szyba przednia automat. Podobnie siła nawiewu. Ma mniej czujników temperatury i inną nagrzewnicę.

 

Tu masz opis czym się różnią rodzaje klimatyzacji, z Opla ale system jest taki sam wszędzie.

http://dixi-car.pl/klimatyzacja-automatyczna-czy-manualna.htm

 

I proszę nie mylcie pojęć, klimatyzacja automatyczna to nie zawsze klimatronik.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-56659-0-88724900-1505078288_thumb.jpg

 

O.K. M@reS

 

No to u nas, jest coś pomiędzy klimatyzacją automatyczną a elektroniczną...Bo ustawianie żądanej temperatury jest pokrętłem a nie na wyświetlaczu ale regulacja kierunku nawiewu i szybkość dmuchawy jest ustawiana automatycznie.Czujnik temperatury w kabinie znajduje się z lewej strony pokrętła sterowania przepływem powietrza.Jest jeszcze czujnik nasłonecznienia na górze deski rozdzielczej.

U mnie działa to znakomicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...