Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wady i zalety Primery P12


voyager1956
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nissan p12 to dobra konstrukcja tylko mechanicy śą godni pożałowania. dobry mechanik to skarb. Ja niestety nie mam takowego.

 

 

To fakt, lecz przy odrobinie wiedzy technicznej wiele rzeczy można zrobić samemu przy samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mija primerke z 2005 kupiłem okazyjnie za śmieszne 400£ . I jak narazie od 7 miesięcy jedynie co musiałem wymienić to amorki z przodu bo jeden sie wylał . Teraz na dniach filtry olej koncówki drążka i łączniki z tylu części tanie jak na moje . Nieco blacharka sie kłania ale wiele zrobie sam ze względu na prace jaka wykonuje. Bardzo dobrze sie sprawuje na szkockich drogach nic tylko tankować i jeździć bo jak dla mnie w miarę komfortowy samochód. Przemilczę tylko temat trzaskających sie czasem plastików w środku. Obecnie oddaje na dniach samochód do specjalisty ktory zamontuje mi normalne radio MP3 bo CD padło niestety a i rak drażniło mnie ciagle nagrywanie płyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako nowy forumowicz chce napisac swoje wrażenia z użytkowania primerki p12 z 2004 roku po lifcie.Auto silnik 1.9 dci 120 km wyprodukowane w Wielkiej Brytanii udało mi się kupić w zeszłym roku od znajomego lekarza ,który jest pierwszym właścicielem od nowości .samochód kupiony w salonie w kraju,bezwypadkowy. Wrażenia ? No cóż na plus ekonomia spalanie 6.0 litra na sto km przy gabarytach tego auta uwazam za duzy plus.Wiekszość km w trasie. Wnetrze ,mnóstwo plastiku i w związku z tym słyszalne trzaski ale idzie sie przyzwyczaić. Ogólnie auto bogato wyposazone 4 szyby elektr . kamera itd to standard brak niestety ESP i nawigacji. Przebieg oryginał 214 tys km .zastanawia mnie tylko olej jakim jest zalany samochód. Lekarz od ktorego kupiłem wymieniał co 10 tys km gdyz pomimo wskazan serwisowych ze mozna wymienic co 30 tys km posłuchal znajomego mechanika w Renault i robił to czesciej. Jak stwierdził polecono mu olej Shell ?Ultra Racing 10w 60 na którym jeździ auto do dziś. Autem jeżdzę prawie rok przejechałem 10 tys km i jestem bardzo zadowolony. Moze dlatego tez ze ominely mnie regeneracja turbiny i wymiana sprzegła zrobil to poprzednik:).Tankuję tylko na BP jak myslicie warto zima lać ultimate?

Edytowane przez Emil1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Tankuję tylko na BP jak myslicie warto zima lać ultimate?

Dobre paliwo to podstawa. Na pewno na paliwie nie stracisz tyle co na naprawie pompy. Tym bardziej iż napisałeś że praktycznie robisz tylko z 1000 km miesięcznie.

 Prócz tego sugeruję wymianę filtra paliwa przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... CD padło niestety ...

 

Jeśli komuś w P12 padł napęd to polecam kupić płytę czyszczącą (z takimi szczoteczkami). Będzie na niej napisane żeby nie używać z napędami gdzie płyty wsuwa się zamiast wkładać od góry, ale można to olać i po prostu uważać przy wsuwaniu żeby nie urwać szczotek. U mnie pomogło, u kolegi też, może i Wam pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre paliwo to podstawa. Na pewno na paliwie nie stracisz tyle co na naprawie pompy. Tym bardziej iż napisałeś że praktycznie robisz tylko z 1000 km miesięcznie.

 Prócz tego sugeruję wymianę filtra paliwa przed zimą.

 

Dzieki za porade ,tak zrobie.Nie chce się wyglupic bo nie wiem czy w tym temacie podpowiecie mi w zupelnie innej sprawie. Jeden z kluczyków od centralnego nie działa po wymianie baterii ,slyszałem że jest jakiś kod klawiszami w pilocie ?Może ktoś coś poradzi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki za porade ,tak zrobie.Nie chce się wyglupic bo nie wiem czy w tym temacie podpowiecie mi w zupelnie innej sprawie. Jeden z kluczyków od centralnego nie działa po wymianie baterii ,slyszałem że jest jakiś kod klawiszami w pilocie ?Może ktoś coś poradzi:)

 

Nie mieszamy tematów.

Temat kluczyka był na forum poruszany nie raz. Poszukaj w wyszukiwarce - od tego ona jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Fazzi takiego rocznika w P12 to tylko pozazdrościć ;)

 

Twoja jest tylko o rok starsza, to praktycznie nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj co dokładnie napisał michaell, mowa była tylko o roczniku a nie o przebiegu 

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowym forumowiczem, posiadaczem Nissana Primera 2003 1.9dCI HB przebieg 175000km.

Auto kupiłem w listopadzie 2014 roku - 155000km. Chciałem się z Wami podzielić doświadczeniami, jak również prosić o ostrzeżenia, co może mnie jeszcze czekać z primerą - gdyż jak większość wie - jest to samochód o który trzeba dosyć intensywnie dbać - a się odwdzięczy.

 

To co zauważyłem przy zakupie, cieknący magiel(podobno standard), przebarwienia lakieru na tyle, tuleje wachaczy, poduszka pod skrzynią biegów, naloty rdzy na przednim pasie.

Naprawy mechaniczne zostały wykonane - magiel używany 300zł - szczelny, po 20k przebiegu nadal trzyma. Nabicie tuleji 200zł. łacznie po zakupie dołożone 1000zł.

 

Mineło 20k przebiegu i rok czasu (co 10k olej filtr), samochód pojechał do doktora - diagnoza:

-Elektryka - masa tylnych lamp - popularna choinka (podobno standard)

-Światełka w podsufitce

-Polerka lamp przednich

-Przerdzewiały pas przedni i podłużnice  ??????

-Wymiana klocków

-Lakier schodzi na drzwiach w skutek.... jakiejś plamy z kałuży, po zmyciu zeszła z lakierem.

-Ognisko rdzy na nosku maski

-Wyważanie kół

-Spawanie układu wydechowego

 

Czekam na wycenę...

 

Podsumowanie ogólne:

 

ZALETY:

-Spalanie 6-7L w trasie (jadąc normalnie nie żadne 100-120km :) )

-komfort podruży - samochód płynie

-seryjne nagłośnienie daje rade

-ponadczasowy design - albo się podoba albo nie

-aergonomia wnętrza

-niskie koszty napraw popularnych usterek (nie licząc sprzęgła, silnika, turbo)

-super ładowność ( w HB spałem spokojnie na materacu 190cm)

-duży bagażnik

-super stosunek ceny do jakości - auto tanie w zakupie, dużo oferuje.

 

WADY:

-słabe zabezpieczenia antykorozyjne

-szereg wad fabrycznych(elektryka, magiel, pas przedni, wachacze)

-brzęczące wnętrze (jeśli głośno się nie słucha muzyki to nie zacznie trzeszczeć, bas powoduje luzy)

-fotele regulowane na korbke.

-słaby lakier (od ptasiej kupy się przebarwia)

-słaby promień skrętu

-z tego co wiem koszty naprawy grubych awrii

Edytowane przez mc_trawiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o korozje to mam zupełnie inne wrażenia. Umyłem spód auta po wymianie cięknącego magla i oczom mym ukazał sie fabryczny lakier na podwoziu z fabrycznymi naklejkami. Rdzy nie ma ani jednej kropki nawet.

To samo z nadwoziem. Głębokie przetarcie na drzwiach i od zimy rdza nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witaj 

 

Gdybyś kolego raczył przejrzeć nasze forum - to  taki temat już istnieje 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/80045-wady-i-zalety-primery-p12/page-2?do=findComment&comment=1078360

 

W związku z czym - podpinam / łączę

Ojć, przepraszam. Myślałem, że nie używany - ale ok i dzięki za przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojć, przepraszam. Myślałem, że nie używany - ale ok i dzięki za przeniesienie

 

Jak nieużywany - skoro wczoraj wieczorem były posty pisane? :D

 

Ok. ... Rozglądaj się uważniej ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie w mojej Primerze 0 rdzy, jednakże znajomy ma Primere z 2002 i rdza jest na masce i dachu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U la la nazbieralo sie troche opinii, jedni sie przerazili inni dowiedzieli. Dorzuce jeszcze jedna zalete , moj silnik 1.9dci raczyl pasc po przebiegu 500 tys.km (uszczelka pod glowica, turbina, maglownica) wiec po reanimacji bede mial z silnikiem spokoj na okolo 10 lat (roczny przebieg okolo 60 tys.). Na powaznie : po rozbiorce silnika czesci wygladaly nastepujaco

- turbina luzy poosiowe i poprzeczne

- piersciecie zaklinowane osadem z oleju ( mineralnego) - przyczyna brania oleju

- brak luzow tlokow w cylindrach - zaleta

- zachowane slady fabrycznego honowania cylindrow - swiadczy o dobrym materiale - zaleta

- panewki - brak sladow zuzycia -zaleta

- pompa olejowa na wszelki wypadek wymieniona - tu lepiej nie ryzykowac kosztuje okolo 300 zeta

- brak zuzycia kol zebatych napedzajacych pompe olejowa - zaleta

- lancuch napedzajacy pompe - niewyciagniety i brak luzow na nitach

- zuzyte dwa wtryskiwacze - nie trzymaly parametrow fabrycznych

- pompa paliwa bez uwag

- maglownica - luzy w glowce i przecieki oleju zalewajace tyl silnika ( pelna regeneracja 700 zeta) , cena warta efektu

- kompleksowa regeneracja glowicy - okolo 700 zeta , warto pamietac o zmianie srub glowicy na nowe, bo mozna potem zalowac wlozonych w remont kasy

Po wlasnym remoncie silnika radze stosowac tylko olej syntetyk ( API CF zalecany do tego silnika),ktory zapewnia dobre smarowanie i nie tworzy osadow zmniejszajacych skutecznosc smarowania.

Opisalem stan silnika aby ukazac ze sa zastosowane w nim dobrej jakosci materialy choc powszechna opinia o silnikach francuskich jest kiepska czemu zaprzecza powyzszy opis.

Podsumowujac wytrzymalosc silnika 1.9 uwazam za jego podstawa zalete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zuzyta pompa oleju nie dajaca wlasciwego cisnienia lub stosowal olej mineralny a przyczyny podane w opisie, na pewno nie mial na liczniku rzeczywistego przebiegu, niewlasciwy sposob wymiany oleju opisalem to w jednym z postow (czesto lekcewazony przez uzytkownikow).Jak koledzy forumowicze chca sie przekonac jak wygladaja zasyfione kanaly olejowe (analogicznie), wystarczy zajrzec do zaworu EGR,nie ma on nic wspolnego z ukladem smarowania ale daje poglad. Kol. Nismo jak kolega bedzie ten silnik robil to pompa oleju obowiazkowo do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja także mam 1.9dci z 2005 roku i powiem szczerze,że jak na razie jest wszystko ok.

Olej leję co 10 tyś km ,żeby silnika nie niszczyć,ma przejechane 220 tyś(oryginalny przebieg)

Turbina zaczęła puszczać olej,także bedzie niebawem regenerowana,a poza tym wszystko ok.

Mechanik powiedział,że to dobre silniki,ale trzeba panewki zmienić ,na te z zamkiem,bo oryginalne są słabsze,

ale to jego opinia,ja się nie bardzo orientuję,to mój pierwszy diesel(mam go 2 lata)

No i rdza na masce,znaczy kropeczki ,obok emblematu nissan,to chyba od kamyków.

Edytowane przez deejayp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmiana panewek na te z zamkiem to sie nie zgodze z pogladem mechanika bo nie wie co mowi i nie widzial stopek korbowodowych a ja je widzialem i moge powiedziec ze stopki sa fabrycznie lamane ( latwiejsze jest to w produkcji) i zadne inne panewki nie wejda chyba ze zmieni korbowody ze stopkami , sorki ja bym zmienil mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiłem z mechanikiem który zajmuje sie silnikami renault powiedział dokładnie to samo co voyager1956 nie da rady zmienić panewek w moim dci na panewki z zamkami to jest nie mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...