Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy i usterki


ProceSS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.12.2019 o 16:07, zipero02 napisał:

Nie  znalazłem nigdzie informacji o korozji nadwozia w Juke

Nawet na tym forum o tym pisałem. 

Korodują zgrzewy - jak ktoś nigdy nie ściągał np. uszczelki bagażnika to może się zdziwić. To samo dotyczy podłogi, gdzie powierzchniowa korozja pojawia się w wielu miejscach. Podwozie warto solidnie zabezpieczyć (po usunięciu korozji): 

39652bd768caa445.jpg

do tego wosk w profile zamknięte, drzwi, itd., a z pojedynczymi ogniskami trzeba jakoś walczyć - ja polecam po oczyszczeniu potraktowanie tych miejsc Loctite 7500. No i warto co jakiś czas dokładnie samochód oglądać - podłogę na podnośniku no i w zakamarkach. 

W dniu 29.12.2019 o 16:07, zipero02 napisał:

Samochód oczywiście na gwarancji

To niczego nie zmienia - korozji powierzchniowej gwarancja nie obejmuje. 

W dniu 29.12.2019 o 16:07, zipero02 napisał:

ale jeżeli to rdza to trochę lipa.

Jeśli gdzieś miałeś uszkodzony lakier, to nie jest to wykluczone, że to korozja - chociaż tak na środku to raczej dziwne, bo zwykle gdzieś w zakamarkach się zaczyna, na łączeniach blach, krawędziach, itd. U mnie np. wyglądało to w ten sposób:

efeeaf5a9c10ef80.jpg

Edytowane przez Daniel_I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam swoją pierwsza poważna awarie . Rano po odpaleniu auta nierówna praca silnika a po dodaniu gazu gaśnie silnik 1.2 . Generalny brak mocy . Auto dałem do serwisu a tam diagnoza zalane złym paliwem, wg mnie błędna bo byłem na stacji i sprawdzałem monitoring. Po za tym tankowałem w poniedziałek a auto zdechło w piątek. Niemożliwe żebym na dieslu jeździł kilka dni. Co to może być ? Jakieś sugestie lub pytania kontrolne ?

Nie zapala się kontrolka check.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie.

Mam pytnako odnośnie spryskiwaczy szyby czołowej. Każdy z nich ma po 3 dysze wylotowe jednak z moich płyn leci tylko z 2 na spryskiwacz, czy to oznacza że dysze są do wymiany?

Drugie pytanko jest odnośnie podgrzewanych lusterek. Jest to moja pierwsza zima z moim autem i nie wiem czy mam podgrzewane lusterka (wersja Tekna) po włączeniu ogrzewania tylnej szyby z lusterkami nic się nie dzieje. Jak to sprawdzić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, mam problem w swoim juku z 2013 roku. Mianowicie szwankuje mi wyświetlacz w radiu. Jest to wersja z nawigacją. Tło zrobiło się białe i ciężko jest odczytać jakiekolwiek napisy. Obraz od czasu do czasu skacze, czasem się stabilizuje. Może ktoś wie czy to wina któregoś z kabli czy do wymiany np cały wyświetlacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam 'kruchy 91 odnośnie lusterek w jukach lusterka nie są podgrzewane chyba że ci elektryk zrobi /spryskiwacze od strony kierowcy są 3 od pasażera są2 lubią się zatykać

witam puzony radio chyba wilgoć złapało tu ci nie pomogę ja mam pioneer avic f 930bt takie mi niemcy założyli bo było oklejane plus dodatkowe światła i wydech chyba wyszło 4000tys tych aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy może ktoś podpowiedzieć jakie dokładnie są potrzebne uszczelki przy wymianie świec (zdejmowany kolektor) ?   Juke r.2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolektora ssącego takie 140351KT0A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem świece nie zdejmowałem żadnej pokrywy żadnych uszczelek nie rozumie pytania o co chodzi🤫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podpowiedzieć jakie dokładnie są potrzebne uszczelki przy wymianie świec (zdejmowany kolektor) ?   Juke r.2013

Jaki typ silnika. U mnie zeby dostac sie do swiec trzeba sciagnac kolektor.. (1,6 117KM)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka przepustnicy 161751HC5A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kontrolka blokady drzwi na desce środkowej (pomarańczowy symbol zamkniętej kłódki) nie świeci po zamknięciu drzwi. Podczas jazdy, po przekroczeniu 10 km/h następuje blokada drzwi i wówczas kontrolka się zapala.

Czy miał ktoś taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do tematu.. wcześniej po zamknięciu drzwi (po wyjściu z samochodu) świeciła się pomarańczowa kontrolka zamknięcia drzwi (zał.fot). 20230512_155124.thumb.jpg.e86f901265741f11109b6dc18a63f946.jpgTeraz po kilku sekundach od zamknięcia gaśnie. ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do zakupu Nissana Juke 2012-2014 i zastanawiam się z jakimi problemami borykają się te modele. Od razu zaznaczam, iż jestem świadoma, że nie ma aut idealnych, tym bardziej tych używanych. I nie chodzi mi o wymiany płynów, filtrów, tarcz, klocków itp. rzeczy, których wymiany z uwagi na zużywanie wymaga każde auto. Auto jest mi potrzebne do dojazdów do pracy, łącznie 60km, połowa trasy przez miasto. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie że strony użytkowników tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie warto na takie trasy 1 benzyna  na łańcuchu nie warto za krótki odcinek 2 diesel na pasku ale też za krótka trasa; szukaj benzynę na pasku z małą pojemnością

Juke 1.6 jest na łańcuchu i lubi dalsze trasy niż 60 km połowa miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy wiecie gdzie może tkwić usterka. Nissan Juke Nismo automat. Chce uruchomić silnik wciskam hamulec nie gaśnie kontrolka. Po kilku próbach, modłach i naciśnięć hamulca w różnych płaszczyznach, kontrolka gaśnie włącza się rozrusznik. Gdzie może być problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...