Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia biegów


violin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowana (chyba byłam) zakupem Juka w wersji 117 KM, skrzynia 5 biegowa manualna. Samochód podoba mi sie bardzo. Niestety po jeździe próbnej mój zapał całkowicie zgasł. Skrzynia biegów wg mnie "chodzi" jak w Fiacie 126p. Jest poprostu nie do zaakceptowania. Biegu poprostu nie wchodzą, ona jest dobra jesli ktoś chce sobie wyrobic bicepsy. Proszę o informację czy może w najnowszych egzemplarzach chociaż troche ją poprawili (mam nadzieję, że egzemplarz testowy, którym jechałam był z początkowej fazy produkcji)? Jestem totalnie zawiedziona ponieważ byłam zdecydowana na zakup w 100%. Ponieważ w 99% jeżdżę po mieście "machanie" tą skrzynią byłoby uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedno rozwiazanie skrzynia CVT szczegolnie na miasto - bezstresowa jazda bez machania biegami na kazdym skrzyzowaniu :dribble:

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-cio biegową i CVT nie brałam pod uwage ze względów ekonomicznych, po pierwsze auto jest wyraźnie droższe w tych wersjach i spalanie szczególnie w 6-biegowej (silnik 190 KM) jest napewno duzo większe. Przy dzisiejszej cenie paliwa nastawiłam się na 5-cio biegowa manualną. Moje "główne" pytanie to, czy w egzemplarzach, które teraz wychodzą jest chociaż trochę lepiej od egzemplarzy z 2010 r. Z góry dziekuję za szczere odpowiedzi (pomoc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jeździ Juke 1.5 diesel ze skrzynią manualną 6MT. Generalnie nie ma z nią żadnego problemu, nigdy nie marudziła że ciężko chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona jeździ z 5MT też nie marudzi, gdy przesiadam się z X a czuje różnicę ale miej na uwadze że idzie przywyknąć po po dłuższej jeździe, samochód jest z wiony więc chyba nic się nie zminia i nie ma na to szans

Edytowane przez funyboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia w silniku 117 KM jest przyjemnie krótko zestopniowana ale niestety nieco "haczy". Podobno można się przyzwyczaić...

Chyba i Nissan dostrzegł problem.

http://www.motonews.pl/nissan/news-8860-zmiany-z-okazji-pierwszych-urodzin-nissana-juke.html

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juka 117 KM / 5 biegowa skrzynia, i nie uważam, żeby wymagała bicepsów, gładko chodzi

nie do końca jestem obiektywna, bo chociaż doceniam skrzynie automatyczne, po prostu lubie zmieniać biegi i takiego zuka sobie wzięłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Violin co takiego dramatycznego spotkalo Cię ze strony skrzyni 5MT? Może z autem demo było coś nie halo? Proponowałbym powtórne jazdy testowe 5MT, 6MT i CVT. Wg. mnie nie ma nic lepszego do miasta jak automat w benzynie. Na trasy wybrałbym jednak albo diesla (będzie oszczędnie) albo 6MT 190 KM (będzie adrenalina). Dobry i dopasowany do potrzeb napęd to chyba najważniejsze w aucie i warto dopłacić nawet kosztem wyposażenia. Moja druga połówka zdecydowała się na 5MT i też jest zadowolona (z designu głównie bo funkcjonalnością Juke wygrywa tylko z maluchem).

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziekowania za odpowiedzi na temat - dla Komandor i Rockatansky. Nadal uważam, że skrzynia 5MT jest nie do zaakceptowania (w aucie, którym jechałam). estem przyzwyczajona, że biegi "wrzucam" bez problemu, jednym palcem - w tym aucie niestety sie nie da. Skrzynia powinna chodzic tak jak 6MT bez problemu. Kiedyś miałam Sunny i po wielu latach postanowiłam wrócić do Nissana, tym bardziej że Juke z wyglądu bardzo mi sie podoba niestety skoro nic przez ten rok nie poprawili będe zmuszona (z przykrością) zrezygnować z niego i poczekać na Honde IX (jestem maniaczką japońców). Pytanie - dlaczego ta skrzynia tak ciężko chodzi, czy to skutek współpracy z renault. Myślę, że gdyby szefostwo Nissan przejechało się Jukem z tą skrzynią to odpowiedzialni za to długo by nie popracowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, Civic też jest ok ale stylu jakby mniej... no i pewnie też nie będzie pozbawiony chorób wieku dziecięcego... mimo wszystko życzę satysfakcji.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podziekowania za odpowiedzi na temat - dla Komandor i Rockatansky. Nadal uważam, że skrzynia 5MT jest nie do zaakceptowania (w aucie, którym jechałam). estem przyzwyczajona, że biegi "wrzucam" bez problemu, jednym palcem - w tym aucie niestety sie nie da. Skrzynia powinna chodzic tak jak 6MT bez problemu. Kiedyś miałam Sunny i po wielu latach postanowiłam wrócić do Nissana, tym bardziej że Juke z wyglądu bardzo mi sie podoba niestety skoro nic przez ten rok nie poprawili będe zmuszona (z przykrością) zrezygnować z niego i poczekać na Honde IX (jestem maniaczką japońców). Pytanie - dlaczego ta skrzynia tak ciężko chodzi, czy to skutek współpracy z renault. Myślę, że gdyby szefostwo Nissan przejechało się Jukem z tą skrzynią to odpowiedzialni za to długo by nie popracowali.

 

Ojej Violin kupujesz 6-cio biegową i gra gitara :D Masz Juke masz wszystko :)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle z ekonomią Juke 117 KM. Scenic II z motorem 1.6 115 KM (też 5M) palił prawie 1 ltr więcej w mieście przy podobnym stylu jazdy (ale też był cięższy o ~ 70 kg i wyposażony w poprzeczki dachowe).

Edytowane przez Komandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thn Baginek. 6-cio biegowa i spalanie 12 l - przy tej cenie paliwa (stale rosnącej) to troche mi się nie uśmiecha.

 

 

Ale chyba nie chcesz nam powiedzieć że nie kupujesz auta tylko ze względu na drążek skrzyni biegów.

Hmmm mam go 3 miesiąc i wcale nie mam już w bicepsie 45cm poprostu trzeba sie przyzwyczaić i tyle!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę od wczoraj i szczerze mowiąc w ogole nie zwracam na to uwagi,biegi mi wchodzą ok, sily nie uzywam:)

Troszke sie bałam czytając opinie ,ale juz wiem ,ze niepotrzebnie.

:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie chcesz nam powiedzieć że nie kupujesz auta tylko ze względu na drążek skrzyni biegów.

Hmmm mam go 3 miesiąc i wcale nie mam już w bicepsie 45cm poprostu trzeba sie przyzwyczaić i tyle!!!

 

Zgadza się, nie kupuję (narazie - co będzie nie wiem) ze względu na skrzynie biegów. Moge pominąć skrzypiący kokpit, miękki lakier i parę innych niedociągnięć, ale skrzynia mnie załamuje totalnie. Jeżeli się zdecyduję (podkreślam - jeżeli) to pewnie tez się przyzwyczaję, chociaż uważam że nie powinno tak być w aucie z 2012. Sunny, którego kupiłam w 1992 miał 100 razy lepszą skrzynię. Tak ale Sunny był składany w Japonii a nie w UK i skrzynie miał japońską a nie z reno (celowo napisane małą literą). Jedyną rzeczą dla której jeszcze myślę o tym samochodzie jest Design - jest to naprawdę ładne autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie kupuję (narazie - co będzie nie wiem) ze względu na skrzynie biegów. Moge pominąć skrzypiący kokpit, miękki lakier i parę innych niedociągnięć, ale skrzynia mnie załamuje totalnie. Jeżeli się zdecyduję (podkreślam - jeżeli) to pewnie tez się przyzwyczaję, chociaż uważam że nie powinno tak być w aucie z 2012. Sunny, którego kupiłam w 1992 miał 100 razy lepszą skrzynię. Tak ale Sunny był składany w Japonii a nie w UK i skrzynie miał japońską a nie z reno (celowo napisane małą literą). Jedyną rzeczą dla której jeszcze myślę o tym samochodzie jest Design - jest to naprawdę ładne autko.

 

Mi nic nie skrzypi, nie mam problemu z lakierem itd.

O jakich niedociągnieciach mowa??

 

Posłuchaj koleżanki Zoja 61 bo ma rację!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głównie krytykowana skrzynia 5 biegowa jest od...Nissana. Ja z kolei mam 6 biegową od reno i też nie jest to szczyt, drążek ma luz i biegi wchodzą gorzej niż w Oplu Astra;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.w wielu oplach skrzynia tez haczy

2.jezdzilem kilkoma Renault (Scenicem II nawet 8 lat) i w kazdym z nich skrzynia "chodzila" lepiej niz ta w Juke 5M a silnik w benzynowkach byl lepiej wyciszony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy ciągle o tej skrzyni, gdybym nie poczytała wczesniej opinii , w ogole nie zwrociłabym uwagi na prace skrzyni.

Dla mnie jest ok,biegi wchodzą jak trzeba, bez wysiłku, szybko.

 

Może dlatego ,że nigdy nie mialam problemow z wrzucaniem biegów?

Robię to właściwie automatycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...