Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan King Cab & Pickup - terrano navara etc- wszelkie porady i rozmowy na temat tych aut


Gość dudi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki,

mam pytanie dotyczące sprawdzenia napędu, w jaki sposób sprawdzić czy są sprawne napędy, reduktor itd, jakie objawy mogą wskazywać, że są niesprawne?. Co do wcześniej opisanych to nie będzie problemu, wjadę na kanał i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędy najlepiej sprawdzić w błocie lub na podnośniku tak żeby wszystkie koła były oderwane od podłoża. Sprawdzić czy po załaczeniu 4H kręcą sie wszystkie koła. Sluchaj odgłosów z napędów.

 

Reduktor sprawdź zjeżdżając z asfaltu. Wrzuć reduktor, dwójkę i próbuj ruszyć z minimalnym gazem albo spróbuj wjechać pod jakąs górkę na 4H i dla porównania drugi raz z 4L :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem D21 z dwoma rodzjami deski rozdzieczej. Ciekaw jestem, w którym roku była zmiana, czy tylko deska się zmieniła czy może były zmiany również w podzespołach?

 

Czy są pickupy z automatycznymi sprzęgiełkami w piastach przednich czy z ręcznymi? Widziałem do tej pory z ręcznymi. Które są lepsze? Mam doświadczenie z Jeepa, problem mnie nie dotyczył, chyba ze po modyfikacjach z Warna (tylko Wrangler).

 

Dzemik , jakie są objawy podczas sprawdzania, gdy nie sprawne? (nieprzełącza, dziwne dzwięki?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się porozpisywał, ale widzę, że już kupiłeś (jeśli dobrze rozumiem dopisek D22 pod podpisem). Jesli tak to gratulacje i napisz jak wrażenia!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co porównywałem i posiadałem rocznik 1988, 1991 i 2000 to ogólna konstrukcja była taka sama, oczywiście w 2000 było nowe wnętrze i mocniejszy silnik z turbo i przednie piasty automatyczne. D40 to już całkiem inna bajka.

 

Szukaj tylko tych automatycznych piast, bo ręczne przełączanie strasznie wkurza, szczególnie w zimie. Zwróć też uwagę na wajchę włączającą 4x4 podczas jazdy: czy wystarczy tylko przełączyć i włącza się 4H, i potem 4L po zatrzymaniu, czy też trzeba ją jakoś przytrzymywać, poprawiać , mocno wpychać, etc.

Silniki sa bardzo wytrzymałe, ale tu standardowy test czy dymi już wiele powie.

 

Jak mi się coś przypomni jeszcze to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja mam właściwie do sprzedania mojego z rocznika 2000 jeśli byś chciał, bo jakoś dwoma naraz nie umiem jeździć ;-)

Jeśli jesteś zainteresowany to wrzucę ci fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobczyk też Mitsubishi. Rozejrzyj się w Łodzi , może w jakims salonie Renault stoja juz Nissany. To dosć popularna praktyka Nissana - otwieranie nowych salonów w salonach Renaulta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mechanicy z ASO Renaulta będą teraz uczyć się na naszych pickupach :kosci:

 

 

Niedoczekanie :diabel2: :diabel2:

 

Mojego samochodu w Renault nie zobaczą nawet przez szybę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Są jeszcze nowe D22 w Wawie

Wiem bo właśnie nabyłem :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wziąłeś te pomarańczowe

Te pomarańczowe to jakaś wersja dla drogowców (?), może do obsługi naszych autostrad

 

Własnie odwiedziłęm stronkę Odysseya te auta to faktycznie D22 z '05! Z kąd oni je wzięli? Może jakiś statek widmo? Niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek4x4

Były kiedyś takie wersje Hobie Cat i one miały kolor pomarańczowy metallic i orurowanie tyłu i chyba większe felgi, ale te w Odysseyu mają normalne... z jakiego '95 :?: Przecież wtedy nie było nawet D21 co Ty gadasz chłopie :diabel: :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wziąłeś te pomarańczowe w Odysseyu w Warszawie ? Jeśli tak, to gratuluje. Obniżke konkretną zrobili :D

A nie ......

Mój jest zielono srebrny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całkiem przyjemna cena wyszła , jeszcze jak się 22% odliczy to jeszcze przyjemniej. :D

 

A może dla miłosników pickupów z silnikami benzynowych taki pickup:

 

http://www.allegro.pl/item196022763_titan_...miarze_xxl.html

 

albo

 

dla miłosników pickupów z silnikami benzynowymi z inst. gazową ( nie przypomnę jak ich tu na forum niektórzy nazywają :P ) :

 

http://www.allegro.pl/item196022763_titan_...miarze_xxl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

No Titan to już słuszny rozmiar :) ehhhh... Żeby był w wersji 4 drzwiowej i zamist tej benzyny miał takiej samej wielkości diesla albo np V10 z Tuarega, nawet nie marze tu o V12 z Q7... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek4x4
... z jakiego '95 :?:

Wejdź na stronkę odyssey, radzę czytać uważnie, D22

 

Znaczy wiesz przeczytałem, ale tam musi być błąd, może z 05' - też się zdziwiłem... :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...