Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan King Cab & Pickup - terrano navara etc- wszelkie porady i rozmowy na temat tych aut


Gość dudi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji na to że zakup coraz bliżej to prosiłbym o jakieś potwierdzenie / zaprzeczenie albo odesłanie do źródeł, bo sam nie bardzo mogę znaleźć informacji o technice jazdy (zwłaszcza nissanem pickupem D21) jeśli chodzi o 4x4.

Z tego co mi wiadomo to ma on sztywne dołączenie przedniego napędu (bez dyfra centralnego albo innych wynalazków) dlatego nie można jeździć po "nieśliskiej" nawierzchni z napędem 4x4. Czy mokry asfalt też należy uznać za nieśliski? Ale jak to jest w praktyce czy w ogole nie wolno, czy można np do 30km/h. A co w sytuacji np zimowej asfalt odcinkami czysty a odcinkami w śniegu, czy to oznacza że muszę za każdym razem się zatrzymywać wysiadać i przełączać sprzęgiełka piast. Czy moge jechać na 2H ale z nie odłaczonymi sprzęgiełkami? Czy czymś to grozi?

a może ktoś wie gdzie można zgrać usermanuala do D21?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tez Nissana D21. W instrukcji do Opla Frontery, ktorego tez posiadam i nie ma mechanizmu roznicowego wyraznie pisze by nie uzywac napedu 4x4 na asfalcie. W Nissanie z racji tego, ze ma naped na tylna os a jest w tamtym miejscu nie dociazony czasami dochodzi do sytuacji, ze opony slizgaja sie zwlaszcza gdy wyjezdza sie tylem pod gorke. Ja wtedy wlaczam naped 4x4 ale tylko do tego celu. Najwiekszym zabojstwem jest skrecanie autem z napedem 4x4 przy dobrej przyczepnosci. Wtedy tez dochodzi do najwiekszych roznic w obrocie kol i moze dojsc do uszkodzenia. W zimie gdy asfalt jest oblodzony lub zasniezony to owszem nawet zaleca sie uzywanie 4x4 ale na mokrej nawierzchni choc zdazalo mi sie uzyc to nie zalecam a zwlaszcza robiac skrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji na to że zakup coraz bliżej to prosiłbym o jakieś potwierdzenie / zaprzeczenie albo odesłanie do źródeł, bo sam nie bardzo mogę znaleźć informacji o technice jazdy (zwłaszcza nissanem pickupem D21) jeśli chodzi o 4x4.

Z tego co mi wiadomo to ma on sztywne dołączenie przedniego napędu (bez dyfra centralnego albo innych wynalazków) dlatego nie można jeździć po "nieśliskiej" nawierzchni z napędem 4x4. Czy mokry asfalt też należy uznać za nieśliski? Ale jak to jest w praktyce czy w ogole nie wolno, czy można np do 30km/h. A co w sytuacji np zimowej asfalt odcinkami czysty a odcinkami w śniegu, czy to oznacza że muszę za każdym razem się zatrzymywać wysiadać i przełączać sprzęgiełka piast. Czy moge jechać na 2H ale z nie odłaczonymi sprzęgiełkami? Czy czymś to grozi?

a może ktoś wie gdzie można zgrać usermanuala do D21?

Ogólnie na twardym nie poruszamy się w trybie 4x4...

Śliskie według uznania - jak wjedziesz na suche nic się nie stanie, będą się szybciej zużywać opony, jak stale ktoś pomyka na 4x4 to coś poleci - skrzynia, wały.

Przy używanym - kto co z nim robił, nie wiadomo... na czarnym nie używałbym 4x4, na śniegu 4x4 4H i jak droga robi się czarna 2H.

 

Na stałe przód nie jest spięty -> dopina się go w 4H i 4L, jeżeli:

- automaty, auto - czasem zapinają się sprzęgiełka, czasem się kręcą półośki, czasem dyfer,

- automaty, lock - kręcą się półośki, dyfer ...,

- zabieraki, kręcą się półośki, dyfer ...,

 

Co do przełączania, jeżeli masz:

- automaty - tryb auto, przed włączeniem 4H zatrzymać się,

- automaty - tryb lock, podczas jazdy możesz włączyć 4H, maksymalnie 30-40km/h,

- stałe zabieraki - do 80 km/h możesz włączyć 4H... wszystko jadąc na wprost.

 

4L - zawsze stop z 4H na N i na 4L - reduktor i odwrotnie - wyłączasz, zawsze stop.

Stare modele Nissana miały różne automaty, nowsze przeważnie zabieraki tak po 2002-2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dzięki wielkie za krótkie wyjaśnienie,

 

No to w reiście stałem się właścicielem D21 TD25 4WD '97, wiadomo młody nie jest wiec od razu pora na naprawy, na początek tłuka się o nowe gumki drążki reakcyjne z przodu i tu mam pytanie, szukam i szukam, dzwonie i nigdzie nie ma albo nie potrafią mi znaleźć bo nie mam numeru cześć. Czy ktoś pomoże? Gdzie w okolicach Wawy (albo wysyłkowo) mogę dostać tulejki drążków reakcyjnych albo gdzie mogę sprawdzić jaki to numer części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość przemo0781

Najczesciej w nich siadają skrzynie

 

 

Witam, no właśnie dotknął mnie problem, o którym Pan wspominał. Walnęła mi skrzynia biegów w D22U -Nissan Frontier 1999, 2,4 2WD. Może spotkał sie Pan już kiedyś z takim przypadkiem?? Poszukuję skrzyni ale nie wiem od jakiego modelu będzie pasowała..bo do Frontiera to raczej nic uzywanego nie znajdę.Jeśli mogę prosić o jakiś kontakt na maila.Pozdrawiam!

Edytowane przez Yoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

gumki znalazłem, po 20zł za szt, w nissanie chcieli po 60zł,

teraz szukam resorów na tył, zwykłych nie mogę namierzyć za to pełno wzmacnianych i podniesionych,

czy ktoś się może orientuje jakie są podobieństwa D21 a D22 czy może resory by pasowały ? musze koniecznie upolowac jeszcze czujnik prędkości do swojego D21 szukam używanych bo nowy ze względu na cenę nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość masahuku

Witam wszystkich użytkowników forum.

Od 8 miesięcy jestem posiadaczem kingcaba D21. Niestety moje D21 nie posiada blokady LSD. Czy ktoś może wie czy będzie pasował dyferencjał z terrano do D21?

 

A co do tematu to moim zdaniem warto kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

zastanawiam się jak z tą ramą czy pasuje od D22 do D21 ?

1999 D21 -> D22 tak, bez większych problemów. D21 vs D22 różnią się przednimi światłami - pasem, reszta karoserii to to samo.

Wcześniejsze to zdaje się WD21 i to raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to D21 robili do lutego 98 ...wd21 to chyba nie pickup tylko po prostu terrano ale nie jestem pewien

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to D21 robili do lutego 98 ...wd21 to chyba nie pickup tylko po prostu terrano ale nie jestem pewien

Racja D21/WD21 ..., D22 pierwsza wersja - inny pas, ta rama pasuje do nowszych D22.

Rama z D21/WD21 nie pasuje do R20 ani do D22. Da się dopasować cięciem i spawaniem - ale to już inna opcja, w manulu widać różnicę.

Edytowane przez wojtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w manualach które mam to inaczej jest wymiarowana jedna i druga, trochę mam problem żeby to porównać.

orientujesz się co jest do przespawania, może tylko uszy to paki i kabiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w manualach które mam to inaczej jest wymiarowana jedna i druga, trochę mam problem żeby to porównać.

orientujesz się co jest do przespawania, może tylko uszy to paki i kabiny?

Kolega ma TI i darował sobie wymianę na TII. Prościej było poszukać oryginał. Jak coś mogę zmierzyć D22 i R20 - szerokość/długość/rozstaw mocowań budy/rama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolega ma TI i darował sobie wymianę na TII. Prościej było poszukać oryginał. Jak coś mogę zmierzyć D22 i R20 - szerokość/długość/rozstaw mocowań budy/rama.

 

jakby ci cię chciało to przy okazji zmierz, obawiam się ze znalezienie ramy d21 w sensownym stanie graniczy z cudem, więc pewnie trzeba będzie cos zadaptować,

gdzieś czytałem że jakaś firma robi ramę na zamówienie, nie że by mnie na to było stać ale ciekawy jestem ile to kosztuje.

moja rama nie dość że pordzewiała to jeszcze ktoś coś przekombinował, widać wyraźnie że odstęp pomiędzy kabiną a paką zwiększa się do góry, zupełnie tak jakby rama w połowie była zgięta co ciekawe w górę. podejrzewam że jak kiedyś ktoś spawałał to troche za bardzo ją podgiął, bo sama to by się w drugą stronę wygięła... jak kupowałem to wyglądało na to że to wina poduszek ... ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ci cię chciało to przy okazji zmierz, obawiam się ze znalezienie ramy d21 w sensownym stanie graniczy z cudem, więc pewnie trzeba będzie cos zadaptować,

gdzieś czytałem że jakaś firma robi ramę na zamówienie, nie że by mnie na to było stać ale ciekawy jestem ile to kosztuje.

moja rama nie dość że pordzewiała to jeszcze ktoś coś przekombinował, widać wyraźnie że odstęp pomiędzy kabiną a paką zwiększa się do góry, zupełnie tak jakby rama w połowie była zgięta co ciekawe w górę. podejrzewam że jak kiedyś ktoś spawałał to troche za bardzo ją podgiął, bo sama to by się w drugą stronę wygięła... jak kupowałem to wyglądało na to że to wina poduszek ... ehh.

OK. Ale dopiero po 04.09, jak wrócę z urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

OK. Ale dopiero po 04.09, jak wrócę z urlopu.

 

ostatnio się przyglądałem na D22 od dołu nie bardzo mogłem coś zmierzyć bo stał w serwisie nissana na toruńskiej, ale o ddołu wygladał niemal identycznie,

to co sie dopatrzyłem to na pewno brakuje z tyłu na ramie nad okołem słupków podpierających pakę, ale to akurat żaden problem. Zawieszenie wszystko wglądało identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Witam mam nissana king cab D21 1997r. 2,5 disel (83KM) silnik igła żadnych wycieków pali 10l -11l  bardzo polecam tą terenówkę ma na prawdę solidny japoński śilnik.bez turbiny co ma swoje (+) i (-) minusy to wiadomo że zbiera sie wolno i nie ma tej prędkości ale plus to że nic się nie zepsuje i nie będzie  niepotrzebnych wydatków (kosztownych) prędkość maksymalna to 140 km/h .Nissan jest nie zawodny gdy dodasz mu odpowiednie opony wyjedzie wszędzie również dzięki 4x4 które działa bez zarzutu, Super samochud na gospodarstwo rolne,budowę itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzeję temat - szukam king cab'a d21 w dieslu ale niewiele tego jest, albo gdzieś na drugim końcu Polski.

Może ktoś z Was podpowie co z obecnie dostępnych na aukcjach czy innych tablicach jest warte uwagi?

Może ktoś sprzedaje, lub zna kogoś kto chce sprzedać?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.


Podaję linki - proszę kogoś doświadczonego o opinię i pomoc, wiadomo że ze zdjęć się wszystkiego nie wyczyta, ale jednak zawsze coś.

Może ktoś jest z okolic i mógłby zobaczyć to auto.

 

http://olx.pl/oferta/nissan-king-cab-2-5d-9000tys-nowe-foty-CID5-ID5H4Or.html#265477220c;promoted

http://olx.pl/oferta/nissan-king-cab-zaproponuj-cene-nowe-zdjecia-CID5-ID5J10F.html#4d7ad9ae7f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki towar jak by ktoś był zainteresowany

tu akurat wszystko jest dopasowane żeby zamontować  to na wahaczu z Patrola 

ale wszystko jest do zrobienia

post-24142-0-48076300-1400875513_thumb.jpg

post-24142-0-47749500-1400875533_thumb.jpg

post-24142-0-61239400-1400875557_thumb.jpg

post-24142-0-62728300-1400875686_thumb.jpg

post-24142-0-06186700-1400875749_thumb.jpg

post-24142-0-50759200-1400875769_thumb.jpg

post-24142-0-61101300-1400875790_thumb.jpg

post-24142-0-22560500-1400875827_thumb.jpg

post-24142-0-68126300-1400875846_thumb.jpg

post-24142-0-83417400-1400875870_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siema.
Mam pytanko co do silnika 2.4 benzyna z 1989 roku.
Kupiłem autko, po czym padła uszczelka głowicy. W rezultacie silnik przeszedł gruntowny remont - dostał nowy rozrząd oraz odświeżona została głowica.
Ale do rzeczy... po złożeniu silnika zostały mi 4 śruby których miejsca nie mogę zlokalizować mimo skrupulatnej dokumentacji zdjęciowej z rozbiórki.
Przewałkowałem również książkę kilka razy ale też nic na ich temat nie znalazłem.

Nie pochodzą z wnętrza silnika - bo takowe segregowałem w innym pojemniku.
Pomalowane na czarno.

Podejrzewam, że są oryginalne, dlatego chciałem zapytać, czy ktoś może kojarzy co one trzymają??
Śruby o gwincie M6 z łbem sześciokątnym na klucz 8mm.

Poniżej link do foto.

https://drive.google.com/file/d/0B2RCtf6dTbVLUGEyRlptTWhjcnV6M3FUcmt1ZkRsYW5WalJN/edit?usp=sharing

Edytowane przez BOBEREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pojawił się w moim pickupie problem z temperaturą. Jest wymieniony (na wiosnę tego roku) termostat. Pracował dobrze tz wskazówk rosła z temperaturą, odbijała z górnego położenia i utrzymywała się w środkowym położeniu. Wydaje się że to jest ok. Niemniej pojawił mi sie wyciek z tego zbiorniczka wyrównawczego połaczonego z chłodnicą. Co ciekawe robi się taka piana - jak wycieka z tego przelewu. Kolor brązowy, jest lekko śliskie. Olej ma właściwy kolor i nie przybywa go. Chłodnica jest gorąca, wiatrak się kręci - rury - te grubę sa również gorące.

Pytanie - co się może zje... zepsuć - bo wcześniej nie robiło się ciśnienie i nic nie wykapywało z tego zbiornika. - Padł znowu termostat?

 

I bonus - potrzeba mi uszczelek do okna zewnętrznych - może ktoś ogarnął już temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam,

Jestem przed kupnem swojego pierwszego pick-upa. Znalazłem ogłoszenie, które mocno mnie zainteresowało (wrzucam link) https://m.olx.pl/oferta/pickup-4x4-nissan-king-cub-d21-pajero-terrano-patrol-CID5-IDD3reH.html#position=10&page=1

Auto pod zabudowę pod wiertnicę, w związku z czym cały czas będzie miało na sobie ok. 700-850 kg ładunku. Najbardziej zależy mi na niezawodności auta, będzie używane tylko do pracy, wszystkie bajery są zbędne. 

Docelowo rocznie samochód będzie robił ok. 40-50 tyś km, dłuższa trasa na miejsce badań, dalej jazda po lesie, polach, łąkach, pod dużym obciążeniem.

W związku z tym pytanie, użytkował ktoś tego typu auto w podobny sposób? Jak sobie radzi zawieszenie? Czy macie jakieś uwagi, rzucające się na pierwszy rzut oka w załączonym modelu?

Ewentualnie jakie jeszcze auta polecacie, w budżecie 30-40k? Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...